Jump to content
Dogomania

Jaki rozmiar kagańca fizjologicznego?


Wuka

Recommended Posts

Kupiłam psu kaganiec fizjologiczny baskerville (rozmiar 2) i wydaje mi się niedopasowany (za dlugi). Możecie zerknąć i podzielić się swoją opinią? On ma tak leżeć?

Bo myślę, czy go nie wymienić, ale rozmiar mniejszy to chyba już za mały. Pies w sumie wydaje się mniej niezadowolony niz z poprzedniego kaganca.

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie opinie!!!

70ez2a.jpg

1z6dp20.jpg

9t1pjm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy mogę się podpiąć...? Mam akurat w domu 2 rozmiary Baskerville Ultra. Jakoś żaden z nich mnie nie przekonuje... uroki kundelków, niewymiarowe tak bardzo :D

Rozmiar 1 (na górze) jest niby fajnie dopasowany, ale nie przekonuje mnie ilość miejsca na ewentualne "ziajanie". No i pasek za uchem ledwo wystarcza na długość. Dolne zdjęcie to rozmiar 2 - niby więcej swobody dla pyska, ale to wszystko wygląda tak luźno że aż komicznie i zastanawiam się czy ten sztywniejszy pasek na dole nie będzie Cezara na dłuższą metę uwierał w szyję :/ Co robić, co robić?

unnamed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rozmiar 1 zdecydowanie odpada, dwójka jest ok. Jeśli możesz pod ten pasek wsunąć dwa palce to nie ma problemu. U małych psów wolę plastikowy Trixie, lepiej leży, a głębokość "koszyka" taka sama. Na Twoim psie wygląda dobrze, więc nie ma sensu szukać innego. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinię! Chyba się przekonam do rozmiaru 2. Nadal tylko mnie zastanawia ta pętelka na dole (wcześniej się źle określiłam, bo na żadnym pasku nie ma ryzyka, że będzie obcierać) - to właśnie o nią mi chodzi, że w rozmiarze 2 "dźga" Cezara po szyi :D Ale z drugiej strony, ona jest w miarę miękka, to może wszystko będzie ok...

b_11849.jpg

Link to comment
Share on other sites

ta pętelka na dole jest do tego by obroże przez nią przełożyć...wtedy pies kagańca nie ściągnie. ja też mam dla mojej suni baskervila rozm  2 i tą pętelkę ucięłam ;)  bo też coś mojej suni ona nie pasowała...a teraz kaganiec leży całkiem znośne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...