Jump to content
Dogomania

Przestraszony przygarnięty pies


Nevia

Recommended Posts

Tydzień temu że stacji benzynowej zabrałam jamniki podobnego pieska. Błąkał się po okolicy 5 dni, na stacji był karmiony tym, czego nie zjedli ludzie. Nie chciał podejść do nikogo. Do transporterki udało się go złapać na kotleta po 3 dniach. Mieszkam w domu z ogrodem więc po wizycie u weterynarza (szczepienie na wściekliznę, odpchlanie, odrobaczanie, szczepienie na 7 psich chorób) wypuściłam go na podwórko i próbowałam przekupić smaczkami żeby dał się pogłaskać. Udało się. Przez 3 noce spał w budzie na narzędzia w pudełku z kocami bo bał się wejść do domu, na 4 noc wniosłam go do domu bo miało być zimno w nocy i teraz pies śpi w domu. Po pierwszej nocy w domu nie chciał wyjść na pole do godziny 15, nie sikał w domu.  Jednak kiedy otwieram mu drzwi czasem nie wychodzi a czasem wychodzi z domu i wybiega pod siatką ogrodzenia i wraca po 10/30 minutach 2-4 razy dziennie. Próbowałam wziąć go na smycz ale nie umie z nią chodzić, za pierwszym razem potwornie się rzucał a jak próbowałam w domu to stawał przy ścianie i nie chciał się ruszyć. Również nie umie się bawić, nie reaguje na piłkę czy sznurek z supłami do ciągnięcia. 3 razy popuścił siku kiedy domownik wszedł do domu, mam wrażenie że ze szczęścia, czy to możliwe? Pies leży prawie cały dzień myślę że spokojnie uzbiera się 20 godzin, czy to normalne? Często leży ze smutnymi oczami. 

Kiedy go głaszcze wywraca się na plecy, co to znaczy?

I tu pojawia się seria pytań 

Jak go karmić? 7 kg około 2 lata. Wygląd jamnika tylko dłuższe nogi.

Jak nauczyć go chodzić na smyczy?

Jak nauczyć go zabaw?

Jak się zajmować takim psem?

Kiedy mogę go wykąpać? Trochę śmierdzi (po myciu mam dla niego obroże na pchły )

Co zrobić żeby nie uciekał?

Kiedy można takiego psa wykastrować?

Jak nauczyć go podstawowych komend?

Nie mam doświadczenia z psami

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pies wywraca się na plecy w dwóch sytuacjach - kiedy chce okazać zaufanie, cieszy się pieszczotą, albo kiedy bardzo się boi i okazuje poddanie w taki sposób. Różnica w napięciu mięśni i wyrazie pyska i oczu. Sikanie na widok człowieka jest oznaką uległości, to sygnał - jestem wobec Ciebie szczeniakiem, nie zabijaj mnie. 

Karmić możesz mięsem surowym plus dodatki, gotowanym mięsem plus dodatki (dodatki to np gotowany ryż, chleb bez konserwantów, biały ser, roztarta marchew, jabłko) albo sucha karmą - ja wolę karmienie naturalne.

Wykąp jak najszybciej, o ile pies pozwoli na to - są szampony dla psów, zamiast szamponu może być rozbełtane surowe żółtko. Tylko nie wypuszczaj od razu po kąpieli do ogrodu - woda do kąpieli letnia. Twój pies jak każdy potrzebuje zajęcia - czyli powinien robić coś razem z Tobą, nagradzana nauka odpowiednich zachowań to jest właśnie to. Potrzebuje oprócz tego ruchu - na razie na smyczy.

A Ty potrzebujesz dobrego poradnika o szkoleniu psa i o tym, jak pies widzi świat, co oznaczają jego zachowania. Nie sposób przepisać tu poradnik. 

Gdzie mieszkasz, może w okolicy jest dobry trener, który pomoże Ci w pierwszych chwilach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...