Jump to content
Dogomania

Kryształki w pęcherzu moczowym


PakoPAKO

Recommended Posts

Zrobiłam mojemu psu badanie usg, które wykazało, że ma kryształki w pęcherzu moczowym. Weterynarz kazał zrobić badanie moczu by sprawdzić jaki to jest rodzaj kryształków, jednak badanie moczu nie wykazało żadnych kryształków. Czy ktoś wie które badanie jest bardziej wiarygodne? 

Link to comment
Share on other sites

W takim razie powtórzę jeszcze raz badanie. Miał mieć zrobione usg łapy ponieważ od urodzenia do roku miał cały czas spuchniętą, przez kilka lat było wszystko dobrze puchła mu maksymalnie raz w roku i później wracała do normy, natomiast zimą zaczęła puchnąć cały czas tzn. jednego dnia puchła na trzeci wracała do normy a na czwarty dzień znowu to samo. Badanie usg całej jamy brzusznej było zrobione przy okazji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie,nie ma takiej potrzeby,chyba,że widzialabyś jakieś problemy związane z ukladem moczowym.A czy ta łapa nadal okazjonalnie jest obrzęknięta?Jeśli tak,to zrobiłabym badanie krwi w kierunku dny moczanowej,to się u psów zdarza,tak samo jak u ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Teraz nie jest obrzęknieta ponieważ dostawał encorton i furosemid. Po tych lekach łapa wygląda dobrze jednak już odstawilam i narazie jest ok chociaż pewnie za miesiąc będzie znowu to samo. Ten obrzęk on ma od urodzenia weterynarze stwierdzili ze to obrzęk limfatyczny. A czy przy dnie moczanowej taki obrzęk mija po podaniu leków?

Link to comment
Share on other sites

Mija po podaniu leków na dnę.Jeśli to obrzęk limfatyczny,to pies ma jakis defect genetyczny,choroba bedzie sie odzywać,nie ma skutecznych leków,które zatrzymają rozwoj tego schorzenia.W jakim wieku jest pies?

Link to comment
Share on other sites

Długo było wszystko dobrze przez 5 lat puchła mu ta łapa raz w roku i po kilku dniach schodziła.  W tą zimę zaczęła mu puchnąć częściej po 3 dniach wracała do normy i na 4 znowu to samo. Zastanawiam się tylko czy może spróbować mu podawać zamiast encortonu zwykły przeciwzapalny nie sterydowy, jeśli będzie ten obrzęk dalej się pojawiał. Pies ma 7 lat.

Link to comment
Share on other sites

jeśli to obrzęk limfatyczny - to bedzie się pojawiał,to jeden z procesów chorobowych układu chłonnego,nie jedyny,choc najbardziej widoczny.Sterydy dobrze działają,obrzęk schodzi,po co zamieniać na co innego?Każdy lek ma jakieś działania uboczne...nie zmieniałabym.

Zrobiłabym jeszcze badanie krwi - białko całkowite,czasem niski poziom białka powoduje obrzęk,ale to juz pewnie wet zrobił.(?)

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zmienić bo obawiam się trochę podawania sterydów czytałam, że długotrwałe przyjmowanie może powodować chorobę cushinga i działa źle na narządy wewnętrzne. Nie miał robionego badania krwi w tym kierunku, mam robić niedługo badania krwi, więc wspomnę też by wykonał takie badanie.

Link to comment
Share on other sites

Na dłuższą metę niestety ale sterydy dają bardzo złe skutki uboczne, rozwalają wątrobę i nerki. Radzę podawać rzadko, tylko w czasie obręku albo zmieniać leki bo nie wiadomo co gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...