Jump to content
Dogomania

agresywny pies 11 miesięcy


sebastian87

Recommended Posts

Witam.

Piszę do Państwa ponieważ mam problem z psem.

Zacznę od początku.. Rok temu w lipcu Córka poprosiła nas (mnie i żone) o psa. Przegadaliśmy na ten temat kilka dni wszystkie za wszystkie przeciw ile wyrzeczeń ja i nas czeka. Podjeliśmy decycje że przygarniamy pieska długo nie trzeba było szukać (chcieliśmy psa średniej wielkości) znalazłem że Pani chce oddac bo ma 11 szczeniąt więc wybraliśmy się w podróż po pieska dla córki okazało się że suczka która urodziła została znaleziona w rowie pobita i została przez tych Państwa przygarnięta piesek typu labrador natomiast ojciec nie wiadomo kim był. Wróciliśmy szczęśliwi do domu wszystko było ok. zachowywał się poprawnie do czasu. W Boże Narodzenie zdarzyła się pierwsza przygoda natomiast pogryzł mnie i Szwagra. Sytuacja wynikła z tego że zwymiotował chciałem posprzątać rzucił się na mnie dostał szału agresji nie potrafiłem sobie z nim poradzić zadzwoniłem po szwagra bo zawsze łagodnie na niego reagował lubił go i jak szwagier wszedł i go zaczął głaskać nagle druga fala szału i skończyło się na pogryzionej całej dłoni (szwagier ma dwa psy i nie miał nigdy takiego problemu) u mnie w domu panika po poł godziny udało się go zapiąć na smycz i z nim wyjść… dzieci w płaczu (8 i 5 lat) katastrofa. Pojechałem z nim do weterynarza w końcu wyladowalismy w schronisku pies został zostawiony bo bałem się z nim do domu wracać. Jak i ja tak i żona i dzieci. Lecz po powrocie do domu okazało się że jesteśmy tak z nim związani że po prostu w domu przez swieta była żałoba płacze itp. Wiec pojechałem od razu po świętach rano po niego udało mi się go otrzymać z powrotem. I wszystko było w miare ok. dalej staraliśmy się z nim pracować nad zachowaniem ciężko jest ale jako tako to wyglądało. Często rzucał się na spacerach na dzieci (ma kaganiec) które przechodziły obok jak i zdarzało się na ludzi. W ostatnim czasie bardzo agresywanie zachowywał się gdy przyszedł znajomy z synem (5lat) w odwiedziny. Musiałem go zapiąć na linke i dać kaganiec. (było to na ogródku działkowym gdzie jak byliśmy sami latał luźno) w piątek przytrafiło się że mieliśmy znowu gości i ugryzł znajomego w palec. (znajomy tez ma psa i stwierdził że nic mu nie będzie sprawy postanowił nigdzie nie zgłaszać) natomiast w niedzielę przyszła siostra od żony i to skończyło się gorzej, pomimo że trzymałem go rękami za obroże tak mocno się rzucał że mnie pociągnoł w jej strone (ja ważę 120 kg on 22 ) i ugryzł ją w palca dłoni tak mocno że go rozszarpał skończyło się pogotowiem ,w trakcie walki z nim jak szwagierka się uwolniła od niego to jego agrsja przeniosła się na mnie i również mam pogryzioną rękę. Powiem szczerze boje się o bezpieczeństwo moich dzieci na różnego rodzaju osoby które mogą mi pomóc w wychowaniu (ośrodki szkolenia) najzwyczajniej w swiecie mnie nie stać. Chciałbym się dowiedzieć czy jesteście w stanie Nam jakoś pomóc? Znaleźć może dla niego jakiś dom kto byłby w stanie mu poświecić więcej czasu? Albo miałby podwórko gdzie on by się mógł wyszaleć ( mamy małe mieszkanko obydwoje pracujemy). Pieska bardzo kochamy i będzie ciężko nam go oddać ale bezpieczeństwo moich Dzieci jest najważniejsze a boje się że takie sytuacje mogą się powtarzać. (już nie opisywałem ale podobne sytuacje z agresja już bywały w stosunku do również innych znajomych na całe szczęście bez pogryzien)

Piesek jest mieszańcem masci labradora (jest piękny ) waży 22 kg. jest po wszystkich szczepieniach ma 11 miesięcy.

Bardzo prosimy o pomoc. Jesteśmy ze Śląska.

Link to comment
Share on other sites

Przygarneliscie szczeniaka bo Was dziecko poprosilo? To 7 letnie wowczas czy moze to 4 letnie? Nie kupuje/przygarnia sie dla dzieci zywych stworzen, Dla dzieci sa pluszaki. Przegadaliscie kilka dni na ten temat, trzeba bylo sie jeszcze wyedukowac na czym polega opieka i wychowanie szczeniaka. Co Wy takiego z tym psem robiliscie,ze stal sie taki agresywny. Psy same z siebie nie robia sie agresywne. Decydujac sie na psa trzeba zdawac sobie sprawe, ze to sa rowniez  koszty. Nie stac Was teraz na to,zeby naprawic to co spieprzyliscie. Piszesz, ze pieska bardzo kochacie wiec popros kogos o wskazanie dobrego szkoleniowca na Slasku. Jezeli nie stac Cie to wez w pracy nadgodziny, jakas dodatkowa prace lub sprzedaj cos ( ja bym tak zrobila) Jestescie za tego psa odpowiedzialni, przygarneliscie zywa istote, psie dziecko i zawiedliscie. Nie badz draniem i nie pozbywaj sie problemu, napraw to a pies na pewno Wam sie odwdzieczy.w przyszlosci.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, trudna sprawa. 11 m-cy to w zasadzie szczeniak. Ciekawa jestem z czego wynika ta agresja. Przypomnij sobie, czy wydarzyło sie coś, co mogło spowodować u psa uraz? Dzieci go nie maltretowały? Nie był bity? Może się boi? Trzeba sobie szczerze odpowiedzieć na te pytania, bo mogą być kluczowe. Czytałam kiedyś, że obok agresji na tle dominacyjnym, wynikającym z bólu czy strachu,  są tez ataki zwane "syndromem szaleństwa" (nieuzasadnione, niespodziewane ataki furii). Myślę, że wizyta u weta i trenera jest jednak niezbędna. Sami sobie nie poradzicie. Lekarz oceni, czy pies nie ma problemów zdrowotnych powodujących ataki agresji, może zaleci środki uspokajające. Trener podpowie, jakich zachowań unikać, czy agresję spowodowały Wasze (tzn ludzkie) zachowania, gesty...

Polecam książkę Nicholasa Dodmana "Pies, ktory kochał zbyt mocno". Tam jest cały dział poświęcony agresji i jej przyczynom, opisane są środki zaradcze i trening z psem.

Link to comment
Share on other sites

Na Śląsku jest Marek Fryc. Ale tak jak pisze Zarka - najpierw wizyta u weta. Rage syndrom - tzw. syndrom szaleństwa to dziedziczne schorzenie neurologiczne, objawiające się nagłymi niekontrolowanymi atakami, po których pies zdaje się nie pamiętać sytuacji sprzed chwili, tak jakby na moment stracił świadomość tego co się dzieje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...