Jump to content
Dogomania

Dwie Mikro- Kudłatki z nędznej przechowalni BIANKA i BUBU Adoptowane! MAJĄ DSy


kiyoshi

Recommended Posts

22 minuty temu, Onaa napisał:

Pozdrawiam serdecznie w ten upalny dzień, jak to znosicie Ewo :) ?

Witamy, witamy.

Nie mamy wyjścia, musimy znosić. Tak jak pisałam - dłuższe spacery wczesnym rankiem i późnym popołudniem, a w tzw. międzyczasie krótsze wyjścia i snucie się zacienionymi miejscami. W mieszkaniu dość znośnie, ale kudłatki leżą najchętniej na chłodnych płytkach.

Znalezione obrazy dla zapytania emotki dobranocZnalezione obrazy dla zapytania emotki dobranoc

Link to comment
Share on other sites

sybil , nie gniewaj się,ale  tekst szczególnie Bubu jest bardziej opowiadaniem niż ogłoszeniem. Nawiązujesz dużo do Bianki  a ogłoszenia chyba maja się ukazać osobno. I w moim odczuciu za dużo szczegółów.

Czy sunie będą wysterylizowane?

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

sybil , nie gniewaj się,ale  tekst szczególnie Bubu jest bardziej opowiadaniem niż ogłoszeniem. Nawiązujesz dużo do Bianki  a ogłoszenia chyba maja się ukazać osobno. I w moim odczuciu za dużo szczegółów.

Czy sunie będą wysterylizowane?

Ja nie miałam napisać tekstu ogłoszeń tylko jak najwięcej informacji o suńkach, to i napisałam wszystko, co zauważyłam. O sterylizacji zadecyduje kiyoshi, bo nie jest pewne czy one miały już pierwszą cieczkę. Jeśli byłby dobry domek, a sunie nie były jeszcze wysterylizowane, to z pewnością w umowie będzie zaznaczony obowiązek sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

sybil , nie gniewaj się,ale  tekst szczególnie Bubu jest bardziej opowiadaniem niż ogłoszeniem. Nawiązujesz dużo do Bianki  a ogłoszenia chyba maja się ukazać osobno. I w moim odczuciu za dużo szczegółów.

Czy sunie będą wysterylizowane?

tak, to raczej opowiadanie;) zaraz przerobie ciutke na tekst do ogłoszeń

Sądze, że o sterylizacji powinna zadecydować sybil, bo ja jestem chyba tylko skarbnikiem suniek...ale jeśli mam się wypowiedzieć to uważam, że są za młode na zabieg. Trzeba będzie poszukać im domu świadomego, który taki zabieg wykona we własnym zakresie...

 

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze ogłoszenie BIANKI:

https://www.olx.pl/oferta/bianka-mlodziutka-mikro-sunia-lagodna-madra-ulozona-szuka-domu-CID103-IDmYXi8.html

Pierwsze ogłoszenie BUBU:

https://www.olx.pl/oferta/bubu-mlodziutka-malenka-terierkowata-sunia-do-adopcji-CID103-IDmYYzc.html

JEŚLI TRZEBA COS POPRAWIĆ PROSZĘ O INFO:)

Świadomie nic nie napisałam w ogłoszeniu o konieczności sterylizacji, ponieważ chce żeby ten temat wyszedł w rozmowie, wtedy Ewuś wyczujesz jaki ludzie mają stosunek do tego tematu...

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Krótko na temat: o Czarnulkę nie było ani jednego telefonu, w sprawie Bianki kilka, z tego 3 beznadziejne, 1 też nieciekawy (pani zapytała czy z tą sterylizacją to trzeba do weterynarza i właściwie to po co?). Jeden był interesujący, pani miała zadzwonić, ale do tej pory nie oddzwoniła.

Bianka jest kochanym aniołkiem, a Diabołek wymyśla coraz to inne zniszczenia - skąd tyle pomysłów w tej malutkiej główce?

Suńki już śpią, na mnie też pora Znalezione obrazy dla zapytania emotki dobranocZnalezione obrazy dla zapytania emotki dobranoc

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎22 o 09:42, kiyoshi napisał:

Ja tu nie mam nic do gadania, ale w sprawie zachowania czystości w domu to nie są wpadki! Ja bym napisała, że pies nauczony załatwiania się na podkłady, więc jeśli termin spaceru się wydłuża, to nie nabrudzi w domu.

Druga rzecz - niszczenie. To jest normalne u 8-miesięcznej terierki. Lęki z kolei (hałas, dzieciaki) są normalne dla Yorka. A że ciągnie na smyczy, to w ogóle nie ma znaczenia dla ludzi, chyba że im się to napisze jako istotną informację :)  Dawno nie widziałam małego psa, który nie ciągnie, ludzie teraz nie uczą takich rzeczy.

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, sybil napisał:

Krótko na temat: o Czarnulkę nie było ani jednego telefonu, w sprawie Bianki kilka, z tego 3 beznadziejne, 1 też nieciekawy (pani zapytała czy z tą sterylizacją to trzeba do weterynarza i właściwie to po co?). Jeden był interesujący, pani miała zadzwonić, ale do tej pory nie oddzwoniła.

Bianka jest kochanym aniołkiem, a Diabołek wymyśla coraz to inne zniszczenia - skąd tyle pomysłów w tej malutkiej główce?

Suńki już śpią, na mnie też pora Znalezione obrazy dla zapytania emotki dobranocZnalezione obrazy dla zapytania emotki dobranoc

szkoda...ale to i tak dobry bilans jak na 1 dzień:D

Sybilko jeśli dacie rade z koleżanką zrobić suniom jeszzce troszkę zdjęć to będe wdzięczna. Dorobimy ogłoszeń:) bo na razie mają tylko po 1nym;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Ja tu nie mam nic do gadania, ale w sprawie zachowania czystości w domu to nie są wpadki! Ja bym napisała, że pies nauczony załatwiania się na podkłady, więc jeśli termin spaceru się wydłuża, to nie nabrudzi w domu.

Druga rzecz - niszczenie. To jest normalne u 8-miesięcznej terierki. Lęki z kolei (hałas, dzieciaki) są normalne dla Yorka. A że ciągnie na smyczy, to w ogóle nie ma znaczenia dla ludzi, chyba że im się to napisze jako istotną informację :)  Dawno nie widziałam małego psa, który nie ciągnie, ludzie teraz nie uczą takich rzeczy.

 

zgadzam się z Tobą rozi...

będe musiała teksty zmodyfikować....Masze wiejskie- przytuliskowe 'burki' naprawde zawsze mają ta samą charakterystyke- lęk przed obcymi- głównie mężczyznami, lęk przed hałasem, nieznanym....Te psiaki w 99% żyły na podwórku, przeganiane, żeby się pod nogami nie pałętać, w końcu porzucone...Ot wiejska norma:(

Oczywiście -WIEJSKA- oznacza w moim odczucia pewien rodzaj mentalności ludzi...żeby nie było, że oceniam po miejscu zamieszkania, myśle, że wiecie o co mi chodzi.

Co do ciągnięcia na smyczy też prawda- chyba nie znam małego pieska, który by nie ciągnął...

 

Przerobie ciut teksty, dzięki rozi.

Link to comment
Share on other sites

W ogóle te "lęki" to nie są lęki, nieufność do obcych i tyle. I naprawdę przeciętny york reaguje nerwowo na nagłe, głośne hałasy, nie musi być przeganiany, one są maleńkie, źle widzą co się dzieje, więc najpierw zwieją kawałek, a dopiero później się przyjrzą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2017 o 11:33, kiyoshi napisał:

 

Sybilko jeśli dacie rade z koleżanką zrobić suniom jeszzce troszkę zdjęć to będe wdzięczna. Dorobimy ogłoszeń:) bo na razie mają tylko po 1nym;)

W poniedziałek postaram się zrobić im trochę lepszych zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia dotarły:) wybrałam te najlepsze, najostrzejsze...ale, tak sobie myśle, czy nie znalazłby sie ktoś z Krakowa, kto mógłby podjechać do kudełek na profesjonalną sesje?

Bianeczka rzeczywiście mocno zarośnięta...fryzjer bardzo jej pomoże:) wstawiam foteczki śląc pozdrowienia dla kudełków i Ewy:)

Resized_20170626_174332.jpeg

Resized_20170626_175039.jpeg

Resized_20170626_175101.jpeg

Resized_20170626_175746.jpeg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

czy Bianka daje się czesać?

Nie wiem czy jest kasa  na to ,ale może zafundować im SPA? Pomjiając względy estetyczne, to jest gorąco.

 

Bianka daje się czesać, ale po minucie jest znów rozczochrana. Ma zamówioną wizytę  w salonie w poniedziałek, a Bubu we wtorek.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Poker napisał:

czy Bianka daje się czesać?

Nie wiem czy jest kasa  na to ,ale może zafundować im SPA? Pomjiając względy estetyczne, to jest gorąco.

 

Pokerku, dziewczyny już są umówione na spa- obie. Dzisiaj też o tym z sybil rozmawiałam:) kasa jest i obie będą wyczesane i wystrzyżone:)

 

edit: sybil nie widziałam Twojej odpowiedzi, gdy pisałam swoją....dziwne.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Pokerku, dziewczyny już są umówione na spa- obie. Dzisiaj też o tym z sybil rozmawiałam:) kasa jest i obie będą wyczesane i wystrzyżone:)

 

edit: sybil nie widziałam Twojej odpowiedzi, gdy pisałam swoją....dziwne.

He, he, he bo pisałyśmy równocześnie, a mój post przepchnął się o ułamek sekundy wcześniej.Znalezione obrazy dla zapytania emotki ruchome

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...