Jump to content
Dogomania

12 letnia sunia z kamieniem, czyscic pod narkozą, usunąć zęby, czy przeżyje?


wiolabp

Recommended Posts

Mam suńkę,która ma już 12 lat,  mimo czyszczenia zębów, kostek czyszczących nabrała strasznego kamienia przez moją nieobecność...Wyjeżdżam często do pracy na dłużej do innego miasta, sunia jest w domu ze starszą osobą,  weterynarz dał pastę na zapalenie dziąseł, ale wiem , że psiak się męczy, nie wiem co robić, usunąć złe zęby, czyscic pod narkozą, strasznie boję się , że mogę ją stracić, strasznie przeżywam rozłąkę, a jeśli się nie wybudzi? Poradzicie coś, nie wiem co robić...

Link to comment
Share on other sites

Wiek nie ma tu nic do rzeczy, ważna jest kondycja i zdrowie psa. Zrób psu badanie kontrolne krwi oraz serca i wszystkie, które zaleci weterynarz. Jeżeli lekarz stwierdzi, że pies kwalifikuje się do zabiegu, to zrób. Ryzyko jest zawsze, nawet u młodego zdrowego psa.

Ja przygarniam chore psy kilkunastoletnie i prawie każdy co najmniej raz przeszedł zabieg pod narkozą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) Znalazłam niedaleko taki salon psiej pielęgnacji i tam robią laserowo na miejscu bez badań i narkozy, psinka jest spokojna , nie gryzie,  może to będzie dobry pomysł...Zobaczę, bo niedługo ma szczepienia, jeśli wet nie stwierdzi zapalenia dziąseł to może warto tak usunąć kamień bez ryzyka narkozy... Napiszę co z tego wynikło , bo może ktoś też ma podobny problem, to informacja będzie pomocna

Link to comment
Share on other sites

Bez narkozy nie ma możliwości usunięcia kamienia znajdującego się pod dziąsłami, czyli de facto tego najbardziej niebezpiecznego. Nie wiem jaki jest stan zębów Twojego psa, skonsultuj najpierw z weterynarzem czy pies kwalifikuje się do takiego zabiegu. No i mimo wszystko wolałabym robić taki zabieg w lecznicy, pod opieką lekarzy, na wszelki wypadek, gdyby coś miało się wydarzyć. U groomera to lepiej poprosić o ręczne zdjęcie wierzchniego kamienia, ale to znowu tylko kwestia estetyczna, nie zdrowotna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...