Jump to content
Dogomania

Wyroki w sprawie Buni i inne ciekawe FAKTY - dla zainteresowanych i dla niedoinformowanych


TaTina

Recommended Posts

Dnia ‎24‎.‎04‎.‎2017 o 13:18, Usiata napisał:

Siedzę właśnie na profilu Topi i szukam w jej aktywności, jak to Topi dzielnie działa na Dogomanii dla tzw. dobra psów.

I wiecie, póki co, widzę jakieś sporadyczne, pojedyncze przypadki pomocy ... no, ale dopiero zaczęłam, poczytam dalej, całkiem ciekawa lektura...

 

Dnia ‎24‎.‎04‎.‎2017 o 19:35, Usiata napisał:

Nie sądzę, żeby Topi mnie zablokowała :) bo cóż wówczas robiłaby na Dogo?

Pooglądałam jej aktywność na tym portalu i w większości sprowadza się ona do wątkowego pieniactwa. Dobrze, że jednak kilka psiaków załapało się na jej pomoc, ale trzeba też wspomnieć o czternastu wątkach bezdomnych psów, które wraz z koleżankami zwyczajnie zaśmieciła lub przyczyniła się do ich wywalenia w powietrze.

Nie widzę też podstaw do blokowania Topi, to dla mnie interesujący przypadek braku instynktu samozachowawczego. Z nieustającą ciekawością czytam jej stanowcze twierdzenia o sprawach, o których nie ma bladego pojęcia, gdyż nie była, nie widziała. Ale wie ze 100% pewnością. Bo jej koleżanka powiedziała.

Do tej pory, choć młoda nie jestem, jeszcze nie spotkałam w życiu takiego osobnika dlatego też przyglądam się jej poczynaniom, zarówno na Dogo, jak też w realu z dużym zaciekawieniem. To takie moje studium poznawcze :)

I wiesz, gdyby nie te obserwacje to pewnie nie dowiedziałabym się do czego ludzie potrafią się posunąć w swoich działaniach. Ta zaś wiedza jest bezcenna.

 Z twoim pieniactwem na dogomanii nie da się porównać zadnego innego pieniactwa a przykładem sa zakładane przez ciebie hurtowo i częściowo zamkniete juz przez admina głupawe watki. To takie zachowanie typowe dla ogarniętych obsesja małych zakompleksionych ludzi próbujących wkręcić się do towarzystwa które uznają za lepsze od siebie.

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Twój kompleks – Twoja siła

„Czasami to ludzie, którzy nie pobudzają niczyjej wyobraźni robią rzeczy, których nikt nie potrafi sobie wyobrazić”.

To cytat z filmu „Gra Tajemnic” w reżyserii  Mortena Tyldum’a. Główny bohater – Alan Turing, w dzieciństwie był poniżany i maltretowany przez swoich rówieśników. Zmotywowało go to do pracy nad sobą – wyrósł na wybitnego matematyka i kryptologa.

Film ten zainspirował mnie do napisania o kompleksie niższości, o jego skutkach i wpływie na nasze życie.

Znanym austriackim psychiatrą i psychologiem, który zajmował się tym zagadnieniem, był Alfred Adler.

Kompleks niższości polega na poczuciu bycia gorszym (całościowo lub w jakimś konkretnym aspekcie) w stosunku do naszego otoczenia.

Najczęściej pojawia się już we wczesnym dzieciństwie. Dziecko zauważa, że w danym aspekcie jest gorsze od swoich rówieśników. Mogą to być osoby np. posiadające jakiś defekt fizyczny, mniej urodziwe, jąkające się, mniej błyskotliwe, przekonane o braku inteligencji, mniej wygimnastykowane, strachliwe – cokolwiek co sprawia, że czują się gorzej.

 

Człowiek może wybrać dwie drogi radzenia sobie z kompleksem niższości:

 

1. Kompensacja, czyli równoważenie jednego aspektu, za pomocą drugiego.

Osoby, czujące się gorsze – np. mały Alan, z którego wyśmiewali się starsi koledzy, wynagradzał sobie brak sympatii dążeniem do doskonałości w matematyce i kryptologii.

Im osoba silniej odczuwa „niedoskonałość”, tym silniejszy jest pęd do „mocy”, doskonałości (myślimy sobie „ja im jeszcze pokażę!”). Człowiek chce udowodnić sobie i innym, że mimo danej niedoskonałości, może osiągnąć wiele. Motywuje go to do większego wysiłku i zwiększa determinację.

Przykładów obrazujących tę teorię można znaleźć wiele  – kompensacją niskiego wzrostu Napoleona mogło być dążenie do władzy i dominacji. Jąkanie się króla Jerzego VI (o którym nakręcono film „Jak zostać królem”) było siłą napędową do pracy nad sobą. Kompensacją karłowatości, zdiagnozowanej u młodego Lionela Messiego, mogło być dążenie do mistrzostwa w sporcie. Osoby wyśmiewane w dzieciństwie z powodu wyglądu, stają się wielkimi autorytetami w świecie wiedzy, dziewczynka cierpiąca na nadwagę, spina się w sobie, chudnie i staje się światową top modelką.

 

Ale jest jeszcze inna droga pobieżnego „radzenia sobie” z kompleksem niższości…

 

2. Kompleks wyższości.

Jeżeli nie wystąpi kompensacja „niedoskonałości”, osoba ucieka w świat fantazji. Wytwarza w głowie nowy obraz swojej osoby, wymyśla swoją „wyższość nad innymi”. Przechodzi skrajnie z kompleksu niższości do kompleksu wyższości.

Znacie osoby, przekonane o swoich nadludzkich zdolnościach? Stawiających ogromne wymagania wobec siebie i innych, zadzierających nosa, próżnych w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego? Mogą to być osoby despotyczne, wykorzystujące swoją pozycję w dominacji nad „słabszymi”, przesadne w okazywaniu uczuć – np. gniewu. Z nawykowym głośnym śmiechem i tendencją do zwracania uwagi i kierowania rozmowy na siebie. Według Adlera te osoby mogą przejawiać kompleks wyższości, który przykrywa skrywane głęboko poczucie niższości.

 

Co zrobić, aby nie podążać tą drogą?

 

Jak zaprzyjaźnić się z kompleksami i sprawić, aby działały na naszą korzyść?

 

1. Rób satysfakcjonujące rzeczy.   Ważne jest skupianie się na tym, co lubimy robić i dążenie w tym do doskonałości. Jeśli nie mamy hobby – zacznijmy szukać. Na pewno jest coś, co sprawia nam przyjemność. Pomóżmy znaleźć hobby naszym dzieciom. Robienie ciekawych, wartościowych rzeczy, daje radość życia.

2. „Aby dojść na szczyt, trzeba umieć być na dole i czuć się dobrze” – walka o wysoką pozycję jest z góry skazana na niepowodzenie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w czymś lepszy i wtedy znowu poczujemy się źle. Dlatego starajmy się nie wartościować – to, że ktoś jest bardziej inteligentny, ładniejszy, nie oznacza, że jest lepszy. Nie ma ludzi lepszych i gorszych. Zaakceptuj stan obecny.

3. Buduj swoją wartość na zdolności do miłości, na wartościach, a nie na uzdolnieniach albo osiągnięciach.  Jest to szczególnie istotne podczas wychowywania. Nie mówmy dziecku „jesteś takim dobrym synem, ponieważ dostałaś piątkę z matematyki”.  Nie opierajmy samooceny na świecie zewnętrznym.   Jest to stąpanie po niepewnym gruncie – kiedy ludzie będą mnie dobrze oceniać, poczuję się dobrze, kiedy zaczną oceniać mnie nisko, będę czuć się źle, przestanę wierzyć w swoje możliwości

4. Nie traktuj siebie zbyt serio – śmiej się ze swoich wad, pozwól na to innym. Jeżeli dziecko jest wyśmiewane w szkole z jakiegoś powodu, spróbujmy nauczyć go żartowania z tego i nie przywiązywania wagi do własnego wizerunku.

 

Czasami defekt psychiczny lub fizyczny może stać się siłą napędową czegoś wielkiego. To tylko dowodzi, że nic nie przesądza o tym, kim będziemy i co osiągniemy.

Oczywiście nie każde osiągniecie wynika z defektu. Tak samo jak nie każda osoba, która będzie próżna i zadzierająca nosa, musi skrywać kompleks niższości. Osoby z jednakowymi przeżyciami, urazami, doświadczeniami mogą je pokazywać w zupełnie inny sposób.

Pamiętajmy jednak, aby te nasze subiektywne „braki” traktować z przymrużeniem oka. Niech nas motywują i dają siły.

 

 

Źródło:

1. A.Adler, Sens życia, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1986.

2. R.Santandreu, Twój umysł na detoksie, MUZA SA, Warszawa 2015.

https://psychologiadlaciebie.com/2015/05/07/twoj-kompleks-twoja-sila/

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, mój pies napisał:

 

 Z twoim pieniactwem na dogomanii nie da się porównać zadnego innego pieniactwa a przykładem sa zakładane przez ciebie hurtowo i częściowo zamkniete juz przez admina głupawe watki. To takie zachowanie typowe dla ogarniętych obsesja małych zakompleksionych ludzi próbujących wkręcić się do towarzystwa które uznają za lepsze od siebie.

 

 

5 godzin temu, Topi napisał:

Widzę, że spokój cię jednak swędzi, choć komary to na razie tylko na naszym wątku latają:)

A czemuż to (pojąć nie potrafię) tak bardzo ciebie m.in te "głupawe wątki" uwierały, że wciąż je raportowałyście? Skoro głupawe, to należy omijać, nie wiesz o tym? A ten też czemu ciebie uwiera, skoro o sprawie Buni wiesz NIC:), z przekazu jednostronnego jedynie?

A czemuż ach czemuż po sądach latanie, zeznań składanie, donosów wszędzie słanie a wyroków sądów nie respektowanie?

Czemuż ach czemuż opuścił cię rozum? Tego nie wie nikt. A gdzie się ukrył? Też nie wiadomo, za to skutecznie to uczynił, przepadł jak kamień w wodę i tyle go widzieli:) Choć w sumie ciężko znaleźć coś czego nie było. Lepiej się zajmij swoimi sprawami sądowymi i tymi w których siedzisz bezpośrednio a nie udzialsz się na wątku sprawy o której pojęcia nie masz. No chyba, że masz misję do spełnienia. Ćmy też mają, tylko najpierw lecą a potem im skrzydełka opadają i zadki się dymią

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, mój pies napisał:

Twój kompleks – Twoja siła

„Czasami to ludzie, którzy nie pobudzają niczyjej wyobraźni robią rzeczy, których nikt nie potrafi sobie wyobrazić”.

To cytat z filmu „Gra Tajemnic” w reżyserii  Mortena Tyldum’a. Główny bohater – Alan Turing, w dzieciństwie był poniżany i maltretowany przez swoich rówieśników. Zmotywowało go to do pracy nad sobą – wyrósł na wybitnego matematyka i kryptologa.

Film ten zainspirował mnie do napisania o kompleksie niższości, o jego skutkach i wpływie na nasze życie.

Znanym austriackim psychiatrą i psychologiem, który zajmował się tym zagadnieniem, był Alfred Adler.

Kompleks niższości polega na poczuciu bycia gorszym (całościowo lub w jakimś konkretnym aspekcie) w stosunku do naszego otoczenia.

Najczęściej pojawia się już we wczesnym dzieciństwie. Dziecko zauważa, że w danym aspekcie jest gorsze od swoich rówieśników. Mogą to być osoby np. posiadające jakiś defekt fizyczny, mniej urodziwe, jąkające się, mniej błyskotliwe, przekonane o braku inteligencji, mniej wygimnastykowane, strachliwe – cokolwiek co sprawia, że czują się gorzej.

 

Człowiek może wybrać dwie drogi radzenia sobie z kompleksem niższości:

 

1. Kompensacja, czyli równoważenie jednego aspektu, za pomocą drugiego.

Osoby, czujące się gorsze – np. mały Alan, z którego wyśmiewali się starsi koledzy, wynagradzał sobie brak sympatii dążeniem do doskonałości w matematyce i kryptologii.

Im osoba silniej odczuwa „niedoskonałość”, tym silniejszy jest pęd do „mocy”, doskonałości (myślimy sobie „ja im jeszcze pokażę!”). Człowiek chce udowodnić sobie i innym, że mimo danej niedoskonałości, może osiągnąć wiele. Motywuje go to do większego wysiłku i zwiększa determinację.

Przykładów obrazujących tę teorię można znaleźć wiele  – kompensacją niskiego wzrostu Napoleona mogło być dążenie do władzy i dominacji. Jąkanie się króla Jerzego VI (o którym nakręcono film „Jak zostać królem”) było siłą napędową do pracy nad sobą. Kompensacją karłowatości, zdiagnozowanej u młodego Lionela Messiego, mogło być dążenie do mistrzostwa w sporcie. Osoby wyśmiewane w dzieciństwie z powodu wyglądu, stają się wielkimi autorytetami w świecie wiedzy, dziewczynka cierpiąca na nadwagę, spina się w sobie, chudnie i staje się światową top modelką.

 

Ale jest jeszcze inna droga pobieżnego „radzenia sobie” z kompleksem niższości…

 

2. Kompleks wyższości.

Jeżeli nie wystąpi kompensacja „niedoskonałości”, osoba ucieka w świat fantazji. Wytwarza w głowie nowy obraz swojej osoby, wymyśla swoją „wyższość nad innymi”. Przechodzi skrajnie z kompleksu niższości do kompleksu wyższości.

Znacie osoby, przekonane o swoich nadludzkich zdolnościach? Stawiających ogromne wymagania wobec siebie i innych, zadzierających nosa, próżnych w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego? Mogą to być osoby despotyczne, wykorzystujące swoją pozycję w dominacji nad „słabszymi”, przesadne w okazywaniu uczuć – np. gniewu. Z nawykowym głośnym śmiechem i tendencją do zwracania uwagi i kierowania rozmowy na siebie. Według Adlera te osoby mogą przejawiać kompleks wyższości, który przykrywa skrywane głęboko poczucie niższości.

 

Co zrobić, aby nie podążać tą drogą?

 

Jak zaprzyjaźnić się z kompleksami i sprawić, aby działały na naszą korzyść?

 

1. Rób satysfakcjonujące rzeczy.   Ważne jest skupianie się na tym, co lubimy robić i dążenie w tym do doskonałości. Jeśli nie mamy hobby – zacznijmy szukać. Na pewno jest coś, co sprawia nam przyjemność. Pomóżmy znaleźć hobby naszym dzieciom. Robienie ciekawych, wartościowych rzeczy, daje radość życia.

2. „Aby dojść na szczyt, trzeba umieć być na dole i czuć się dobrze” – walka o wysoką pozycję jest z góry skazana na niepowodzenie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w czymś lepszy i wtedy znowu poczujemy się źle. Dlatego starajmy się nie wartościować – to, że ktoś jest bardziej inteligentny, ładniejszy, nie oznacza, że jest lepszy. Nie ma ludzi lepszych i gorszych. Zaakceptuj stan obecny.

3. Buduj swoją wartość na zdolności do miłości, na wartościach, a nie na uzdolnieniach albo osiągnięciach.  Jest to szczególnie istotne podczas wychowywania. Nie mówmy dziecku „jesteś takim dobrym synem, ponieważ dostałaś piątkę z matematyki”.  Nie opierajmy samooceny na świecie zewnętrznym.   Jest to stąpanie po niepewnym gruncie – kiedy ludzie będą mnie dobrze oceniać, poczuję się dobrze, kiedy zaczną oceniać mnie nisko, będę czuć się źle, przestanę wierzyć w swoje możliwości

4. Nie traktuj siebie zbyt serio – śmiej się ze swoich wad, pozwól na to innym. Jeżeli dziecko jest wyśmiewane w szkole z jakiegoś powodu, spróbujmy nauczyć go żartowania z tego i nie przywiązywania wagi do własnego wizerunku.

 

Czasami defekt psychiczny lub fizyczny może stać się siłą napędową czegoś wielkiego. To tylko dowodzi, że nic nie przesądza o tym, kim będziemy i co osiągniemy.

Oczywiście nie każde osiągniecie wynika z defektu. Tak samo jak nie każda osoba, która będzie próżna i zadzierająca nosa, musi skrywać kompleks niższości. Osoby z jednakowymi przeżyciami, urazami, doświadczeniami mogą je pokazywać w zupełnie inny sposób.

Pamiętajmy jednak, aby te nasze subiektywne „braki” traktować z przymrużeniem oka. Niech nas motywują i dają siły.

 

 

Źródło:

1. A.Adler, Sens życia, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1986.

2. R.Santandreu, Twój umysł na detoksie, MUZA SA, Warszawa 2015.

https://psychologiadlaciebie.com/2015/05/07/twoj-kompleks-twoja-sila/

 

Napisała Bridżet Dżons będąc w pogoni za rozumem:) Taka Topcia podobna zupełnie do nikogo

Majciochy masz chyba za ciasne i za wysoko podciągnięte, bo widoczny jest znacznie utrudniony przepływ krwi do mózgu. Może za to, przy odpowiedznim uciskku robi ci sie tak modny ostatnio zad kardiszankowy?

a Sens życia polecam, powinnaś z niego czerpać garściami, przynajmniej zabawna byś była 

http://www.cda.pl/video/1273088ae

 

2. Kompleks wyższości.

Jeżeli nie wystąpi kompensacja „niedoskonałości”, osoba ucieka w świat fantazji. Wytwarza w głowie nowy obraz swojej osoby, wymyśla swoją „wyższość nad innymi”. Przechodzi skrajnie z kompleksu niższości do kompleksu wyższości.

Znacie osoby, przekonane o swoich nadludzkich zdolnościach? Stawiających ogromne wymagania wobec siebie i innych, zadzierających nosa, próżnych w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego? Mogą to być osoby despotyczne, wykorzystujące swoją pozycję w dominacji nad „słabszymi”, przesadne w okazywaniu uczuć – np. gniewu. Z nawykowym głośnym śmiechem i tendencją do zwracania uwagi i kierowania rozmowy na siebie. Według Adlera te osoby mogą przejawiać kompleks wyższości, który przykrywa skrywane głęboko poczucie niższości.

 

Co zrobić, aby nie podążać tą drogą?

 

Jak zaprzyjaźnić się z kompleksami i sprawić, aby działały na naszą korzyść?

 

 

To chyba do niewłaściwej osoby, nawet mam  nieodparte wrażenie, że jakiś rozłam nastąpił?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2017 o 19:13, Topi napisał:

Wpisy twojego alter ego pominę jako zdecydowanie żenujące, choć skutkiem tego wpisu od wczoraj miałam 8 telefonów od "dalszych" znajomych Dogomaniaków z zapytaniem, czy może potrzebuję pomocy? wsparcia? wypadek jakiś miałam, że nagle zaczęłam się jąkać? nie musiałam ich uspokajać bo mnie słyszeli :) o taki efekt chodziło? jak zwykle kulą w płot :D choć miło było usłyszeć stare znajomości.

Co do wyżej wymienionych "głupawych" wątków to proszę zauważyć (piszę do Dogomaniaków, żeby nie było nie jasności), że żaden z wyżej wymienionych wątków nie był wątkiem bezdomnego psa w potrzebie.

Dla odświeżenia pamięci przypomnę wątki bezdomnych psiaków, na których udzielała się Topi wraz z koleżankami, zwyczajnie szkodząc psiakom:

Wysadzone w powietrze:

1) Kajko

http://www.dogomania.com/forum/topic/137452-kajko-jestem-stary-s%C5%82aby-psychicznie-chore-serduszko-deklaracje-potrzebne/page-32

2) Maksio (stary wątek)
4) Tina
 
Zafajdane:
6) Frigo
10) Gacki
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Topi napisał:

Ludwą gardzę, ale Ciebie Usiata mi żal.

Topcia, lejesz miód na serce me skołatane.

Źle by było, gdyby było inaczej. Dla ciebie zapewne by to oznaczało akt oskarżenia (i to nie ode mnie;)) a z drugiej strony na to patrząc, nigdy nie byłam w takim stanie naturalnym ani upojenia alkoholowego, miłosnego czy jakiegokolwiek, żebym mogła wejść w twoje stany. Przynajmniej będę spokojnie spała:)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, ludwa napisał:

Topcia, lejesz miód na serce me skołatane.

Źle by było, gdyby było inaczej. Dla ciebie zapewne by to oznaczało akt oskarżenia (i to nie ode mnie;)) a z drugiej strony na to patrząc, nigdy nie byłam w takim stanie naturalnym ani upojenia alkoholowego, miłosnego czy jakiegokolwiek, żebym mogła wejść w twoje stany. Przynajmniej będę spokojnie spała:)

Dlatego właśnie Tobą gardzę ludwa. Przez tego typu wpisy na forum, gdzie toczy się  walka o byt bezdomnych psiaków - walka bardzo zróżnicowana, której ani Ty ani Tobie podobni nie są  w stanie zrozumieć i podjąć. Twoje pojęcie o pomocy zwierzętom ogranicza się tylko do zbierania kasy.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Topi napisał:

Dlatego właśnie Tobą gardzę ludwa. Przez tego typu wpisy na forum, gdzie toczy się  walka o byt bezdomnych psiaków - walka bardzo zróżnicowana, której ani Ty ani Tobie podobni nie są  w stanie zrozumieć i podjąć. Twoje pojęcie o pomocy zwierzętom ogranicza się tylko do zbierania kasy.

Topi, co ty wiesz o pomaganiu zwierzętom na większą skalę? Nie masz pojęcia, ile to wymaga pracy i zaangażowania.

Zbieranie kasy? Każdy to tutaj robi. Pańcia której asystujesz również to robi, pośrednio i cudzymi rękami.

Takim osobom jak ludwa i inne na które plujecie, które próbowałyście zniszczyć, ty i twoje koleżanki zwyczajnie nie dorastacie do kostek, nie osiągnęłyście nawet małej cząstki tego co one. Twoje prostackie zagrywki świadczą wyłącznie o waszych pobudkach. Wasza filozofia - mój pieseczek cacy, pomocy, psy innych użytkowników czy organizacji są be, a ludzie nimi się opiekujący jeszcze bardziej be.

Popatrz teraz, co robi dla zwierzaków choćby ludwa. Ty śmiesz się porównywać z takimi jak ona? Jesteś ŻAŁOSNA.

Zastanawiam się tylko, jak możesz jeszcze znosić swoje odbicie w lustrze?

Dodatkowo, rozejrzyj się tutaj. Co ty robisz tutaj? Jak śmiesz oceniać kogokolwiek, kimże ty jesteś by komukolwiek mówić co i jak ma robić dla zwierzaków? Jesteś, o taka MALUTKA. Zajmij się lepiej zaklejaniem następnych kopert, pisz na prawo i lewo, i wysyłaj, skoro zrobiłaś z tego sens życia. To twoja domena. I niszczenie wątków bezdomniaków oraz pomocowych w imię czego? No?

Już niedługo będziemy mieli okazję przekonać się, jak wygląda twoja "odwaga" i czy posiadasz jeszcze choć odrobinę godności.

Tak, tak.

PS.

Screniki mam, komplet, jak ładnie poprosisz to może ci podeślę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Topi napisał:

Dlatego właśnie Tobą gardzę ludwa. Przez tego typu wpisy na forum, gdzie toczy się  walka o byt bezdomnych psiaków - walka bardzo zróżnicowana, której ani Ty ani Tobie podobni nie są  w stanie zrozumieć i podjąć. Twoje pojęcie o pomocy zwierzętom ogranicza się tylko do zbierania kasy.

 

 

Topi o mojej pracy wiesz tyle co o sprawie Buni a jak zwykle oceniasz cos o czym nie masz najmniejszego pojecia. Moja grupa nie powstala po to, bo szczycic sie jednym czy dwoma psami, na dokladke w czyims domu i przy zaangazowaniu kilku osob. Wiecej ludzi niz psow:) Kazdy ma swoje standardy. Mi twoje nie pasuja tak samo jak nie pasuje mi pisanie o czyms o czym nie mam pojecia. Niestety nie mam tez w zwyczaju liczyc pomocy, ktorej udzielilam psom czy kotom ani w ilosci zwierzat,ani w kilometrach, ani w wydanych czy zebranych pieniadzach, bo lubie to robic dla zwierzat nie pochwal. I wiesz, zapewniam cie, ze sa osoby, ktorym nawet piet z ta pomoca nie dorastam, wiec zwyczajnie glupio by mi bylo zachwycac sie nad moja dobrocia, ktora jest tak po prawdzie zadna w obliczu poswiecenia innych osob dla dobra zwierzat. Za to w przeciwienstwie do waszych standardow cenie i szanuje kazda prace na rzecz zwierzat, nawet te drobna z mojego punktu widzenia, jesli tylko wyplywa ze szczerej checi pomocy a nie dowartosciowania swojego pustego ego.

I jedna rzecz, rowniez w przeciwienstwie do ciebie, nie zwyklam pisac priwow do osob, ktorymi gardze:) Dlatego sie noe zrozumiemy.

I ponawiam pytanie, bo wciaz unikasz odpowiedzi. Dlaczego dostalas bana na dogo?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie dziewczynki. Spokojnie. To wszystko już było. I Wasze przechwalki i groźby pod moim adresem i perfidne sugestie i klamstwa na moj temat... Wszystko to obserwuję już od dwoch lat bo wylewa się z Was jak z dziurawego szamba.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Topi napisał:

Spokojnie dziewczynki. Spokojnie. To wszystko już było. I Wasze przechwalki i groźby pod moim adresem i perfidne sugestie i klamstwa na moj temat... Wszystko to obserwuję już od dwoch lat bo wylewa się z Was jak z dziurawego szamba.

 

Topi, bazuję na swoich doświadczeniach i szczelnym szambie. Pomijając okolicę i smród, to jednak wiesz....potem z drzew owoce:) Więc jednak preferuję szczelne. Ale jak wiemy, każdy bazuje na własnym doświadczeniu.

Jak los da, to jeszcze jedną rzeczą cię zaskoczę. Mam nadzieję, że przed wakacjami jeszcze. To też będzie wyrok sądowy, też z serii, z której ktoś cię napuścił ale wiedział tyle, co w omawianym szambie pływa:) 

O nasz spokój możesz się nie kłopotać, zapewniam. A w tobie widzę, że też spokój zaczyna mieszkać, godzisz się już ze swoją rolą chyba. To dobrze, w każdym razie dla nerwów lepiej:)

Miłego wieczorku. Pamiętaj, żebyś dobrze kopertę do mojego pracodawcy zaadresowała, żeby listonosz nie narozrabiał:) To akurat w twojego szerokiego wachlarza możliwości:)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Topi napisał:

Spokojnie dziewczynki. Spokojnie. To wszystko już było. I Wasze przechwalki i groźby pod moim adresem i perfidne sugestie i klamstwa na moj temat... Wszystko to obserwuję już od dwoch lat bo wylewa się z Was jak z dziurawego szamba.

Wszytko już było. W kwestii wyroków Buni, i nie tylko. I jazdy na wątkach też były. I donosy były, i zawiadomienia do Prokuratury były, i były prywatne akty oskarżenia.

Wystarczy popatrzeć na aktywność niektórych profili na Dogomanii - tam jest PRAWIE wszystko, ale w niektórych przypadkach wystarczająco dużo. Więcej nie trzeba.

Więc po co nieustannie jątrzy się na Dogo, zwłaszcza na wątku dedykowanym KONKRETNEMU tematowi? bo się zwyczajnie lubi siać zamęt...

Żeby było sprawiedliwie, skoro wyżej napisałam o wątkach bezdomnych psiaków, które Topi wraz z koleżankami zniszczyła to pokusiłam się o weryfikację działalności Topi dla dobra bezdomnych psiaków na Dogomanii zapisaną na jej profilu. Porównanie dotyczy tego samego zakresu czasu, czyli od stycznia 2015 r. W tym okresie Topi pomogła psiakom:

1)            Agatka z Bielska – deklaracja jednorazowa

2)            Sum – deklaracja stała, bazarki

3)            Bleki – trzy deklaracje stałe

4)            Yogi – jedna deklaracja stała

5)            Albin (bazarek)

6)            Kula, Roki, Kair, Misiek (bazarek)

7)            Ergo – deklaracja stała, bazarki, probiotyk

8)            Doyek, Plama, Czarek (bazarek)

9)            Foster - deklaracja stała

10)        Max (bazarek)

11)        Miś Bibi (bazarki)

12)        Bambi (bazarki).

I niech to mówi samo za siebie.

Kulturę osobistą Topi pomijam milczeniem, bo nie ma o czym pisać.

Do Topi - zadbaj o swój dobrostan psychiczny, bo jak widziałam cię ostatnim razem to emocje były w kiepskim stanie. A będziesz potrzebna, jak oceniam, na jakieś 2 do 3 lat, może dłużej, więc zadbaj o siebie bo twoja poczytalność jest istotna :)

Link to comment
Share on other sites

Ty Usiata chyba kontakt z rzeczywistością tracisz. Komu zarzucasz jatrzenie na dogo ? Sama sobie ? A kto założył ten wątek ? A te wszystkie idiotyzmy do których linki podałam powyżej ? 

Uważasz, że posiadasz monopol na pisanie bzdur ? Oczywiscie ! Bo w tym nikt Ci nie dorówna - no... może ludwa, ale ona to robi bo wprowadzacie ją w błąd głosząc własną "propagande sukcesu". 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pewnie...wszystko to wina Usiatej :D :D skąd ja znam tę retorykę? :D

07 lutego 2015 to mnie poniosło i zachowywałam się w internecie jakbym rozum postradała, wklejając fotki z kuntroli gdzie popadło. Pamięć zawodzi? 

Nie odpowiadam za bzdurne rojenia pań i nie zamierzam ponosić za to odpowiedzialności. Przykładowy efekt takich wydumanych bzdur zamieszczam poniżej - panie doniosły na mnie do Prokuratury bo im się coś wydawało, jak zwykle zresztą. Ale, jak widać, nie wszyscy dają się nabrać na wytwory wyobraźni pań.

I jeszcze jedno Topi - nie myl zapowiedzi ze straszeniem. I nie udawaj żeś taka strachliwa bo jakoś pisania donosów wszędzie gdzie popadnie i robienia ludziom kłopotów to się nie boisz, co? O ile pamiętam, jakoś dwa lata temu też twierdziłaś, że ciebie straszę; i co? zadbaj o te emocje bo będą ci potrzebne...

Postanowienie_1.thumb.jpg.b8db59e6dc16f1dd64caa74e2e73cb31.jpgPostanowienie_2.thumb.jpg.72d1f07c9600755c5b61c47934defe8c.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak widzisz powyżej Topi,‭ ‬z wpisami na wasz temat możecie próbować walczyć na swój prostacki i prymitywny sposób,‭ ‬ale z udokumentowanymi FAKTAMI dyskutować się nie da.
Wątek został założony,‭ ‬by pokazać wyrok w sprawie Buni,‭ ‬ALE NIE TYLKO,‭ ‬jak widzisz.
Będzie więcej w miarę upływu czasu.‭
Wyrok WSA,‭ ‬który został pokazany tutaj na wątku,‭ ‬pokazał że pańcie,‭ ‬o których w nim mowa,‭ ‬mijały się z prawdą‭ (‬czyli mówiąc wprost KŁAMAŁY‭) ‬składając zeznania przed uprawnionymi organami.‭ ‬To też‭  ‬w jasnym świetle ukazuje‭ „‬wiarygodność‭“ ‬owych,‭ ‬oraz to do czego są zdolne by osiągnąć założony z góry efekt.‭ ‬Temu również nie da się zaprzeczyć.
‭„‬Propaganda sukcesu‭“? ‬To również wasza domena.‭ ‬Składacie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa,‭ ‬chwalicie się tym publicznie,‭ ‬nawet w prasie...i co‭? ‬Pokaż mi gdzie z równym zapałem pokazujecie SKUTKI waszych donosów i zawiadomień.‭ ‬Nie ma się czym chwalić‭? ‬Ciekawe dlaczego‭? ‬Pamiętasz sprawę suczki MASZY‭? ‬Gdzie informacja o finale tej sprawy‭? ‬Nie pochwalisz się‭? ‬Wiesz,‭ ‬to po prostu żenada i do tego ten cały cyrk na pokaz.‭ ‬I parcie,‭ ‬by choć pięć minut być‭ „‬na świeczniku‭“‬,‭ ‬bo bez tego ginie się w tłumie innych.‭ ‬Tak,‭ ‬tak.
Topi,‭ ‬nie pisz tu o jątrzeniu.‭ ‬Wlazłaś tu,‭ ‬choć nikt cię tu nie zapraszał.‭ ‬Piszesz bzdury i odwracasz kota ogonem‭ ‬.
Nie podoba ci się temat i dyskusja o FAKTACH‭ ? ‬To powiem wprost‭ ‬-‭ ‬spadaj z tego wątku i nie siej tu zamętu,‭ ‬który dla was i tak już nic nie zmieni.
Chcesz kreować własną rzeczywistość‭? ‬Załóż sobie własny wątek,‭ ‬na którym będziesz mogła bredzić od rana do wieczora i dyskutować z FAKTAMI.‭ ‬Tylko kto to będzie czytał‭? ‬:‭)
Nikt cię tu nie straszy.‭ ‬Musisz zacząć liczyć się ze stanem rzeczy i pogodzić sie z konsekwencjami twojego i innych pań postępowania.‭ ‬Bo to,‭ ‬że zaczniesz ponosić je niebawem nie ulega już chyba żadnej wątpliwości.‭ ‬I to naprawdę potrwa,‭ ‬bo to co dzieje się na obecną chwile to nie koniec.‭ ‬To nie straszenie a informacja,‭ ‬zapowiedź i obietnica,‭ ‬o czym na pewno się przekonasz.‭ ‬To chyba uczciwe,‭ ‬prawda‭?
Miłego dnia wszystkim‭ ‬:‭)
PS.
Niedługo dalszy ciąg UDOKUMENTOWANYCH faktów.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Topi napisał:

Ty Usiata chyba kontakt z rzeczywistością tracisz. Komu zarzucasz jatrzenie na dogo ? Sama sobie ? A kto założył ten wątek ? A te wszystkie idiotyzmy do których linki podałam powyżej ? 

Uważasz, że posiadasz monopol na pisanie bzdur ? Oczywiscie ! Bo w tym nikt Ci nie dorówna - no... może ludwa, ale ona to robi bo wprowadzacie ją w błąd głosząc własną "propagande sukcesu". 

Topi a co cię ten wątek tak uwiera? Przecież, o czym sama przecież piszesz, z tą sprawą nie masz nic wspólnego i nic o Buni nie wiesz. Za to najgłośniej się udzielasz. Po co? Skoro ciebie to nie dotyczy przecież. Mnie akurat dotyczy i nie rozumiem, gdzie w tym temacie Usiata lub TaTina mogą mnie wprowadzać w błąd? Nie widziałam ich na sali rozpraw, nie były świadkami, więc o czym ty znowu piszesz? Ten kontakt z rzeczywistością.... Może chociaż jakimś rozwiązaniem by był kontakt elektryczny i drobny wstrząs? 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Usiata napisał:

Pewnie...wszystko to wina Usiatej :D :D skąd ja znam tę retorykę? :D

07 lutego 2015 to mnie poniosło i zachowywałam się w internecie jakbym rozum postradała, wklejając fotki z kuntroli gdzie popadło. Pamięć zawodzi? 

Nie odpowiadam za bzdurne rojenia pań i nie zamierzam ponosić za to odpowiedzialności. Przykładowy efekt takich wydumanych bzdur zamieszczam poniżej - panie doniosły na mnie do Prokuratury bo im się coś wydawało, jak zwykle zresztą. Ale, jak widać, nie wszyscy dają się nabrać na wytwory wyobraźni pań.

I jeszcze jedno Topi - nie myl zapowiedzi ze straszeniem. I nie udawaj żeś taka strachliwa bo jakoś pisania donosów wszędzie gdzie popadnie i robienia ludziom kłopotów to się nie boisz, co? O ile pamiętam, jakoś dwa lata temu też twierdziłaś, że ciebie straszę; i co? zadbaj o te emocje bo będą ci potrzebne...

Postanowienie_1.thumb.jpg.b8db59e6dc16f1dd64caa74e2e73cb31.jpgPostanowienie_2.thumb.jpg.72d1f07c9600755c5b61c47934defe8c.jpg

 

Stosujac Twoją retorykę nawet gdybym pisała "gdzie popadnie" to byłoby to wypelnianie obywatelskiego obowiązku zgłaszania nieprawidlowosci a nie donosy. Tak tak Usiata.

A jeżeli chodzi o poruszony tu temat kultury, inteligencji itp, to śmiesznie się robi gdy o kulturze mówią osoby z pianą na ustach. 

******************

Tym, ktorymi gardzę nie odpowiadam.

 *************

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...