Jump to content
Dogomania

Uśpienie psa.


Dance

Recommended Posts

Witam. Jutro mój pies będzie uśpiony z powodu starości i choroby. Jak sobie z tym poradzić? Żyję z nim od dzieciństwa. Nie chcę jego śmierci, ale niestety tak trzeba. Jak Wy sobie poradziliście?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza suczka Mała, żyła 17 lat. Niestety bolesny, krwawiący guz nowotworowy z przerzutami do jamy brzusznej zmusił nas do decyzji o skróceniu jej cierpienia. 

Didi - druga suczeńka uwolniła mnie od tej decyzji 2 dni przed terminem jej podjęcia. Zmarła, po 2 tygodniach choroby, na naszych rękach w domu. Była z nami 13 lat. Zachorowała tak poważnie raz... i jej życie zgasło.

Teraz towarzyszy nam Dusia-Duszka nasza "łata na serce". I nadal nie wiem, jaką decyzję podjęłabym w sytuacji terminalnej.

Najważniejsze to spojrzeć na stan psa obiektywnie, nie egoistycznie myśląc o sobie. Nie przez pryzmat JA chcę, JA nie chcę, JA potrzebuję, JA cierpię,... Popatrz jak funkcjonuje Twój pies, co ON czuje, czy Cię potrzebuje, czy szuka Twojej obecności i jeśli masz siłę być dla Niego, to towarzysz mu do końca. 

Od śmierci Didi kieruję się myślą, którą mam w podpisie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro z powodu Twoich piesków. Zobaczymy jak sobie jutro poradzę. W książce "Niebo istnieje naprawdę" jest napisane, że chłopiec widział w Niebie psy. To mnie też pociesza.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze taka decyzja jest trudna ale ja decydowalam się na uśpienie kiedy widziałam, że pies zaczyna bardzo cierpieć i sam się poddaje i nie walczy z chorobą. Serce bolało ale nie mogłabym patrzeć jak dla mojego egoizmu pies bardzo cierpi a wiadomo, że np rak powoduje cierpienie. Pamiętam wszystkie moje psy, ktore odeszły ale zawsze w domu pozostawał przynajmniej jeden, który pozwalał jakoś przeżyć rozstanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...