Jump to content
Dogomania

Wielkanocne porządki - dwie sunie porzucone w lesie już w swoich super domkach!


Recommended Posts

2 minuty temu, UlaFeta napisał:

Ewciu

Skad Ty bierzesz TAKIE domy tymczasowe? Takie cudowne:)))

To tak naprawdę niesamowity fart, że Marta przyjęła maluszki:) Na co dzień zajmuje się między innymi  wyprowadzaniem psiaków innych ludzi. Nie wiem, czy uda się tu wkleić link do jej strony na FB:

https://www.facebook.com/psiamspaceropiekazabawa/?fref=ts

Jakiś czas temu razem z Elunią pomogłyśmy Marcie i jej córce i przejęłyśmy opiekę nad sunią, którą Julka znalazła na granicy na zabitej dechami wsi, gdzie nikt suni nie znał. Wzięłyśmy na siebie całkowite utrzymanie suni i szukanie jej domu. Lunka, moja ulubiona sunia znalazła super domek, a Marta obiecała, że jeśli kiedyś trafi się sytuacja podbramkowa, to ona pomoże. Wcześniej nie zgrałyśmy się, bo kiedy szukałyśmy dt dla psiaka, ona akurat miała inne psie zobowiązania, a teraz cudem po prostu okazało się, że może maleńkie przyjąć. Wiąże się to z rezygnacją z hotelowania innych psiaków przez jakiś czas, ale Marta i Julka bardzo kochaja psy i bardzo chcialy pomóc:) Julka ma zacięcie do uczenia psiaków różnych komend, mamy więc szanse mieć dobrze wyszkolone maluchy do adopcji:)

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Ewa Marta napisał:

To tak naprawdę niesamowity fart, że Marta przyjęła maluszki:) Na co dzień zajmuje się między innymi  wyprowadzaniem psiaków innych ludzi. Nie wiem, czy uda się tu wkleić link do jej strony na FB:

https://www.facebook.com/psiamspaceropiekazabawa/?fref=ts

Jakiś czas temu razem z Elunią pomogłyśmy Marcie i jej córce i przejęłyśmy opiekę nad sunią, którą Julka znalazła na granicy na zabitej dechami wsi, gdzie nikt suni nie znał. Wzięłyśmy na siebie całkowite utrzymanie suni i szukanie jej domu. Lunka, moja ulubiona sunia znalazła super domek, a Marta obiecała, że jeśli kiedyś trafi się sytuacja podbramkowa, to ona pomoże. Wcześniej nie zgrałyśmy się, bo kiedy szukałyśmy dt dla psiaka, ona akurat miała inne psie zobowiązania, a teraz cudem po prostu okazało się, że może maleńkie przyjąć. Wiąże się to z rezygnacją z hotelowania innych psiaków przez jakiś czas, ale Marta i Julka bardzo kochaja psy i bardzo chcialy pomóc:) Julka ma zacięcie do uczenia psiaków różnych komend, mamy więc szanse mieć dobrze wyszkolone maluchy do adopcji:)

 

 

 

Ewuniu Lunka to taka ruda sunia, znaleziona przy wschodniej granicy? Coś mi się kojarzy trochę......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, doris66 napisał:

Ewuniu Lunka to taka ruda sunia, znaleziona przy wschodniej granicy? Coś mi się kojarzy trochę......

Dokładnie ta:) Nie wiedziałam Dorotko, że nas już wtedy podczytywałaś:) Była u nas kilka dni po sterylce, ja zakochana byłam po uszy, a mój Jacek powiedział wtedy, że gdybyśmy nie mieli trzech psów (wtedy byl Semik, Barsa i Peruszka) to zostałaby z nami, ale nie damy rady z czterema psami w mieszkaniu. Wtedy los zachichotał i zapytał? Nie da się? Jesteście pewni? No i postawił na naszej drodze 3 razy większego Rokusia i 7 miesięcy mieliśmy cztery psy, w tym dwa bardzo chore i dało się. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Dokładnie ta:) Nie wiedziałam Dorotko, że nas już wtedy podczytywałaś:) Była u nas kilka dni po sterylce, ja zakochana byłam po uszy, a mój Jacek powiedział wtedy, że gdybyśmy nie mieli trzech psów (wtedy byl Semik, Barsa i Peruszka) to zostałaby z nami, ale nie damy rady z czterema psami w mieszkaniu. Wtedy los zachichotał i zapytał? Nie da się? Jesteście pewni? No i postawił na naszej drodze 3 razy większego Rokusia i 7 miesięcy mieliśmy cztery psy, w tym dwa bardzo chore i dało się. 

Tak Ewa podczytywałm Twoje wątki, bo są przesympatyczne. Dodają pozytywnej energii. A z Lunka to o ile pamietam zaintrygował mnie tytuł, ze sunia z Podlasia i w dodatku całkiem niedaleko od mojego miasteczka zostałą znaleziona,.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, doris66 napisał:

Tak Ewa podczytywałm Twoje wątki, bo są przesympatyczne. Dodają pozytywnej energii. A z Lunka to o ile pamietam zaintrygował mnie tytuł, ze sunia z Podlasia i w dodatku całkiem niedaleko od mojego miasteczka zostałą znaleziona,.

Teraz pamiętam:) {Pisałaś, że sunia jest z Twoich okolic:)

 

A nasze maulszki zapoznały sie dzisiaj z sunią rezydentką. Początek byl trudny, bo zaczęły strasznie szczekac na dużego psa, więc i Sasza udawała groźną. Po około 2 godzinach z wrogości i strachu nie zostało nic i Sasza zaczyna zachęcać maluszki do zabawy. To duża ulga dla mnie, bo bardzo sie bałam ich spotkania, choć Saszkę znam i bardzo lubię.

Niebawem wróci jeszcze jedna sunia, która teraz z Julka mieszka gdzie indziej. Tola nazywana Beretem nie będzie chyba tak przyjazna, bo nie przepada za szczeniakami. Na szczęście jest ich wielkości, więc nic sie nie powinno stać:)

A tymczasem sunie pobierają lekcje posłuszeństwa. Tym razem Julka uczyła je słowa "nie"

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2017 o 08:58, anica napisał:

I ja siem naumiałam! Ineczko jesteś ... nieocenionacmok.gif

Dziękuję. :)

Dnia 25.04.2017 o 12:46, UlaFeta napisał:

inka adwokata nie mam ale mogę mieć :)

Zrobisz...? :)

Dnia 25.04.2017 o 15:06, Ewa Marta napisał:

O rety, ale instrukcja:) Poczytam później, bo teraz mam kociokwik w pracy.

Spieszę jednak z radosną informacją, że sunieczki dostały w prezencie od kochanej Cioci Ellig super prezenty:)

- 12 puszek karmy wolf od wilderness dla juniorów

- super komplet miseczek na stojaku:)

- 2 sznurki do zabawy - mają takie dużo mniejsze, te nowe powitaja radośnie:)

- 1 miseczka do wody z silikonu na spacery. Mam taka dla moich psów, piją z niej bardzo chętnie wodę:)

 

Eluś, bardzo Ci pięknie dziękujemy. Zawsze pilnujesz, żeby nasze psiaki miały to, czego potrzebują:)

Ellig zawsze na posterunku! :)))

Dnia 25.04.2017 o 15:58, Aska7 napisał:

Ale elokwentna, no zatkało mię mmmmh-naaaaan.gif

E, no coś Ty... :)

Dnia 25.04.2017 o 16:10, anica napisał:

Fajnie się tu zagląda!  dobry nastrój się udziela wszystkimtrois.gif

To dzięki suniom leśno-wielkanocnym. :)

Dnia 25.04.2017 o 16:21, Ewa Marta napisał:

Ktoś kiedyś zarzucił Eluni (Ellig) i mnie, że nasze wątki sa do z...gania przesłodzone. Zdecydowanie wole takie niż te pełne jadu, kłotni i złośliwości:)

Dziękuję bardzo, że jesteście z nami:)

A dla sympatycznych gości kolejny filmik. Większa sunia jest zdecydownanie śmielsza i sprytniejsza:) Po cichu nazywana przez Martę "Szyszka" :)

A ja lubie słodycze, o! :)))

Spryciule! :)

 

Dnia 25.04.2017 o 16:31, anica napisał:

Suuper filmik, dziękujemy49.gif  ...i oczywiście ,że masz Rację! im więcej dobrych chwil w każdej sekundzie ,tym lepiej!  właśnie że tak! uważam ,że trzeba sobie życie "dosładzać"

jest w nim tyle gorzkich chwil na które nie mamy wpływu...choroby, nieszczęścia, wypadki...trzeba pielęgnować to na co mamy wpływ! Jesteście z Elunią(Ellig) SuperDziewczynycopains-9247.gif

Super, Super! :)

Zdjęcia zbójniczek tak słodkie, że nie wiem, które najpierw komentować! :)

Link to comment
Share on other sites

No dobra, przyznaję się bez bicia - zaglądam na ten wątek codziennie, po kilkanaście razy, gdyż sunieczki - mondrale skradły moje serducho i zdecydowanie poprawiają mi nastrój, ilekroć na nie patrzę.

I mam jedną prośbę - bardzo chciałabym podziękować nauczycielce - Julce, bo to złoty skarb DT - uwielbiam oglądać filmiki z Jej lekcjami. Julcia jesteś debeściara  53kwiatek.gif

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Usiata napisał:

No dobra, przyznaję się bez bicia - zaglądam na ten wątek codziennie, po kilkanaście razy, gdyż sunieczki - mondrale skradły moje serducho i zdecydowanie poprawiają mi nastrój, ilekroć na nie patrzę.

I mam jedną prośbę - bardzo chciałabym podziękować nauczycielce - Julce, bo to złoty skarb DT - uwielbiam oglądać filmiki z Jej lekcjami. Julcia jesteś debeściara  53kwiatek.gif

Podpisuję się pod debeściarstwem Julki! :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Usiata napisał:

No dobra, przyznaję się bez bicia - zaglądam na ten wątek codziennie, po kilkanaście razy, gdyż sunieczki - mondrale skradły moje serducho i zdecydowanie poprawiają mi nastrój, ilekroć na nie patrzę.

I mam jedną prośbę - bardzo chciałabym podziękować nauczycielce - Julce, bo to złoty skarb DT - uwielbiam oglądać filmiki z Jej lekcjami. Julcia jesteś debeściara  53kwiatek.gif

 

22 minuty temu, inka33 napisał:

Podpisuję się pod debeściarstwem Julki! :)

Właśnie ruszam do suniek i przekażę Julce Wasze słowa:) Ona bardzo chce iść w kierunku szkolenia psów i ma do tego talent:)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Ewa Marta napisał:

 

Właśnie ruszam do suniek i przekażę Julce Wasze słowa:) Ona bardzo chce iść w kierunku szkolenia psów i ma do tego talent:)

Ewuniu, bardzo proszę, żeby ten DAR Julci się nie zmarnował, bo byłaby wielka strata - niech się Dziewczyna rozwija ku naszej wielkiej PSIEJ i ludzkiej radości :)

Bo naprawdę Julka potrafi, i Ją to pasjonuje. To widać na filmikach :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Usiata napisał:

Ewuniu, bardzo proszę, żeby ten DAR Julci się nie zmarnował, bo byłaby wielka strata - niech się Dziewczyna rozwija ku naszej wielkiej PSIEJ i ludzkiej radości :)

Bo naprawdę Julka potrafi, i Ją to pasjonuje. To widać na filmikach :)

Małgosiu, dziewczyny podczytują wątek i Julce na pewno będzie bardzo miło czytać takie słowa:) Mam nadzieję, że dodadzą jej skrzydeł:) Maluszki cudowne. Zrobiłam jedno zdjęcie, bo mój aparat nie robi dobrych zdjęć po ciemku. Postaram się wgrać tu do jutra:)  Wycałowałam Saszę za to, że przyjęła dwa dzieciaki do domu. W tej chwili już się bawią:) Julka wspaniale je przyzwyczaiła do siebie. Mam filmiki, ale wgram jutro, bo dzisiaj musze jeszcze skończyć na rano pracę:(

33 minuty temu, inka33 napisał:

Leśne sunieczki, przepraszam, że chwilowo Was nie mam w podpisie, ale tam bazarek na Rokusia musiał się zmieścić...

A ja nie widzę żadnego podpisu:(

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Aska7 napisał:

Gdzie, jak ????

Nie wiem, jak to widać, jak ma się wyłączone sygnatury, a nie chce sprawdzać na okoliczność ew. nieodwracalności. ;)

W napisanym poście (swoim lub cudzym) ledwie widać pod kreską po prawej stronie maleńki krzyżyk (z trójkącikiem rozwijania menu) i tam jest to ukrywanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...