Jump to content
Dogomania

Czika - juz w swoim domu,,


auraa

Recommended Posts

Kolejne nieszczęście z Mojego kochanego Rakówca!

Kolejna mała suczka, która urodziła szczeniaki. Co się z nimi stało nie wiemy ale został jeden. Szczeniak od jesieni biegał po drodze szczęśliwie unikając spotkania z samochodami  i pojawiał się za każdym razem kiedy dziewczyny chodziły do byłych panów Meluni, zeby nakarmić koty. Właściciele suczki na sugestię, że matkę  trzeba by wysterylizować nagle głuchli i przybierali charakterystyczny dla tej wsi wyraz twarzy. :(

Wiosną okazało się, że szczeniak to sunia , której właściciele  chcą się pozbyć bo mają dwie inne suczki. Matka małej  żeby nie miała cieczki dostała zastrzyk. Kiedy w niedzielę dziewczyny poszły karmić koty okazało się, że sunia szczeniak własnie dostała pierwszej cieczki a żeby nie zaszła w ciąże została przywiązana do budy. Wprawdzie już raz uciekła ale wg właścicieli to dobry sposób. Biorąc pod uwagę, ze w ogrodzeniu sa same dziury a od tyłu w ogóle nie ma ogrodzenia, to szczeniaki murowane. Cóz było robić? Pani Ania, zgodziła się wziąć małą do siebie na działkę i przetrzymać ją do końca cieczki. Ja postanowiłam zrobić ogłoszenia z nadzieją, że ktoś się małą szybko zainteresuje. Ostatecznością był powrót po cieczce do byłych właścicieli z opcją, że potrzymają ją do momentu znalezienia domu. Pani chyba to zrozumiała ale pan niekoniecznie. Niestety nie był zupełnie trzeźwy. Kazał sukę zabierać i oddać obrożę, którą miała na szyi. imageproxy.php?img=&key=fb990b1e378caf02imageproxy.php?img=&key=fb990b1e378caf02

Niestety p. Ania wczoraj otrzymała informację, ze w tym tygodniu  z powodów rodzinnych musi wracać do Warszawy. Na działkę przyjedzie dopiero w lipcu.

Czika, bo tak ją nazwałyśmy jest bardzo pojętną sunieczką.Ani razu nie nabrudziła w domu. W miarę ładnie chodzi na smyczy. Tolerują się z Lady, sunią p, Ani, obydwie sa zazdrosne o głaskanie i pieszczoty ale nie jest źle :)

Czika ma 8mc. urodziła się w połowie września i waży ok 10kg. Myślę, że już większa nie urośnie . Jest bardzo ładnie umaszczona a co najważniejsze bardzo łagodna :)

8 lub 9 czerwca Czika idzie do hotelu . Prosimy o wsparcie!!!

 

20170521_101511.jpg

20170521_154643.jpg

20170528_145649.jpg

20170528_150804.jpg

Link to comment
Share on other sites

po obliczeniu finansów psów ze wsi , stan na 31.03.2017- 177,80 zł 

09.06.2017Mazowszanka13- 50zł

 12.06.2017 Poker-30zł

16.06.2017 Mattilu- 82,08zł stała za czerwiec lipiec, sierpień, wrzesień

22.06.2017 - Dorcia2 -20zł

29.06.2017- Alaskan Malamute - 10zł

03.07.2017 - Dorcia2 -20zł

06.07.2017 -Agat21- 40zł

25.08.2017 MAZOWSZANKA-20ZŁ

06.10.2017 Agat21-100zł

za bazarek książkowy -70,75zł

BAZAREK ciuszkowy -155,10ZŁ

razem-775,73zł

Wydatki, które trzeba będzie ponieść: opłata za hotel. , szczepienia ...

Rachunek za  opiekę nad Cziką wynosi - siedemset pięćdziesiąt siedem złotych jeden gr

zotało-18,72 zł

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy nie mogę niczego konkretnego zadeklarować.

Właśnie znaleźliśmy kupców na nasze mieszkanie.

Mamy 3 miesiące na znalezienie nowego. Muszę być/bywać w Warszawie, aby oglądać propozycje.

Z 4 psami nie będę kursować ze wsi do Warszawy i z powrotem.

Chyba, że znajdę zmiennika do pilnowania psów.

 

Na dodatek we wsi są dwa szczeniaki (suczki) urodzone jesienią u sąsiada przez domną inaczej suczkę. Muszę to wszystko osobiście przebadać.

Póki co udostępniłam link na kilku wątkach.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc...Czika już się zadomowila u P. ANI. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest radosnym piakiem.Reaguje na komendę siad i we wszystkim naśladuje Lady. W stosunku do obcych jest nieufna ale kiedy Lady przyszła do mnie na glaski Czika nie została z tyłu i z miną " jeśli tak bardzo chcesz, to ja też poprosze" dała się wyglaskac.

Jeśli chodzi o cieczke to w tygodniu dość obficie krwawila . Teraz przestała ale psy się nią w ogóle nie interesują . Nie wiem jak to oceniać? 

Pani Ania w przyszłą niedzielę musi wracać do Warszawy. DO tego czasu trzeba suni znaleźć jakieś lokum.

Nie wiem gdzie szukać? Kto zna jakieś hotele w pobliżu Warszawy?

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam ze 40 zdjęć.  Czika nie lubi aparatu i bardzo trudno zrobić jej ładne zdjęcia ale może  coś się uda wybrać. W tygodniu zrobiłam jej ogłoszenia na Olx,  alegratce i morusku.. Podmienie tam zdjęcia na nowe. Jesli mozesz pomoc w ogłoszeniach,  będę wdzieczna. Tym bardziej, że mój komputer upomina się o emeryturę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...