Jump to content
Dogomania

~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU


malagos

Recommended Posts

Jechałyśmy w środę 5 kwietnia, we trzy, Irenas, konfirm i ja, ratować 4 szczeniaki i ich mamusię ze wsi. Miedzy miejscowościami, w lesie na poboczu minęłyśmy psa, skołtunionego, owczarkowatego, który wchodził na jezdnię i się cofał, wyraźnie zagubiony. Pół godziny później wracałyśmy, psa nie było.

W piątek zgłoszono mi, a ja do gminy, psa przywiązanego do przystanku PKS w tej właśnie wsi, z której zabierałyśmy szczeniaki. I co? To właśnie TEN piesek!

Jest w kojcu gminnym, bezpieczny i nie zazna już głodu.

Obejrzeliśmy psiaka z Tomkiem: to suczka, młodziutka, nie dam głowy, czy nie szczenna, albo tak najedzona (pracownik nasypał wczoraj pełną michę chrupek, bo w weekend tam na placu nie ma pracownika). Bardzo spokojna, potulna, podaje łapkę, tuli się, ale nie nachalnie.

Sierść bardzo skołtuniona, brudna, na szyi bardzo wytarta od łańcucha. Wyciągnęliśmy kilka małych kleszczy. Niunia dostała tabletki od robali i krople od pcheł. Załozyłam jej nowa obróżkę i wyprowadziłam z kojca. Bardzo posłuszna, ładnie chodzi na smyczy.

Jutro kolejne oględziny, czy aby się nic nie rozwija :(

Nie mam pomysłu na imię...

Wiecie, kogo ona przypomina? Kaukaza miniaturę :)

 

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jaka cudowna! Mi ona wilczka przypomina. Przepiękna, widać, że mądra i kochana:)

Kiedyś czytałam księżkę pt. Atma- to słowo oznacza duszę:) tak sobie zamarzyłam jakiąś dużą, majestatyczną sunie właśnie tak nazwać. Tylko nie wiem czy dla tej kruszyny to nie będzie za duża powaga;) Trzymam za nią kciuki i mam nadzieje, że szybko znajdzie cudowny dom- BEZ łańcucha!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Mazowszanka13 napisał:

No to mamy prawie bazarek imienny. Mnie sie Alma podoba :) I bądź tu mądry.

Ładniutka sunia, wyglada jak podrostek długowłosego owczarka.

Mi też podoba się to imię :)

Wg Wikipedii

Alma - współczesne imię żeńskie wywodzące się z łacińskiego słowa oznaczającego "karmicielka", hiszpańskiego "dusza" lub z węgierskiego "jabłko".

Link to comment
Share on other sites

To niech tak będzie, Alma :)

Zaraz po obiedzie pojedziemy po wcześniej umówioną Perełkę ze wsi, którą jutro Konfirm z mężem zawiozą na sterylizację i która zakotwiczy u nas na czas wydobrzenia po operacji. Bo w przeciwnym razie byśmy Almę zabrali. Ale trudno, i w kojcu gminnym nie będzie jej źle, tyle że to my z Tomkiem mamy więcej roboty, bo trzeba tam kawał podejść albo podjechać, by wyprowadzić, dać smaczek itp. Mam gotowane jedzonko dla niej na dzisiejszy obiad, zawieziemy, wyprowadzimy sunię na spacerek, wygłaszczemy, może da się trochę wyczesać.

Link to comment
Share on other sites

Eh, postaram się ją trochę wyczesać, bo sierść zimowa, taki puch, wyłazi płatami.

Ale co do znalezienia domu, to jestem pesymistką, odkąd mam Pyzę i zero zainteresowania, choć suczka rewelacyjna :( Zrobiłaby miejsce na kolejnego tymczasa :(

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję, Andziu, bardzo dziękuję :)

Dopisałam tam:

To młodziutki psinka, ma śliczne białe ząbki i bardzo ciekawe umaszczenie. Szyja i łopatki króciutka sierść, tył ciała, jakby od innego psa, kręcone loczki   Sięga pod kolano, i nie jest to owczarek, chyba że daleka kuzynka. Kundelek mazowiecki, ale przesympatyczny. Nasza ONka Diana o mało jej nie pożarła, tak się wkurzyła na tę małą w kojcu. Jutro sterylizacja - nie ma na co czekać, brzuszek dość duży :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Dziekuję, Andziu, bardzo dziękuję :)

Dopisałam tam:

To młodziutki psinka, ma śliczne białe ząbki i bardzo ciekawe umaszczenie. Szyja i łopatki króciutka sierść, tył ciała, jakby od innego psa, kręcone loczki   Sięga pod kolano, i nie jest to owczarek, chyba że daleka kuzynka. Kundelek mazowiecki, ale przesympatyczny. Nasza ONka Diana o mało jej nie pożarła, tak się wkurzyła na tę małą w kojcu. Jutro sterylizacja - nie ma na co czekać, brzuszek dość duży :(

jak dla mnie to ona dopiero co po wymianie zębów (wyraz twarzy szczyla), i wielkość ma normalną jak na taki wiek :) na zdjęciach nie ma pod kolano ino w kolano :) a jeśli nei ma roku to jeszcze podrosnie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...