Jump to content
Dogomania

BEZUNIA- od Poker powędrowała do Swojego DOMU- Trzymamy kciuki! Jej mama Aza w DS.


Recommended Posts

U Azuni wszystko dobrze:) Pani - jak obiecała- wysłała juz pierwsze zdjęcie:) Azunia chyba zadowolona, z kotami póki co się dociera (jak to Pani określiła), poza tym jest wszystko dobrze:) Zobaczcie jaki ma piękny ogród i troskliwą nową Panią:)

IMG_20170603_190038(1).jpg.43b56f208b02225e45ea66ae3ba1d79a.jpg

 

HANIU dziękuje Ci bardzo za opiekę nad Azunią. 3 tygodnie u Ciebie wystarczyły, by dotarła do wymarzonego domu ...a w przychowalni była ponad 8 miesięcy...

Z moich obliczeń wynika, że za pobyt Azy powinnać Ci zapłacić 250 zł. Czy to się zgadza?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Postaram się dziś zadzwonić do nowego domu Azuni, ale teraz kilka słów o Bezie, jako że teraz to ona jest głównym bohaterem tego wątku.

Skontaktowałam się z mądrą osobą w sprawie jej zachowania, ta osoba, kazała mi przeprowadzić ;wywiad" i tez poradziła skontaktować sie z kolejną osobą. Zaraz napiszę wszystko, ale zacznę od tego co ustaliłam:

- Beza trafiła do przytuliska jako ślepe szczenie wraz z 8 innymi szczeniakami i dwoma suniami (losy drugiej suni i reszty szczeniakó sa nieznane)

- Beza wiec nie znała innego świata poza betonowym kojcem

- Kojce w przytulisku sa ustawione tak, że praktycznie nie ma opcji aby psy widziały iinych ludzi poza Panem pracownikiem.

- Pan pracownik głownie podaje wode i jedzenie

- Pierwsze spotkanie z Bezą Marlena wspomina tak, że sunia sama podeszła do niej do krat i polizała ją po ręce

- Podróż do Szafirki- Pan pracownik złapał Beze, zapiął jej obroże i wsadził do auta. dziewczyny zauważyły, że psy czuły duży respekt do tego Pana.

- W aucie Beza przez całą drogę nie zmieniła pozycji ciała/ była zesztywniała

- U Hani pojawił się problem ze szczekaniem. Dziewczyny gdy były w przytulisku tez pamiętają, że Beza szczekała. Sunia szczekała i wtedy gdy była Azunia i w momentach gdy juz została bez niej.

- Dopytałam dokładnie Hani o szczekanie,otóż- Beza nie szczeka ciągle- NIE szczeka na inne psy, ani gdy psy się poruszają itd, NIE szczeka też gdy jest jakiś ruch/ odgłos ale w okolicy jest Hanią. Beza szczeka TYLKO wtedy gdy słyszy coś czego nie widzi i nie ma przy niej człowieka. Nie jest to szczek uporczywy a raczej 3-4 szczeknięcia i cisza.

- Z innymi psami Beza dogaduje się dobrze, nie ma kłopotu, może z nimi spędzać czas, ale nie potrafi sie z nimi bawić

- Jeśli Hania ją woła to Beza reaguje, przychodzi na zawołanie z podwórka do domu itd. Chodzi też po domu za Hanią, ale w pewnej odległości. Gdy Hania ją będzie wołać, to pójdzie za nią

- jeśli Hania chce dać jej smakołyk to jest różnie- czasem się schowa zalękniona, czasem tylko powącha, a czasem weźmie

- Beza NIE wykazuje żadnych objawów agresji- NIE gryzie, NIE kłapie zębami, NIE warczy...

 

Przedyskutowałam to wszystko z behawiorystką i także z trenerką psów i te osoby uważają, że Beza NIE ma problemów behawioralnych. Jest normalnym psem, tylko bojącym się rzeczy, których nigdy nie poznała.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Myśle co dalej zrobić z Bezunią...

Mam mniej wiecej opis teoretyczny tego jak powinna wyglądać dalsza praca z Bezą. Trzeba jednak poświęcić jej czas i oswajać ją z różnymi dźwiękami i sytuacjami.

U Hani jest sporo psów i zbyt mało czasu na prace z Bezą :( :( :( :(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z DS Azuni:) wszystko jest baaardzo dobrze, z kotkami coraz bliżej przyjaźni- czasem Azunia pogoni któregoś, ale tylko na ogrodzie, w domu jest spokój. Azunia jest bardzo kochana, zawsze uśmiechnięta, raz tylko w domu się załatwiła, a tak czyściutka. Pani- słychać po głosie- zakochana w suni i szcżęśliwa, że znaleźli taka przyjaciółkę:)

Ciesze się, że Azunia ma dom...kochajacy ją prawdziwie- na zawsze:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, szafirka napisał:

Niektóre zdjęcia trzeba wykadrować, ale program odmówił mi współpracy, więc Iza zrób tak ja uważasz.

Haniu, zdjęcia są PRZEPIĘKNE!!! rzeczywiście było warto poczekać:) <3 przepraszam za niecierpliwość, ale myślę nieustannie o Bezuni...

W wekend zdazył sie cud i jedna sunia też tu od nas z gminnej przechowalni- tak samo wycofana jak Beza- znalazła dom! i to od razu STAŁY! DLatego uwieżyłam jeszcze mocniej, że i dla Bezy dom znajde:) a z takimi zdjęciami...to już na pewno!

Pozwoliła się wziąć na ręce i na kolana:) to chyba duży krok w jej życiu:)...i nawet na bardzo spiętą nie wygląda...:)

 

Trafiła sie cieczka:( cholerka...więc dodatkowy kłopot dla Ciebie:(  Behawiorytka mówiła mi, że to szczekanie tez może wynikać ze zmian hormonalnych przed pierwsza cieczką..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...