• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
ReQ

Chcę mieć owaczarka, tata jest za labkiem

27 posts in this topic

Witam, mam 17 lat i wspólnie z tatą zdecydowalismy że kupujemy psa, ja chcę owczarka niemieckiego bo kocha te psy i mega mi się podobają, tata się ich trochę boi, w sumie ja też, bo kiedyś mój dziadek miał onka i podryzl moją ciocie bez powodu. Jeszcze nigdy nie wychowałem sam psa ale psy są w moim życiu od zawsze i jednej babci czy to u drugiej. Nie wiem czy sobie dam rade. Pomóżcie, dajcie jakieś rady, z góry dzięki.

Psy nie gryzą ludzi bez powodu,może ciocia nie lubiła psa i mu kiedyś dała to odczuć.

Poczytaj sobie o charakterze owczarków i labradorów.

Najlepiej wybierzcie się do najbliższych schronisk i wybierzcie psa,który skradnie Wasze serce,dla

mnie to zaszczyt przygarnąć psa ze schroniska.Ludzie często kupują psy z pseudohodowli i nabijają

kieszenie tym,którzy traktują podle psy i liczy się dla nich tylko zysk.

Poza schroniskiem są też fundacje,od których można przygarnąć labka,owczarka lub innego psa.

Fundacje opiekują się psami w potrzebie,robią wspaniałą robotę,dbają o nie i uczą zachowań.

Wpisz w google np."Owczarki do adopcji" lub"Owczarek w potrzebie",lub inny pies.

Ja uważam,że dopóki jest tyle zwierząt do przygarnięcia,schroniska pękają w szwach,psy tam cierpią,

błagają o dom,nie powinniśmy kupować,rozmnażać zwierząt.Trzeba ratować te,które  potrzebują domu

i miłości,one kochają najbardziej.Wiem o tym doskonale,bo przygarnęłam już kilka takich psów.

Zawsze biorę kundelki,są wśród nich naprawdę piękne psy,choć nie mam nic przecciw psom rasowym,oby 

tylko były przygarnięte,a nie kupione.

Napisz,jak już będziecie mieli psa i pochwal się nim.

Możesz też napisać tutaj na dogomanii,ze chcesz przygarnąć psa.Wtedy dogomaniacy pokażą tu zdjęcia psów

i opiszą ich charaktery.

Możliwości jest wiele,najważniejsze żeby dać bezdomnemu zwierzęciu dom,a będzie Wam wdzięczny i na

każdym kroku będzie okazywał miłość.

Poszukaj najpierw książek/poradników opisujących  w jaki sposób można porozumieć się ze zwierzęciem, jakie są wrodzone zachowania psów, co pies rozumie z naszego zachowania, a czego nie może zrozumieć. 

@azalia Skoro chłopak pisze, że ma 17 lat i to jego pierwszy pies, nie jestem przekonana, czy pies ze schroniska to najlepsze rozwiązanie. Tu już trzeba mieć pewną wiedzę i pewność, że się takiego psa, z potencjalnymi problemami, ogarnie. Przecież go nie odda do schroniska po tygodniu, bo się psa boi.

@ReQ Skoro masz dopiero 17 lat, to decyzja o przygarnięciu lub zakupie psa leży bardziej na barkach Twoich rodziców. Ty w ciągu najbliższych kilku lat zaczniesz dorosłe życie i, najprawdopodobniej, przynajmniej na początku, nie będzie w nim miejsca na psa. Czy to studia i mieszkanie w akademiku, czy też początki pracy i mieszkanie w wynajmowanym pokoju / mieszkaniu. Możesz po prostu nie mieć możliwości wzięcia za sobą zwierzaka.

To przede wszystki decyzja Twoich rodziców, dlatego nie ciśnij na siłę onka. Skoro ojciec boi się tej rasy, to nie ma sensu żeby się zmuszał. Niech może lepiej wybierze psa, którego będzie chciał. Wtedy stanowczo łatwiej jest "wybaczyć" psu wpadki na początku, np. zasikane podłogi, pogryzione meble i książki, rozkopany ogródek itp. Do tego potrzeba trochę cierpliwości, a łatwiej o nią jeśli masz psa, któego Ty chciałeś, a nie Twoje dziecko ;)

@Sowa Wiem, wiem, już czytałem, oglądałem dużo filmików na yt i mam przyjaciółkę która też ma onka i by mi troche na początku pomogła.

@azalia Nie chcę psa ze schroniska, bynajmniej teraz. Chce psa od szczeniaka,rasowego, żębym mógł go od początku układać, bo już pare miesięcy się tym interesuje.

@Miawko To ogólnie nie oto chodzi że ja ciśne rodziców czy coś. Tylko tata słyszał o przypadkach że niektóre onki gryzą bez powodu.

Najbardziej boje się popełnić błedy w wychowaniu.

4 minuty temu, ReQ napisał:

@Miawko To ogólnie nie oto chodzi że ja ciśne rodziców czy coś. Tylko tata słyszał o przypadkach że niektóre onki gryzą bez powodu.

Najbardziej boje się popełnić błedy w wychowaniu.

Psy nie gryzą bez powodu :) Zawsze jakiś jest. Wyjątkiem byłyby psy z totalnie zrytą psychiką, ale to już byłaby wina człowieka. Pies sam z siebie nie rośnie na psychopatę ;)

Zdecydujcie wspólnie jaki to ma być pies. Co chcecie z nim robić. Ile czasu możecie mu poświęcić.

I bądźcie od początku konsekwentni w ustalaniu i egzekwowaniu reguł. Wszyscy. Cała rodzina :)

Cześć, jak już wcześniej moi przedmówcy pisali, pies sam z siebie nie wyrasta na psychopatę, i bez powodu nie gryzie. Ja sama mam w domu 2 psy, mniejszy york jest już z nami 11 lat. 2 lata temu przeprowadziliśmy się na wieś i tata postanowił kupić owczarka kaukaskiego. Szczerze powiedziawszy, razem z mamą byłyśmy tym faktem przerażone, bo nie dość, że jest to rasa psów znajdująca się na liście psów agresywnych to na dodatek czytając o tej rasie bardzo dużo pisało na temat tego, że rasa ta wymaga doświadczonego opiekuna. Na dodatek mój york, jest strasznie zaczepnym psem i raz już został pogryziony przez obcego psa, wiec obawiałam się, że jak kaukaz dorośnie, może mu coś zrobić. Nic bardziej mylnego. Obecnie mojego owczarka kaukaskiego nie zamieniłabym na żadnego innego psa. Jest to chyba najbardziej spokojny pies jakiego znam :) Sunia jest przekochana, jest z niej taki duży miś :) Łasi sie nawet do obcych osób :) Także myślę, że i owczarki niemieckie są psami do ułożenia, jak pies jest kochany i okazuje mu się dużo miłości to nie ma szans żeby wyrósł z niego psychopata :) 

@m_anita91 bo wiesz jak to jest, niby oglądam mega dużo filmików na yt, czytam dużo na forach i niby wydaje mi sie że umialbym go wychować, a pewnie jak przyjedzie co do czego to nie będę wiedział co robić.

Też nie byłam w tym specjalistą, myślę jednak, że nie ma czego się obawiać. Kochany pies to dobry pies:) Skoro ja poradziłam sobie z kaukazem to i Ty dasz radę :)

Książki i filmiki to jedno, a rzeczywistość to drugie :) Oczywiście lektura baaardzo pomaga (polecam np. blog pani Mrzewińskiej - dla mnie kopalnia wiedzy http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu/ ) ale ważne jest tez szkolenie od przedszkola (czyli pomoc szkoleniowca), konsekwencja, wpisanie psa w harmonogram dnia...no i oczywiście duuuużo miłości i wyrozumiałości (głównie na początku).

Kupujcie szczeniaka z hodowli FCI i cieszcie się swoim psem :) Nie ma na co czekać.

I jeszcze jedno. Niech Tata nie myśli, że labek to taki fajny miś przytulanka. To retriver, pies pracujący, wymagający szkolenia i dużo ruchu połączonego z pracą umysłową. Brak wybiegania to np. demolka w domu. Dużo krzywdy tej rasie wyrządził wizerunek psa dla dzieci - http://przezswiatzlabradorem.pl/zanim-kupisz-labradora/

@Zarka Dlatego zaznaczyłam, że muszą się zastanowić, co z psem będą robić i ile mają dla niego czasu :)

Labrador, jak i Golden, to psy pracujące i wymagające naprawdę dużo ruchu i zajęcia ;)

25 minut temu, Miawko napisał:

@Zarka Dlatego zaznaczyłam, że muszą się zastanowić, co z psem będą robić i ile mają dla niego czasu :)

Labrador, jak i Golden, to psy pracujące i wymagające naprawdę dużo ruchu i zajęcia ;)

No właśnie...

Jest jeszcze jedna kwestia. Miałam labradora i zawsze się zastanawiałam czemu ludzie tak bezrefleksyjnie i bez obawy wyciągają ręce do głaskania mojego psa. Czemu nie rzucają sie tak ochoczo na inne duże psy? Mój samiec na przykład nie lubił takich mizianek po główce i musiałam uważać, żeby nic się nie stało.

Teraz może i mamy w miare dużo czasu ale np. Za rok będzie go mniej.

I jest jeszcze jeden problem...

Tata boi się o młodszego brata(10 lat) bo wiadomo brat jest niski i tata boi się żeby go nie pogryzł

24 minuty temu, ReQ napisał:

Teraz może i mamy w miare dużo czasu ale np. Za rok będzie go mniej.

Za rok potrzeby psa się nie zmienią. Nie wiem co dla Ciebie znaczy dużo czasu. Ja na przykład na spacery z psem w tygodniu przeznaczam ok. 2 godziny dziennie. W weekend więcej, ale ten czas jest też przyjemnością i odpoczynkiem dla mnie.

24 minuty temu, ReQ napisał:

Tata boi się o młodszego brata(10 lat) bo wiadomo brat jest niski i tata boi się żeby go nie pogryzł

Pies brata, czy brat psa? ;) Dlaczego pies miałby pogryźć kogoś niskiego? Psiarze mają dzieci, naprawdę :)

@Zarka no ale wiesz tacie nie przegadasz. On się boi onka i koniec..

Ja Wiem że agresja nie zależy od rasy.

Wiesz, może fajnie byłoby się wybrać z tata do parku, gdzie wychodzą ludzie z psami na spacer albo na psie zawody czy wystawę psów (terminy znajdziesz na FB lub w internecie, bo są fora obu tych ras). Pogadacie wtedy w realu z ludźmi, którzy maja owczarka lub labradora. Wtedy wiele wątpliwości może się wyjaśnić.

@zagrodowy pies ogrodowy nie mamy za bardzo możliwości żeby jechać bo tata nie ma za bardzo czasu teraz.

I chciałbym jeszcze dodać iż w 90% to ja będę go wychowywał ponieważ tata pracuje na ciężarówkach

55 minut temu, ReQ napisał:

Ja Wiem że agresja nie zależy od rasy.

Trochę jednak zależy :) Są rasy psów uznane za agresywne, są rasy w których poziom agresji jest prawie zerowy. Co oczywiście nie znaczy, że te psy nie maja zębów :)

Dziewczyny juz pisały, że psy same z siebie nie gryzą, nie mówiąc o pogryzieniu członków rodziny.

Wiesz ReQ,  poczytaj jeszcze sobie o psach i porozmawiaj z właścicielami...

Czy będziesz miał dość czasu dla psa za rok, gdy być może przybędzie Ci więcej obowiązków?, czy pies będzie nadal z Tobą mieszkał?

Bo widzisz, psa nie oszukasz, zaniedbany  - / mam na myśli nie rozładowanie nagromadzonej w nim energii, nuda - mogą stać się przyczyną frustracji u niego/, a to duży pies. Poza tym pies młody, raczej nie jest skłonny do polegiwania tylko. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę, bo pochłania  sporo czasu - szkolenie, spacery, pielęgnacja, a człowiek młody też chcę żyć. 

Dnia 21.04.2017 o 18:32, ReQ napisał:

I chciałbym jeszcze dodać iż w 90% to ja będę go wychowywał ponieważ tata pracuje na ciężarówkach

@ReQ Ale masz dopiero 17 lat. Co dla mnie znaczy, że będziesz się psem zajmował przez jakieś 2-3 lata, a potem zaczniesz dorosłe życie. Zaczniesz studia lub pracę. Może zechcesz się wyprowadzić. Co wtedy z psem? Zostanie z bratem i matką (skoro ojciec w rozjazdach)? Datego tak ważne jest żeby ta decyzja była wspólna i przemyślana, bo Ty nie możesz w tym momencie zagwarantować niczego - pies żyje kilkanaście lat i przez cały czas potrzebuje sowjego człwieka :)

8 godzin temu, ReQ napisał:

A co sądzicie o berneńczykach? 

:)))))

Myślisz, że ten pies jest mniej wymagający? Poza tym waży 60kg, więc rozważ dodatkowe "problemy" np. wyjazd na wakacje, koszt karmy i weta, wskazany ogród i niewskazane schody np. w bloku...

Sorry, ale jak docelowo ma się psem zajmować mama/babcia/ktoś i nastolatek to może skupić się na rasach mniejszych. Przecież są wspaniałe psy łatwiejsze w ogarnięciu jeśli chodzi o gabaryty. I od razu mówię, że nie są one mniej wymagające, ale po prostu lżejsze, mniejsze (łatwiejszy transport, pomoc w razie choroby, opieka 10 latka też staje się możliwa...)