Jump to content
Dogomania

Funia ma swój wymarzony domek !


AgusiaP

Recommended Posts

Zakładamy z Mysza2 wątek, kolejnej psinie, ktora pilnie potrzebowała pomocy.

 

Funia jeszcze niedawno była szczęśliwym psem.

Miała wszystko, kochanego człowieka przy sobie, duzo spacerów, niestety jej kochana pani zmarła.

Swiat tej biednej suni sie zawalił.

Dzieki pomocy sąsiadki, która wychodziła z nia na spacery, sunia mogła przez jakiś czas, zostać w swoim mieszkaniu. 

Była ogłaszana,  zgłosily sie domy chętne na adopcje.

Niestety nic z tego nie wyszło, ludzie zrezygnowali, niektórzy nawet sie nie odezwali, ze rezygnują.

Funia była w jednym domku chętnym na jej adopcje, przez pół godziny, niestety ze stresu, warczała i wróciła z adopcji.

 

Od piątku Funia jest u Kasi Inat

Na poczatku, tez na nich warczała, szczególnie na Kasi męża, ale na drugi dzien było juz lepiej.

Na dzieci nie reaguje, na psiaki podwarkuje.

Te wszystkie wiadomosci mamy z soboty, dzisiaj będę dzwonić do Kasi to dowiem sie wiecej.

Funia w swoim domku była normalnym psem, nigdy na nikogo nie warczała, czasami szczekała na listonosza, ale przeciez to normalne.

Wiec to zachowanie spowodowane jest stresem.

 

Bardzo prosimy o pomoc dla tej kochanej sunieczki.

Nawet nie chcemy myślec, co ona biedna musiała czuć przez ostanie tygodnie.

Tyle zmian w jej zyciu.

Nie moglysmy pozwolić, zeby trafiła do schroniska.

 

Myszka wstawi zdjecia.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

rozliczenie

wpłaty

200 zł Zosia S. - 01.05.2016

300 zł Kulfoniasty - 02.05.2017

80 zł Teresaa118 - 08.05.2017

30 zł Poker - 09.05.2017

107,50 Gabi79 bazarek - 09.05.2017

150 zł Pani Iwona Z. - 11.05.2017

692 zł Kiyoshi i Atulek bazarek 17.05.2017

170 zł Kasia Inat 17.05.2017

307,03 Gabi79 od Mróweczki 31.05.2017

227 zł Agusiap i Mysza2 bazarek 16.06.2017

200 zł Agusiap i Mysza2 bazarek 27.06.2017

0,47 zł Mysza2 dołożyłam żeby pozbyć się groszy w rozliczeniu

230 zł bazarek Agusiap i Mysza2

131 zł Zagrodowy Pies Polski 16.10.2017 bazarek

50 zł Pani Greta L.D. z Krakowa 19.10.2017

9 zł Mysza2 19.10.2017

razem wpłaty 2884 zł

 

wydatki

603 zł koszt zabiegu z powodu krwiomacicza - 30.04.2017

325 - koszt pobytu w szpitaliku, leków, badań, kroplówek - 05.05.2017 (paragon na łączną kwotę 928 zł na stronie nr 7)

170 zł - hotelik za kwiecień - 17.05.2017

300 zł - hotelik za maj - 30.05.2017

106 zł - wizyta u weta, szampon, krople na kleszcze - 21.06.2017

300 zł - hotelik za czerwiec - 29.06.2017

300 zł - hotelik za lipiec - 31.07.2017

300 zł - hotelik za sierpień - 31.08.2017

200 zł - zabieg usunięcia guzka - 12.09.2017

280 zł - hotelik za wrzesień - 30.09.2017

razem wydatki 2884 zł

 

Saldo na dzień 19.10.2017 0,00 zł

Link to comment
Share on other sites

Slyszalam juz troche o Funi i czekalam na watek

Sunia jest bardzo ladna, chyba troszke musi tylko schudnac

Trzymam mocno kciuki by znalazla kogos kto pokocha ja

Pod koniec miesiaca cos wplace na jej utrzymanie

Ciekawe czy przez swieta juz troszke sie uspokoila? Cale szczescie ze jest u Kasi a nie w schronisku! 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witaj Izuniu.

Pieknie dziekujemy!!!

Jest lepiej, Funia juz cieszy sie na widok męża Kasi, szczegolnie jak niesie cos do jedzenia, chociaż zdarzaja się sytuacje, szczególnie jak ktos podchodzi do jej posłanka, ze sie napina i warczy.

W sobotę był znajomy, merdala do niego ogonkiem i nadstawiala sie do głaskania, natomiast w następny dzien rodzina z dziećmi i to juz Funi nie za bardzo pasowało.

Jak straszy syn Kasi bawi sie z nia jest wszystko ok, natomiast młodszy jest duzo bardziej energiczny i Funie juz to troszke stresuje.

Z psami nie jest zle, chociaz za tymi większymi nie za bardzo przepada.

To wiadomosc na dzien dzisiejszy

Jak Kasia wejdzie na Dogo wiecej napisze i ewentualnie poprawi mnie, jak cos zle napisałam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, AgusiaP napisał:

Witaj Izuniu.

Pieknie dziekujemy!!!

Jest lepiej, Funia juz cieszy sie na widok męża Kasi, szczegolnie jak niesie cos do jedzenia, chociaż zdarzaja się sytuacje, szczególnie jak ktos podchodzi do jej posłanka, ze sie napina i warczy.

W sobotę był znajomy, merdala do niego ogonkiem i nadstawiala sie do głaskania, natomiast w następny dzien rodzina z dziećmi i to juz Funi nie za bardzo pasowało.

Jak straszy syn Kasi bawi sie z nia jest wszystko ok, natomiast młodszy jest duzo bardziej energiczny i Funie juz to troszke stresuje.

Z psami nie jest zle, chociaz za tymi większymi nie za bardzo przepada.

To wiadomosc na dzien dzisiejszy

Jak Kasia wejdzie na Dogo wiecej napisze i ewentualnie poprawi mnie, jak cos zle napisałam.

 

 

Wszystko dobrze Agusiu napisałaś ;) Funia zdecydowanie lepiej czuje się w towarzystwie dorosłych - dzieci nie są jej do szczęścia potrzebne. Z psami jest ok chociaż zdarza się, że próbuje rządzić i trzeba ją temperować;) Na smyczy troszkę ciągnie, w domu zachowuje czystość, kocha swoją gumową piłkę i bardzo jej pilnuje.

Taka dzisiejsza Funia ;-)

 

IMG_5210.JPG

IMG_5224.JPG

IMG_5228.JPG

IMG_5232.JPG

IMG_5237.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że jest u was. Ona nie wychodziła ze swoją Panią jeszcze przed śmiercią Pańci - cały czas wyprowadzała ją sąsiadka. Funia siedziała sama w mieszkaniu przez dwa miesiące. Sąsiadka - koleżanka zmarłej wyprowadzała ją i dawała jej jeść. Funia była z tą opiekunka bardzo zżyta - naprawdę bardzo cieszyła się na jej widok. Jest ogłoszona na OLX z wyróżnieniem - zmieniłam tymczasowo nr tel. na mój - jaki numer teraz podać ? Czy można umieścić w ogłoszeniu zdjęcia z wątku i skorzystać z aktualnego opisu ? Czy syn właścicielki zrzekł się Funi (taki miała zamiar) ?

Link to comment
Share on other sites

Ja też myślę Agunia, żeby wstrzymać się z tydzień. Niech się Funia jeszcze trochę uspokoi, ogarnie jeszcze przez parę dni.

Wtedy więcej będziemy wiedziały co mówić zainteresowanemu domowi, jak się zachowuje, jaki ma charakter.

W weekend zrobię jej pakiet ogłoszeń

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem u Funi, chociaż powinnam się schować do mysiej dziury.

Męczą mnie wyrzuty, że odpuściłam i nie chciałam założyć wątku.

Może chociaż tekst jakiś napiszę.

Wiem, że p. Ewa ogłosiła Funię, ale jak wiemy od przybytku głowa nie boli, im więcej ogłoszeń tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Gabi79 napisał:

Jestem u Funi, chociaż powinnam się schować do mysiej dziury.

Męczą mnie wyrzuty, że odpuściłam i nie chciałam założyć wątku.

Może chociaż tekst jakiś napiszę.

Wiem, że p. Ewa ogłosiła Funię, ale jak wiemy od przybytku głowa nie boli, im więcej ogłoszeń tym lepiej.

Uduszę, jak jeszcze raz o tym wspomnisz.

Za tekst bedziemy bardzo wdzięczne, bardzo Gabrysiu!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, joanka40 napisał:

Ja się na rasach nie specjalnie znam, ale psinka przypomina mi sznaucera. Trochę są oni wszyscy podobni :)

Funia:

IMG_5210.JPG

A poniżej zdjęcia z internetu:

Znalezione obrazy dla zapytania sznaucer

Znalezione obrazy dla zapytania sznaucer

 

Tak - z pewnością jest mixem sznaucera, ma trochę króciutkie nóżki - ale charakter typowo sznaucerowaty :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Agnieszko, ja też dokładnie nie wiem jakim charakterem dysponują sznaucery.

Na pewno uparciuchy i w genach mają zacięcie do polowań, czyli pewnie kochają obwąchiwać teren.

Może Kulfoniasty napisze nam coś więcej o charakterze sznaucerów, byłoby fajnie :)

W internecie nie za bardzo szukałam, znalazłam coś takiego, ale tu jest mało o charakterze:

http://www.piesporadnik.pl/title,pid,45,oid,47,cid,150.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znawcą nie jestem - jedyne co wiem, że mają silny instynkt obronny :). I tutaj w przypadku Funi to się całkowicie zgadza - bo w mieszkaniu broniła swojego terenu - natomiast na spacerze była bardzo fajna - ale bez czułości. Nie znam jej długo - widziałam tylko raz. Poznałam poprzez ogłoszenie, wg którego miała być małą łagodna sunią - co w rzeczywistości okazało się nieprawdą. Mała to ona nie jest - ale to zależy od definicji wielkości :) - bo są różne. Z pewnością nie jest to sunia maskotka rozdająca wszystkim całusy :). Ale Kasia jest teraz z nią na bieżąco i z pewnością o wiele lepiej ją zna i lepiej opisze :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Joasiu dzieki!

Zawsze, jak Cie o cos zapytam, Ty przesyłasz mi link i juz wszystko wiem.

Mnie wlasnie chodziło o charakter sznaucerów.

 

Co do Funi, to Kasia mowila, ze wazy tak miedzy 12 a 15 kilo.

Nadstawia sie do głaskania i wpycha dupencje miedzy Kasie i jej męża., ale tak, jak pisałam pilnuje tez swojego kocyka.

Jutro będę dzwonić do Kasi to dowiem się wiecej, jak tam nasza pannica sie sprawuje.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, AgusiaP napisał:

Joasiu dzieki!

Zawsze, jak Cie o cos zapytam, Ty przesyłasz mi link i juz wszystko wiem.

Mnie wlasnie chodziło o charakter sznaucerów.

 

Co do Funi, to Kasia mowila, ze wazy tak miedzy 12 a 15 kilo.

Nadstawia sie do głaskania i wpycha dupencje miedzy Kasie i jej męża., ale tak, jak pisałam pilnuje tez swojego kocyka.

Jutro będę dzwonić do Kasi to dowiem się wiecej, jak tam nasza pannica sie sprawuje.

 

 

 

Kochana Funia, już zaufała Kasi i Łukaszowi!!!

Zapraszam na bazarek cegiełkowy dla Funi i Mróweczki

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, AgusiaP napisał:

Joasiu dzieki!

Zawsze, jak Cie o cos zapytam, Ty przesyłasz mi link i juz wszystko wiem.

Mnie wlasnie chodziło o charakter sznaucerów.

 

Co do Funi, to Kasia mowila, ze wazy tak miedzy 12 a 15 kilo.

Nadstawia sie do głaskania i wpycha dupencje miedzy Kasie i jej męża., ale tak, jak pisałam pilnuje tez swojego kocyka.

Jutro będę dzwonić do Kasi to dowiem się wiecej, jak tam nasza pannica sie sprawuje.

 

 

 

Funia to pewnie psiak z charakterem :)

I rzeczywiście jest dość spora, myslałam, że waży mniej, ale ze zdjęć trudno jest oszacować.

W moim psie weterynarze głównie widzą terriera, a dokładnie jagdteriera, choć jedna Pani Doktor zobaczyła w nim właśnie mix sznaucera :)

A ja oczywiście wyoglądałam sobie później na grafice i jagdterriery i sznaucery i dlatego Funia od razu mi się skojarzyła ze sznaucerem.

Obie te rasy są dość aktywne, kochają węszyć i być w ruchu.

Wyraźnie sygnalizują swoje potrzeby i domagają się ich realizacji.

Bronią swojego terenu, oszczekując wszystko w nadmiarze.

Mojemu psu to oszczekiwanie przeszło jakieś dwa lata temu. A ma ten mój psiak lat 15 lub 16 :)

Coś mi się wydaje, że Funia z moim psem są bardzo podobne do siebie, jeśli chodzi o zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...