Jump to content
Dogomania

Wielkanocne porządki - dwie sunie porzucone w lesie już w swoich super domkach!


Recommended Posts

2 godziny temu, doris66 napisał:

Sunie są młodziutkie przyzwyczaja się do bycia jedynaczkami. To nam ludziom się wydaje że nie można psów rozdzielać bo myślimy po ludzku rozumiemy i widzimy więcej niż pieski. Też myślałąm, że Śnieżka i Perełka musza być razem, jednak nie musiały. Każda z nich jest szczęśliwa gdzie indziej. Zycze małym ślicznotkom powodzenia.

Rozum mówi, że tak właśnie jest, tylko serce nie nadąża:)

24 minuty temu, anica napisał:

Pewnie masz rację!... tylko ...te chwile przy rozstaniu... na początku, to jest bardzo trudnesmutny.gif

No własnie... dlatego teraz intensywnie ćwiczymy. A wczoraj obie powitały mnie buziakami i radosnym merdaniem ogonków. Maja kompletnie inna niz jak była sama. Odważna, wesoła, przytulaśna...

 

Wczoraj maleńkie zostały odrobaczone i za 7 dni szczepimy przeciw wściekliźnie,. Tym samym będą miały komplet szczepień.

 

Link to comment
Share on other sites

Spędziłyśmy dzisiaj z Martą i Szyszka 2 godziny w domku zainteresowanym adopcją Szyszki:) Póki co wrażenie bardzo pozytywne, ale trwają ustalenia w rodzinie, czy na pewno dadzą radę z opieka nad młodziakiem. To ich pierwszy pies. Rodzinka mieszka tuż obok naszych tras spacerów i byłaby szansa na wspólne spacery czasami. 

Maleńkie mają już komplet szczepień. Kupiłyśmy im też na 4 lipca kropelki przeciw kleszczom. Tym razem Advantix, bo fiprex nie działa za dobrze:( Koszt 74 zł. Paragon wkleję jutro albo w poniedziałek.

Upiekłam im w czwartek furę ciasteczek i zaniosłam. Dostałam za to masę buziaków:) 

 

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, auraa napisał:

No i co z tym domkiem?

Na 99% Szyszka będzie miała domek, ale dopiero w sierpniu. Pani 26 lipca idzie na operację i musiałaby oddać na kilka dni sunię z powrotem Marcie, nie chciałam więc robić jej wody z mózgu, wysyłać z Panią na tygodniowy urlop, potem kilka dni w nowym domu, powrót do Marty i znowu nowy dom. Pani Ela po powrocie z urlopu będzie do czasu operacji codziennie spacerować z Szyszką i pozostałą czeredą, a po operacji jak Pani dojdzie do siebie pojedzie do nowego domku. Nic nie zostało jednak podpisane, więc piszę, że na 99%.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo zaniedbuję wątek suniek, ale tyle sie ciągle u mnie dzieje, że nie wyrabiam na zakrętach.

Przyszła Pani Szyszki/Luny jest już po operacji i prawdopodobnie dzisiaj wyjdzie ze szpitala. Musi mieć kilka dni na dojście do siebie, ale podtrzymuje decyzję o adopcji. Do pomocy będzie miała dwóch dużych synów. 

Niestety Majka/Tiga nie ma chętnego domku, co martwi tylko nas, bo ona jest przeszczęśliwa w DT. Będzie im ciężko po rozstaniu, bo sunie są bardzo związane ze sobą, ale po krótkim czasie przyzwyczajania sie Szyszki do nowego domu będą się spotykać, bo Pani Ela mieszka tuż obok naszych tras spacerowych i lubi chodzić. Szyszka dużo łatwiej znosi oddzielne spacery, gorzej niestety z Majką, która mimo, że zna Agnieszkę i mnie i bardzo się cieszy na nasz widok, na samotnych spacerach ma tylko jeden cel - urwać się i biec do DT. Zostawiona sama w domu strasznie płacze. Jeśłi zostaje z nia jakikolwiek innych pies (Szyszka, czy Sasza) jest spokój.

A tak wyglądają panienki przy porannym powitaniu z Martą:)

 

20106355_10155597411146057_6388997698952377736_n.jpg

20292645_10155597411131057_8920902799493729954_n.jpg

20294117_10155597410856057_6319876315882327082_n.jpg

20294166_10155597410966057_8969637759411685168_n.jpg

20374241_10155597410821057_7601420447478305291_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Karma schodzi błyskawicznie i worek zakupiony 8 lipca wystarczy może do 2-3 sierpnia. Kupiłam już dzisiaj kolejny, a ponieważ przy zamówieniu powyżej 129 zł mogłam wykoprzystac kupon rabatowy na 10 zł, zamówiłam tez 1 opakowanie rureczek z kurczakiem. 

Josera Kids Junior

- 15 kg      114,80 zł

 
Cookie's Delikatess Rurki z kurczakiem

Cookie's Delikatess Rurki z kurczakiem

- 200 g     14,80 zł


RAZEM:  129,60 zł

Kupon / Rabat

Rabat dla użytkowników Picodi -10,00 zł

3% zniżki -3,60 zł

Koszt dostawy

Dostawa bezpłatna

Cena razem z VAT

116,00 zł

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aldrumka napisał:

zdjęcia jak zwykle urokliwe; dawno nie zaglądałam i musiałam sobie przypomnieć , która to Szyszka ( większa , ciemniejsza :)), a która malizna popłakuje

 

jest finansowy minus  niestety

Obie są urocze. Jak mnie widzą, to pędzą na złamanie karku i rozdają buziaki. Coraz trudniej jest je brać na ręce, bo ważą już sporo:) Minus na koncie nie taki duży dzięki temu, że Agnieszka, która je znalazła opłaca cały czas sama DT. Miałyśmy nadzieję, że sunie szybciej znajdą domki, już czwarty miesiąc siedzą w DT:(

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Oglądam zdjęcia z pierwszej strony. Ale one urosły !

To prawda, potroiły swoja wagę:)

Prawdopodobnie 10.08 Szyszka pojedzie już do swojego nowego domku. Póki co Pani Ela nabiera sił po operacji, a Marta odwiedza ją z Szyszką, żeby maleńka przyzwyczaiła się do nowego otoczenia i nowej rodziny. Wyprawka prawie skompletowana. Mam nadzieję, że po okresie asymilacji będzie można umawiać się na wspólne spacery.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...