Jump to content
Dogomania

Pies po silnym zatruciu, wyniszczona wątroba


martinez

Recommended Posts

Witam, 

Mój 9cio letni piesek, ostatnio przeżył ciężkie chwile. Został prawdopodobnie otruty, praktycznie jestem co do tego przekonany. Był w stanie krytycznym, jego wyniki były fatalne, weterynarz który się nim opiekuje stwierdził, że nie widział tak złych przez całą swoją karierę. 

W każdym razie, najgorsze jest za nami, szybko zareagowaliśmy, dostał kroplówki i już wraca do zdrowia. 

Do tej pory był bardzo wybredny jeżeli chodzi o pożywienie (5 lat spędził w schronisku, do dzisiaj zastanawiam się co on tam jadł..). Do tej pory gotowaliśmy mu, mięso z ryżem, marchewką lub burakiem.

Obecnie jest na puszkach Royala Hepatic, jednak bardzo źle znosi ich trawienie (zawsze tak miał, nie przyswajał za dobrze gotowych karm, dlatego też ich unikaliśmy). Szybko odzyskał apetyt.

Słyszałem wiele złego o tych puszkach, a dodatkowo pozostaje to jak reaguje na nie mój piesek. Nie potrafię też uwierzyć weterynarzom w tej kwestii.  Chciałem powrócić do gotowania, stąd moje pytanie, czy ktoś może mi poradzić, polecić jakieś przepisy, co warto dawać pieskowi, czego unikać? 

 Pozdrawiam, 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak, oczywiście że byłem. 

Pytałem o dietę, ale weterynarz jedyne co ma do polecenia to suchą karmę. 

Przy pytaniu o domową dietę, rzuca jakimiś ogólnikami - nic czego bym nie wiedział. 

Mam wrażenie, że weterynarzy interesuje tylko to aby wcisnąć karmę, którą zresztą sam sprzedaje.. 

Chyba że po prostu na złych weterynarzy trafiam. 

Link to comment
Share on other sites

Anica, dzięki za radę. 

Tak jak wspominałem mój pies bierze sporo tabletek i suplementów - przepisanych przez lekarza. Raczej tego będę się trzymał. 

Mój post dotyczył wskazówek co do karmienia takiego pieska, czy też domowej diety wątrobowej. 

Liczyłem na to, że znajdzie się osoba która ma jakieś doświadczenie w tego typu diecie i będzie mi w stanie podpowiedzieć jakieś przepisy.

W każdym razie dziękuję za zaangażowanie. 

Link to comment
Share on other sites

Nie dawaj się wrabiać w Royal Canin, to najgorsza karma. Wróć do naturalnego karmienia tylko poproś weta o jakiś preparat na regenerację wątroby ew. może te dla ludzi też będą dobre.Ja osobiście jestem wrogiem Royala, z doświadczenia oraz wszelkich suchych karm, całe życie karmię mięsem z dodatkami i od 50 lat mam psy zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...