Jump to content
Dogomania

pies gryzie ściany


Recommended Posts

Witam grupowiczów.

Jestem posiadaczką 7 miesięcznego mieszańca z sharpeiem. Piesek już wiele się nauczył, ale ma dziwny popęd do gryzienia ścian (obgryza je do tynku, szura łapkami po ścianach, dodatkowo obgryza świeczki z kamienia, łapie się wszystkiego co twarde). Uczymy go zostawiania samego w domu, max 4h spędził w samotności a któryś raz z kolei poogryzał połowe ścian w mieszkaniu- jesteśmy bezradni bo mamy nowe mieszkanie, kochamy psiaka, nie chcemy go karać biciem, bo nie złapaliśmy go na gorącym uczynku więc nasz Ajek nie wiedziałby za co się gniewamy- co jedynie nam pozostaje to "wezwać" do miejsca zdarzenia i wbijać do głowy, że nie wolno.

Pies przez 2 tyg przechodził kurację i dostawał tabletki z dużą dawką wapnia, dostaje dużo przysmaków, a jak zostaje sam zawsze staramy się zostawiać mu pluszaki, swoje gadżety i twarde kości do gryzienia.

Proszę o rady, czy ktoś miał z was podobny przypadek?591071476fc06_aju.jpg.ed21fe0794870885e9621145bdd3ed07.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wapno a najlepiej mieszankę witaminowo mineralnątypuCanVit zielony powinien dostawać jeszcze długo, zwłaszcza że chyba nie dostawał tego jako mały szczeniak - to są skutki wiary w zbilansowane karmy suche, dla mnie to badziewie. No i może zostawiaj mu kości cielęce - dają zajęcie i łatwo przyswajalne wapno.

Link to comment
Share on other sites

Dawno temu uczono mnie, że do fosforanu wapnia podawanego szczeniakom jak i do wszelkich mieszanek z wapniem trzeba dodawać odrobinę tłuszczu, np łyżeczkę masła, wtedy są lepiej przyswajalne. Być może nowe mieszanki nie wymagają tego, ale ja bym dodawała. 

Karcenie szczeniaka biciem, nawet jak się go złapie na gorącym uczynku, to naprawdę zły pomysł. Biciem najłatwiej obrzydzić właścicieli, a nie zakazaną czynność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...