Jump to content
Dogomania

Wielkanocne porządki - dwie sunie porzucone w lesie już w swoich super domkach!


Recommended Posts

Dnia 22.03.2018 o 23:13, Ewa Marta napisał:

Wpłynęła dzisiaj wpłata z bazarku inki33 dla Majki. Wpisalam w rozliczenia 70,40 zl i bardzo serdecznie dziękuję ince, ż epomyślala o naszej suni:)

Serdecznie dziękujemy <3

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

29541642_978554115625939_1929269750247093751_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
14 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Aż się boję zapeszyć, ale był dzisiaj telefon w sprawie Majki... Rpodzina z trójką dzieci, mieszkają blisko nas. Chodzimy tam czasami na spacery. Jutro wieczorem mamy spotkac się na spacerze i porozmawiać.

 

 

14 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Wow, ale wieści :) TRZYMAM KCIUKI. Niech zaiskrzy :)

trzymam_kciuki_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najmocniej przepraszam, ale dopiero teraz dotarłam do komputera. Trudno powiedzieć jak to się skończy, bo Maja bardzo boi się dzieci:(

Rodzina wspaniała, ciepła i bardzo chcąca adoptować Majeczkę. Niestety podczas 1,5 godzinnego spaceru Maja była spłoszona i dopiero w połowie podeszła do najstarszego 10-letniego syna, który częstował ja ciasteczkami, które na tę okazję upiekłam. Tata bardzo mądrze wyjaśnial chłopakom jak się mają zachowywać, że nie mogą jej płoszyć. Maja bardzo szybko przylgnęła do Pana, a na koniec, kiedy kucnęliśmy wszyscy położyła się obok niego i dała mu buziaka. Pan ją wycałował. Cała rodzina jest Majką zachwycona. Podjęli w związku z tym decyzję, że zawalczą o nią. Będą umawiali się na spacery z Majką i Martą, a kiedy w końcu im zaufa zacznią się spotkania w ich domu (również z Martą albo ze mną). Chcemy powoli przyzwyczaic maleńką do towarzystwa dzieci. 

Państwo rozumieją, że dla nas najważniejsza jest Majka i wytłumaczyli synom, że muszą popracować nad zdobyciem jej zaufania. 

Gdyby ta adopcja doszla do skutku, Majka miałaby prawie zawsze kogoś w domu i z cała pewnością morze miłości.

Agnieszka popłakala sie bardzo po tym spotkaniu (bo pojechałyśy we trzy, żeby poznać Rodzinkę). Kochamy Majkę bardzo, ale ani Aga ani ja zabrać jej do siebie nie możemy. Póki co temat jest otwarty, ale przyznam, że bardzo chciałabym, żeby Majka przekonała się do dzieciaków. To bardzo fajni chłopcy w wieku 6, 8 i 10 lat. Otwarci na uwagi, słuchający. Kolejny spacer jutro...

Tak wygląda teraz Majeczka:

Maja1.jpg.41c2adde609510ef42899049da06c1b6.jpg

 

A tu z Panem:

Maja2.jpg.cb586f94432e6229d07f325fbb8bc462.jpg

Maja3.jpg.6c8ab8d6e35df23829437d26be434e0d.jpg

 

 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejny spacer odbył się wczoraj:) Jest coraz lepiej, w związku z tym we wtorek Majka odwiedzi z Martą Państwa w ich domu. Bardzo się cieszę, że Państwo wykazują sie dużą cierpliwością i są gotowi przyzwyczajać majkę powoli do siebie:) Cos mi mówi, że to właśnie ta Rodzinka:)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Majeczka była wczoraj na kolejnym spacerze z Państwem, a potem odwiedziła ich w domu. Jest coraz lepiej , a Państwo są w niej zakochani po uszy. Majka wyszla nawet na krótko z Panią przed blok, a Marta została w domu. Potem Marta wyszla na kilka minut zostawiając Majkę. Była troszkę zaniepokojona, ale bez paniki.

Według mnie to TEN domek. Namawiam bardzo Martę i Agnieszkę, żeby powierzyć Majkę tej wspaniałej Rodzince. Wczoraj rozmawiałyśmy do 0:30 u mnie w domu. Decyzja jest taka, że jeśli nie zdecydują się na oddanie Majki rodzince, to Majka zostanie u Marty na zawsze. 

Link to comment
Share on other sites

Rzadko spotyka się tak zaangażowaną rodzinę naprawdę - chcącą pracować i cierpliwą - szkoda tylko dzieci jeśli decyzja będzie że zostaje w DT bo dziecku ciężko wytłumaczyć skoro wszyscy w piesku się zakochali..i jak widać sporo już zaangażowali a o to naprawdę trudno

tak czy inaczej cieszę się że sunia znalazła domek oczywiście :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Kejciu napisał:

Rzadko spotyka się tak zaangażowaną rodzinę naprawdę - chcącą pracować i cierpliwą - szkoda tylko dzieci jeśli decyzja będzie że zostaje w DT bo dziecku ciężko wytłumaczyć skoro wszyscy w piesku się zakochali..i jak widać sporo już zaangażowali a o to naprawdę trudno

tak czy inaczej cieszę się że sunia znalazła domek oczywiście :)

 

 

Decyzja jest już podjęta. Majka pojedzie do nowej rodziny. Będzie to 22 maja, bo tego dnia Majka ma umówioną lekcję u treserki. Pojedzie na nią z Martą i z nową rodziną, żeby razem z nimi korygować jej "głuchotę" na wołanie, kiedy coś ją zainteresuje. Majka jest cudowna, ale potrafi wyrwać nagle w las i nie słyszeć wołania. Po pierwszej lekcji bardzo ładnie zaczęła reagować na przywołanie, dlatego chcemy jeszcze opłacić lekcję z Państwem, żeby od początku umieli sobie z nią poradzić. Do tego czasu będą spotykać się z nią na spacerach, ale nie będzie żadnych zostawiań w mieszkaniu u nich bo to jest robienie wody z mózgu psa. Majka została tak dwa razy i za pierwszym wszystko było ok, a za drugim czekala na Martę, bo poprzednio po nią przyszła. Powiedziałam, że to nie jest dobre dla suni, dlatego teraz tylko będa wspólnie spacerować. 

Majka u Państwa w domu siedziała już z dzieciakami na fotelu i nie bała się ich.

A rodzina jest naprawdę cudowna i bardzo pokochali Majeczkę. Dzieciaki mądre, słuchające i stosujące się do podpowiedzi:)

 

Majka.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2018 o 14:56, Kejciu napisał:

o rety ale super!!!!!!!!

 

15 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Bardzo się cieszę !:)

 

 

23 minuty temu, Aldrumka napisał:

wspaniale !

Bardzo dziękujemy za kciuki i dobre myśli dla Majeczki:) Dzisiaj byłam z nią na spacerze, dostalam masę buziakow i serce mi sie kraje, bo niebawem skończą się nasze częste spotkania. Jestem jednak pewna, że Majka będzie szczęśliwa i że zasługuje na dom tylko dla siebie:)

 

A może zechciałybyście zajrzeć do naszej nowej podopiecznej? Sunieczka ma dwa dobre Duszki, które wesprą ją finansowo. Nie szukamy kasy, tylko dobrej energii i ludzi życzliwych, którzy pomyślą o suni dobrze:) Serdecznie zapraszam:)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Majutek od dzisiaj została szczęśliwym członkiem nowej Rodzinki. Jadąc z nią do nowego domu czułam sie jak zdrajca, ale wspólny spacer i pobyt z nią uspokoił mnie bardzo. Majka będzi etam bardzo szczęśliwa! Będzie ukochana Księżniczką, z caego zaczęła korzystac od pierwszej chwili:)

Zdjęcia zostały zrobione już po moim wyjściu. Majeczka jeszcze nie jest super wesoła, ale na filmikach już zaczyna się uśmiechać. Filmików nie mogę póki co zgrać, ale wrzuce chociaz zdjęcia:)

 

 

M102.jpg

M101.jpg

M103.jpg

M104.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...