• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
wiolabp

12 letnia sunia z kamieniem, czyscic pod narkozą, usunąć zęby, czy przeżyje?

8 posts in this topic

Mam suńkę,która ma już 12 lat,  mimo czyszczenia zębów, kostek czyszczących nabrała strasznego kamienia przez moją nieobecność...Wyjeżdżam często do pracy na dłużej do innego miasta, sunia jest w domu ze starszą osobą,  weterynarz dał pastę na zapalenie dziąseł, ale wiem , że psiak się męczy, nie wiem co robić, usunąć złe zęby, czyscic pod narkozą, strasznie boję się , że mogę ją stracić, strasznie przeżywam rozłąkę, a jeśli się nie wybudzi? Poradzicie coś, nie wiem co robić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiek nie ma tu nic do rzeczy, ważna jest kondycja i zdrowie psa. Zrób psu badanie kontrolne krwi oraz serca i wszystkie, które zaleci weterynarz. Jeżeli lekarz stwierdzi, że pies kwalifikuje się do zabiegu, to zrób. Ryzyko jest zawsze, nawet u młodego zdrowego psa.

Ja przygarniam chore psy kilkunastoletnie i prawie każdy co najmniej raz przeszedł zabieg pod narkozą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję :) Znalazłam niedaleko taki salon psiej pielęgnacji i tam robią laserowo na miejscu bez badań i narkozy, psinka jest spokojna , nie gryzie,  może to będzie dobry pomysł...Zobaczę, bo niedługo ma szczepienia, jeśli wet nie stwierdzi zapalenia dziąseł to może warto tak usunąć kamień bez ryzyka narkozy... Napiszę co z tego wynikło , bo może ktoś też ma podobny problem, to informacja będzie pomocna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez narkozy nie ma możliwości usunięcia kamienia znajdującego się pod dziąsłami, czyli de facto tego najbardziej niebezpiecznego. Nie wiem jaki jest stan zębów Twojego psa, skonsultuj najpierw z weterynarzem czy pies kwalifikuje się do takiego zabiegu. No i mimo wszystko wolałabym robić taki zabieg w lecznicy, pod opieką lekarzy, na wszelki wypadek, gdyby coś miało się wydarzyć. U groomera to lepiej poprosić o ręczne zdjęcie wierzchniego kamienia, ale to znowu tylko kwestia estetyczna, nie zdrowotna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 wiec bylam z sunia, dostala antybiotyk, potem badania wyszły ok,  narkoze przeszła dobrze, kilka zębów niestety do wyrzucenia, ale teraz czyste zdrowe ząbki, psiaczek wesoły ja szczęśliwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now