Jump to content
Dogomania

Dwie Mikro- Kudłatki z nędznej przechowalni BIANKA i BUBU Adoptowane! MAJĄ DSy


kiyoshi

Recommended Posts

3 godziny temu, AnkaG napisał:

No Diable nooo...  an nie da się jakoś taśmy zszyć?

To nie jest taśma tylko linka, zresztą nie jest zerwana. Zerwany został mechanizm zwijający i linka wisi na całej długości. Pierwszą zerwaną jeden pan próbował naprawić, ale po rozkręceniu okazało się, że jeden z elementów plastikowych jest oderwany (odłamany) i ...klapa.

Link to comment
Share on other sites

Też tak miałam - ja sama rozbroiłam i nic nie można było naprawić. Kupiłam więc taśmową flexie bo Sisi czort ciągle się spieszy...

Kupiłam na bazarku na zapas jeszcze jedną średnia ale była też mała (3m). Napisałam PW do Aldrumki czy jeszcze można ją kupić - jak tak to kupię dla Diablątka. :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, sybil napisał:

To nie jest taśma tylko linka, zresztą nie jest zerwana. Zerwany został mechanizm zwijający i linka wisi na całej długości. Pierwszą zerwaną jeden pan próbował naprawić, ale po rozkręceniu okazało się, że jeden z elementów plastikowych jest oderwany (odłamany) i ...klapa.

Ewuniu, kup proszę smyczki. Takie jakie sa potrzebne- i daj znać ie zapłaciłaś to zwróce.

Głaski dla kudłatek ślicznych:) <3

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam te średnie, dla moich sznaucerek (do 20 kg). One smyczek w ogóle nie używały, były wzorem posłuszeństwa .

Teraz Kudłatki wychodzą na normalnych smyczkach, ale to jest droga przez mękę. Chwilę idą jako tako, ale co raz coś im strzeli do łebka i dawaj szaleć. Pół biedy jeśli jest to wzajemne "zagryzanie", bo kotłują się w trawie wydając lwie ryki i pomruki. Gorzej,  kiedy chcą pogonić, bo gonią w kółko i sznurują mnie jak baleron.

Izuniu, widziałam, że w zooplusie jest promocja flexi, to może tam zamówię. Na razie do poniedziałku będziemy walczyć ze zwykłymi.

2 godziny temu, AnkaG napisał:

Też tak miałam - ja sama rozbroiłam i nic nie można było naprawić. Kupiłam więc taśmową flexie bo Sisi czort ciągle się spieszy...

Kupiłam na bazarku na zapas jeszcze jedną średnia ale była też mała (3m). Napisałam PW do Aldrumki czy jeszcze można ją kupić - jak tak to kupię dla Diablątka. :)

Aniu,  jeśli się uda - byłoby super. W każdym razie dziękujemy za chęć pomocyZnalezione obrazy dla zapytania emotki dziękuję

Link to comment
Share on other sites

A na flexi będzie łatwiej opanować te szaleństwa? Przepraszam, że tak piszę, ale niejeden raz widziałam jak psy się poplątały i właściciele mieli niezłą zagwozdę oraz nieraz łapałam psiego podlotka z flexi, bo zerwał się z linki. Wyobrażam sobie jednak, że spacery z maluchami są... ciekawe i wymagają cierpliwości i niestety chyba nie ma dobrej opcji, brak mi pomysłów co można by na to zaradzić. Życzę cierpliwości i dobrych domków. Chyba już czas ruszać z ogłoszeniami? :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

A na flexi będzie łatwiej opanować te szaleństwa? Przepraszam, że tak piszę, ale niejeden raz widziałam jak psy się poplątały i właściciele mieli niezłą zagwozdę oraz nieraz łapałam psiego podlotka z flexi, bo zerwał się z linki. Wyobrażam sobie jednak, że spacery z maluchami są... ciekawe i wymagają cierpliwości i niestety chyba nie ma dobrej opcji, brak mi pomysłów co można by na to zaradzić. Życzę cierpliwości i dobrych domków. Chyba już czas ruszać z ogłoszeniami? :)

Na flexi jest o wiele lepiej - gonią w kółko, o dużym promieniu,  a ja tylko obracam się. Jak zatrzymują się dla złapania oddechu, to spokojnie "odkręcam" linki i jesteśmy gotowe do kolejnej karuzeli.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2017 o 20:51, kiyoshi napisał:

czy ktoś chciałby zasponsorować fryzjera?

 

Jutro zrobie przelew za jedzonko;)

Dołożę na fryzjera 50,00zł co by Panienka pięknie wyglądała :) Po spa. róbcie zdjęcia i ogłaszajcie kudłatki bo nie ma sensu przeciągać w czasie.To będzie tylko z korzyścią dla obu stron.Zanim domki się odezwą i jeszcze wizyty p/a to zajmie przecież  też trochę czasu...

Czekam tylko na 2 wpłaty z mojego bazarku aby móc go rozliczyć....

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bogusik napisał:

Dołożę na fryzjera 50,00zł co by Panienka pięknie wyglądała :) Po spa. róbcie zdjęcia i ogłaszajcie kudłatki bo nie ma sensu przeciągać w czasie.To będzie tylko z korzyścią dla obu stron.Zanim domki się odezwą i jeszcze wizyty p/a to zajmie przecież  też trochę czasu...

Czekam tylko na 2 wpłaty z mojego bazarku aby móc go rozliczyć....

Bardzo Ci dziękujemy Bogusiu:)

Oczywiście, że będe dziewczyny ogłaszać lada dzień:) pisałam wcześniej, że zabiore się zaraz po tym długim wekendzie czyli w niedziele lub poniedziałak.

Link to comment
Share on other sites

Małe łobuzice, młode toto to i szaleństwa w łebkach.

Obawiam się smyczy flexi. O wiele trudniej jest się z nich wyplątać, a poza tym w trakcie odplątywania  któryś uchwyt  może wypaść z ręki i dopiero będzie "wesoło "jak sunia będzie uciekać przed goniącym ją potworem.Już nieraz brałam udział w poszukiwaniu psa, który właśnie uciekał w popłochu przed potworem w postaci zwijającej  się smyczy.

Od każdego DS. wymagam i mam to zawarte w umowie ,że dopóki pies nie przychodzi w domu , na ogródku czy na lince na każde zawołanie , nie ma mowy o używaniu flexi.

 

Link to comment
Share on other sites

Jak pies nie może być puszczany luzem to flexie jest lepsza. Są dwie niunie - bawią się ze sobą - mają to robić na krótkich smyczkach? Ja Sisi też uczyłam spacerowania na flexie - na krótkiej kładła się na ziemi i ani rusz.

Sybil napisz mi na PW swój adres - napisałam kolejne PW bo smyczki nie były u Aldrumki. Wrazie wu wyśle ci tę smyczke co kupiłam na bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania emotki dzień dobry

U Kudłatek flexi bardzo dobrze sprawdzało się do gonitw w kółko; zwyczajne smycze dopiero się plączą. Czarnula wywaliła mnie na beton właśnie na zwyczajnej smyczy, bo w naiwności swojej posłuchałam osobę (z poza dogo), zalecającą spacer na zwykłych smyczkach.

Sunie przychodzą na zawołanie, nie uciekają - zdarzyło się już, że wyrwały z ręki smyczki (te zwykłe), ale na "stój" zatrzymały się grzecznie.

4 godziny temu, AnkaG napisał:

Jak pies nie może być puszczany luzem to flexie jest lepsza. Są dwie niunie - bawią się ze sobą - mają to robić na krótkich smyczkach? Ja Sisi też uczyłam spacerowania na flexie - na krótkiej kładła się na ziemi i ani rusz.

Sybil napisz mi na PW swój adres - napisałam kolejne PW bo smyczki nie były u Aldrumki. Wrazie wu wyśle ci tę smyczke co kupiłam na bazarku.

Aniu, zaraz wyślę Ci adres, bardzo Ci dziękuję.Znalezione obrazy dla zapytania emotki dziękuję Ja niezależnie od wszystkiego kupię drugą, najwyżej zostanie mi na stanie; może adoptuję jeszcze jakąś psinkę.

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, kiyoshi napisał:

kudłatki dostały prezent:)

100 zł od helli.

DZIĘKUJEMY <3 <3 <3

 

 

Przyszedł też do mnie mms z fakturą za karmę- dziękuje Sybil.

Kudłatki też dziękują  helli  Znalezione obrazy dla zapytania emotki dziękuję

a Izuni dziękuję za przelew Znalezione obrazy dla zapytania emotki dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Pieniążki na fryzjera już w drodze i powinny byc w poniedziałek na koncie.Dzisiaj doszły też ostatnie wpłaty z bazarku więc go rozliczyłam.Bardzo proszę Izuniu o potwierdzenie,jak pieniążki wpłyną :)

ROZLICZENIE:

WPŁATY ZA FANTY  422,00zł + NADPŁATY  15,40zł = 437,40zł

Kudłatki - 30% = 131,22zł

Mati        - 70% = 306,18zł

===============================

RAZEM: 100% = 437,40zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339222-rozliczam-ogródkowo-i-domowo-zapraszam-na-bazarek-do-030617/

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Pieniążki na fryzjera już w drodze i powinny byc w poniedziałek na koncie.Dzisiaj doszły też ostatnie wpłaty z bazarku więc go rozliczyłam.Bardzo proszę Izuniu o potwierdzenie,jak pieniążki wpłyną :)

ROZLICZENIE:

WPŁATY ZA FANTY  422,00zł + NADPŁATY  15,40zł = 437,40zł

Kudłatki - 30% = 131,22zł

Mati        - 70% = 306,18zł

===============================

RAZEM: 100% = 437,40zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339222-rozliczam-ogródkowo-i-domowo-zapraszam-na-bazarek-do-030617/

Super :D DZIĘKUJE ŚLICZNIE:) potwierdze oczywiście:)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o smycz to jest to bardzo indywidualna sprawa każdego, po prostu jak wygodniej opiekunowi jest prowadzić psy.Ja jestem zwolenniczką też Flexi od wielu lat.Nawet był moment,że chodziłam z dwoma psami,przypięta Flexi i rozdzielacz na dwa psy.Rozdzielacz to też indywidualna sprawa,zależy od zachowania psów.

Bardzo mi żal psów,które są prowadzane na krótkiej smyczy,one nie mają możliwości ruchu ani wybiegania się jeżeli nie są spuszczane.Nie uznaję krótkiej smyczy.

Przelałam pieniążki z bazarku Bogusik do kiyoshi,zaokrągliłam do 132,00zł.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...