Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Cześć, dopiero co założyłam tu konto więc nie wiem czy wybrałam dobrą kategorię ale jak będzie trzeba to zmienię.
Przymierzam się do zakupu psiaka rasy cavalier king charles spaniel i chciałabym poznać parę wstępnych informacji na temat tej rasy.
Jako dziecko miałam psa bokserka przez ponad 13 lat, ale początków nie pamiętam za nic.


 Ile szczenie musi mieć mniej więcej miesięcy / tygodni żeby mógł zostać zabrany mamie + kiedy można go/ją zacząć uczyć żeby zostawała w domu sam/a?

Jestem studentką i miałam plan aby kupić sobie pieska teraz na okres wakacyjny ok 3 miesięcy gdzie mam praktyczie całe dnie wolne i mogłabym oswajać psiaka z domem, ale zakładając że kupiłabym na przelomie czerwca-lipca to w październiku już zaczynam uczelnie i zastanawiam się czy po takim czasie udałoby mi się oswoić psiaka z zostawaniem w domu. zawsze to jest maks 6 h kiedy jestem na uczelni i maks 8 kiedy jestem w pracy (w domu jest też chłopak który by się o psiaka troszczył podczas mojej nieobecności.

 

Link to comment
Share on other sites

Ze szczeniakiem, jak z dzieckiem ;) Powodzenia!

Co do rasy nie podpowiem, bo Cavalierów osobiście nie znam, ale o szczeniaki się wypowiem, może coś pomoże :)

Mam nadzieje, że szukasz pieska w Hodowlach z FCI ze związku kynologicznego (nie z jakiegoś stowarzyszenia burka i kocurka)

 

ogólnie szczenię nie może być młodsze niż 7 tygodni - dobrze jakby z hodowli "wyszedł" maja 8 tygodni. Tak też najczęściej hodowcy wydają swoje szczenięta.

 

Z zostawaniem samemu dobrze jest ćwiczyć od początku. Nie tylko zostawanie samemu w domu, ale na początek samemu w innym pomieszczeniu na kilka minut itp. Trzeba od samego początku uczyć psiaka, że człowiek nie jest z nim 24h/dobę żeby nie panikował przy dłuższej nieobecności właściciela :).  jeśli psiak trafiłby do Ciebie w lipcu, jako 2 miesięczne szczenię to do października spokojnie nauczy się zostawać te 6-8 h...co najwyżej może mieć tylko problem na początku z utrzymaniem czystości tyle godzin :)

Grunt to na spokojnie podejść do tematu, przygotować się i mieszkanie pod szczeniaka i tyle (szczenię może na początku gryźć wszystko z racji rosnących ząbków i po prostu wszelkiej fantazji, dobrze jest się zaopatrzyć w zabawki typu KONG itp, które szczeniak może sobie memłać do woli, trzeba też wziąć pod uwagę zabezpieczenie na początek kabli na podłodze itp, bo niektóre szczeniaki maja zamiłowanie do ich gryzienia, tak samo kosz na śmieci musi być czasem pancerny :P ale oczywiście może się trafić, że Wasz szczeniaczek będzie z tych mniej kłopotliwych i takie rzeczy jak kable go interesować po prostu nie będą ;) ) No i wiadomo...na początku będzie się załatwiać w domu i trzeba będzie poświęcić mu/jej czas na naukę czystości :)

Na temat nauki zostawania samemu w domu jest sporo artykułów w internecie, a i sam hodowca pewnie udzieli z wielką chęcią kilku rad :)

http://czarnylolek.blox.pl/2015/06/Krecik-sam-w-domu-czyli-o-nauce-zostawania.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...