Jump to content
Dogomania

Szczeniak "zabijanie zabawek" :)


Korales

Recommended Posts

Witam, krótkie pytanie.
Szczeniak 3 miesięczny szarpie zabawki z mocną furią jakby chcial je "zabić". Najczescie gdy chce zwrocic swoja uwagę.

i teraz jak sądzicie bo są 2 podejścia:

1. Podejscie Cesara Millana - że należy psu przerywać taką zabawę jeśli się zagalopuje aby nie budzić w zaciekłych rasach zbytnio instynktów i nie probowal tak rozladowywac sie jak dorosnie. No i nie przeciągamy się z psem.

2. Inne podejscie - szczeniak musi sie wyszumiec i tak rozladowuje nadmiar energii.ktorej ma nadmiary.

Jak mówi Wam doswiadczenie?

 

Link to comment
Share on other sites

Przeciąganie się z psem - jak najbardziej tak, ale pod absolutnie koniecznym warunkiem, że nauczyliśmy spokojnego oddawania, bez wchodzenia w walkę z psem. Przeciąganie powinno być nagrodą za oddanie - a szczeniak, który wspólne polowanie na zabawkę-zdobycz proponuje ludziom, łatwo zostanie perfekcyjnie wyszkolonym psem. Znowu - pod warunkiem, że przeciąganie będzie motywacją do współpracy i nagrodą za wcześniejsze oddanie zabawki.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zawsze bawię się w przeciąganie z jamnicą. Kiedy była szczylem trzymała tak mocno zębami,że można było ją podnieść.Teraz też lubi się przeciągać ale zdecydowanie słabiej trzyma. Ona wie,że na komendę "dość" ma zostawić zabawkę.Jest to też sygnał do zakończenia zabawy.Ja odchodzę a jamnica powolutku,już bez ekscytacji "sprząta" zabawkę do swego legowiska.

Link to comment
Share on other sites

Moja jamnica warczy tak jakby chciała mnie zjeść.Ktoś kto jej nie zna, pomyślałby,że ugryzie jak nic przy próbie zabrania zabawki.Zawsze próbuje trzymać zabawkę blisko mojej dłoni ale nigdy nigdy nie próbowała złapać za dłoń zębami.

Jamniki to psy,które błyskawicznie się nakręcają ale nasza na komendę "dość" przestaje warczeć i puszcza.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...