Jump to content
Dogomania

Pies niejadek - jak sobie z nim poradzic?


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mam psa American bully (prawie 12 miesiecznego). Kupilam go jak mial 6 miesiecy. Od samego poczatku u niego byl problem z jedzeniem. Pies jest niejadkiem,je tylko to co chce. Wiem ze napewno wina lezy po mojej stronie ale mimo wszystko prosze o pomoc. Co zrobic zeby pies zaczal jesc?

Probowalam juz wielu rzeczy. Pies ogolnie jest bardzo wesoly,energiczny. Napewno nic mu nie dolega. Bylam u weta.

W tej chwili powinien wazyc juz kolo 42kg a wazy tylko 33kg. I ta waga utrzymuje sie dlugi czas. Pies jest za chudy jak na swoja rase.

Karmie ( a raczej probuje karmic) go 2 razy dziennie. Rano karma Gastryczna ( bo ma delikatne biegunki) a na wieczor mieso surowe mielone wolowo drobiowe ( bez zadnych dodatkow typu ryz,makaron,warzywa bo ich nie moze). Powinien jest okolo 1,2-1,5kg jedzenia dziennie a zjada moze ledwo 400-500g. Probowalam dosmaczac,dodawalam: olej z lososia,zwykly olej,zółtka,twaróg,mielone zwacze wolowe,puszke animondy,batony dla psów,karme alpha spirit ta rybna i zawsze to wyglada tak ze zje tylko troche i wiecej nie chce. Dostaje miske na max 20 min po czym miska jest zabrana. 

On nie chce jesc sam,jak dam mu z reki ( wiem ze  nie powinnam ale juz nie mialam pomyslow co by zrobic zeby jadl) jak dam z reki,albo rzuce na ziemie to wtedy zje nawet wszystko co mam naszykowane(ale to tez nie zawsze). Chodzilam tez z psem na dlugie spacery,pies wracal zmeczony a i tak nie chcial jesc. Probowalam tez na zazdrosc z innym psem ale jemu on nie dal a i sam nie zjadl. Ostatnio sprobowalalam z glodowka. Nie dalam mu jesc przez 2 dni. Dzisiaj przyszla pora karmienia,z rana. Dalam mu mieso wymieszane z olejem z losoia,nawet nie tknal. Miske zabralam i dalam ja spowrotem wieczorem ( ale domieszalam do niej troche puszki animondy) pies mlasknal to tylko 2 razy i podziekowal ( a przeciez napewno byl glodny po 2 dniach glodowki?!). Wkoncu poszlam i rozrzucilam mu to jedzenie na podloge i wtedy zjadl.

Mniej wiecej tak to wszystko wyglada.

Prosze bardzo o wszelkie porady jak sobie radzic z takim psem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak ja Cię świetnie rozumiem...

Mój problem dotyczy starszego psa, który zawsze był żarłokiem a teraz przyszła choroba i nie je kompletnie nic...

Próbowałaś apetizer? U nas niestety nie działa, ale może Tobie się uda ;).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4 maja 2017 o 23:02, IlonaS napisał:

A może temu psu coś dolega?, był odrobaczaný?. Może ma jakieś problemy gastryczne - niekoniecznie musi wymiotować. Warto byłoby porozmawiać z wetem, może zrobić jakieś badania.

Tak był odrobaczany. Miał robione wszystkie z możliwych badań i wyszło ze nie trawii skrobi i ma przerost flory bakteryjnej jelita.  Pies karmę sucha je chętnie ale mięsa czy to gotowanego czy surowszego nie chce jeść. Od 3 dni karmie psa tylko sucha karma i  zjada wszystko,tyle ile mu dam. Dostaje RC gastro Intenstinal junior bo po niej ma normalne kupy i dodatkowo daje Brit premium junior l. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...