Jump to content
Dogomania

Zalatwianie sie w klatce


madzia1408

Recommended Posts

Witam, potrzebuje Waszej pomocy bo juz koncza mi sie pomysly. Uprzedzam - ponizszy opis tylko dla czytelnikow o mocnych nerwach.

A wiec mam 6miesiecznego buldoga francuskiego. Trafil do nas w wieku 13 tygodni. W hodowli fci z ktorej zostal wziety prawdopodobnie, mimo zapewnien hodowcy, nie byl uczony czystosci. Zaczelismy od mat, niestety trzeciego dnia od rozpoczecia nauki zaczal je zjadac, skonczylo sie u veta, wiec maty poszly w odstawke. Nadszedl czas pojscia do pracy, wiec pies zostawal sam w wydzielonym pomieszczeniu - korytarzu na 8h. Bez mat gdyz je zjadal. Mozecie sie domyslic co zastawalismy po powrocie - kilka kup milion kaluz. Cierpliwie to znosilismy bo byl maly. Konsekwentnie do dzis za kazda kupe i siku jest nagradzany na dworze, generalnie kuma ze ma sie tam zalatwiac.  

Niestety oprocz brudzenia zaczal mocno rozrabiac i demolowac mieszkanie wiec zapadla decyzja o klatce zeby nic sobie nie zrobil.

Klatke od razu polubił, zamykanie drzwiczek bez problemu, przy zostawaniu jest placz. Nie ukrywam ze klatka byla moja nadzieja na nauke czystosci a jest jeszcze gorzej. Codziennie po powrocie z pracy zastaje nastepujacy obrazek: kupa poza klatka, rozbryzgana i rozsmarowana na podlodze, 2 ścianach, drzwiach i szafie. Ponadto pol klatki, miska z woda ktora zostala wylana, zabawki i pies wysmarowane kupa. Czasem tez obsikane. Próbowałam juz przestawiac mu godziny posilkow i wyprowadzac tak, zeby z rana naprawde maksymalnie sie wyproznil, wiec nie sadze zeby to byla kwestia nietrzymania, w nocy wytrzymuje spokojnie 9h. Poza tym widac ze kupa jest z rana wiec ewidentnie nawet nie probuje przetrzymac. 

Czy ktos z was mial taki problem lub jest w stanie podsunac jakies rozwiazanie? Boje sie zeby mu tak nie zostalo... pomocy :(

Link to comment
Share on other sites

Przez ile godzin ten 6-miesięczny szczeniak siedzi sam w klatce? W nocy szczeniak może wytrzymać dłużej - przez kilka godzin od powrotu właścicieli nie jest sam, ma jakieś zajęcie - choćby na krótko. Wymaganie, aby 6-miesięczny szczeniak małej rasy wytrzymywał spokojnie i bez wypróżniania się 8 godzin w klatce  jest sprzeczne z naturalnymi procesami fizjologicznymi i potrzebami emocjonalnymi zwierzęcia.  Znajdźcie kogoś, kto zgodzi się jeszcze przez kilka miesięcy zajmować się szczeniakiem co najmniej przez cztery godziny podczas Waszej nieobecności - u siebie lub u Was.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...