Jump to content
Dogomania

JRT wrotno oboczne zespolenie wątroby


Recommended Posts

Witam. W czerwcu 2016 roku zakupiłam psa Jack Russell Terrier od hodowcy, który należy do Stowarzyszenia  Kotów i Psów Rasowych w Legionowie. Pies zaczął sporadycznie wymiotować. Weterynarz wskazał na przyczynę zjadania "czegoś" przez psa na dworze. Z tygodnia na tydzień stan zdrowia psa pogarszał się tj. pies zaczął byś osowiały, zaczął chudnąć, nie bawił się, całe dnie i noce przesypiał. Po wizytach u wielu weterynarzy została zdiagnozowana choroba: wrotno-oboczne zespolenie wątroby. Hodowca nie poczuwa się jednak do żadnej odpowiedzialności jak również Stowarzyszenie. Nie odpowiadają na maila. Byłam cały czas zbywana. Na koniec usłyszałam, że oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności gdyż może to być wada wrodzona ale również i wada nabyta. Tym samym oni nie ponoszą odpowiedzialności. Hodowca powiedział że jak oddam psa to on odda mi pieniądze- czego oczywiście nie zrobię.

Moje pytanie jest następujące: czy mam prawo wymagać od hodowcy bądź tego całego Stowarzyszenia zwrotów kosztów za leczenie psa, bądź zwrotu pieniędzy za psa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...