Jump to content
Dogomania

Jestem Fazi - Shih Tzu z interwencji - nie dałem rady :(


Recommended Posts

1 godzinę temu, Tola napisał:

TZ rozmawiał z policjantem, który prowadził dochodzenie w sprawie Faziego  i od razu piszę, co się dowiedział - w trakcie postępowania prokurator zaproponował  podejrzanej o znęcanie się nad psem dobrowolne poddanie  się karze.

Była właścicielka Faziego przystała na to  i zgodziła się na wpłacenie 1200 zł grzywny i 500 zł nawiązki na rzecz wskazanej przez prokuratora organizacji prozwierzęcej ( wybrano jakąś organizację z Warszawy).

Zgodnie z procedurą sąd ma teraz zatwierdzić decyzję prokuratora.

Kara jest, tylko czy satysfakcjonująca...

Życie psa w/g prokuratora jest warte 1200 zl.

Cholera,mało :(

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1200 zł + 500 zł - śmiech na sali ! A gdzie poczucie sprawiedliwości ?! Gdyby Fazi przeżył to na jego leczenie wydano by znacznie więcej ! Czy to, że właściciel poddał się dobrowolnie karze zamyka drogę do dalszego jakiegokolwiek postępowania ? Czy ktoś wie ? Nie mogę się pogodzić z tym wyrokiem !!! Nie, nie , nie ... Mam nadzieję, że można coś jeszcze zrobić. Gdyby chociaż wyrok został upubliczniony, np. lokalnej prasie to byłaby większa kara. 

Fazi ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Niestety, takie kary ponoszą dręczyciele zwierząt.

Gdyby kary były adekwatne do męki zwierzaków może nie byłoby tego ogromu cierpienia.

Ale na to musimy chyba jeszcze w naszym kraju poczekać:(

 

... smutno mi również ...bardzo! ja uważam ,że kara finansowa, za cierpienie... /nawet nie znajduję tutaj słowa / jest niestosowna?!

Gdyby kary były adekwatne do męki zwierzaków może nie byłoby tego ogromu cierpienia....i tak u niektórych jestem uważana za dziwaczkę, ale dla mnie męka, cierpienie zwierzęcia /obojętne pies kot czy wróbel/ jest warta tyle samo, co człowieka!!!  ...i kara powinna być taka sama!...w moim pojęciu nie da się wytłumaczyć, że jest inaczej....ból, cierpienie, to samo :(...  a dręczyć kogoś ,trzy lata.... nie wiem?? .. jakim to stworem, trzeba być?? co bardziej mną targa....gniew?  czy żal?   ...

Tolu, Dziękuję za wszystko co zrobiliście268.gif

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak widać, sędziów mało wzrusza cierpienie zwierząt :(  Jakby zwierzęta w mniejszym stopniu odczuwały ból, głód, zimno...  Nie mogę tego zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować.

Ten wyrok jest ostateczny, czy może możliwe jest jego zaskarżenie   ? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tola bardzo dziękuję,że zajęłaś się wraz z TZ  sprawą.Jestem zawiedziona wyrokiem i tym,że Fundacji ZEA nie przyznano tej kwoty bo przecież walczyliście o życie Fazi i złożyliście doniesienie do  Prokuratury.To Wy wzięliście cały ciężar na siebie w tej sprawie.Nie pojmuję dlaczego jakaś Fundacja otrzyma pieniądze(obojętne czy duże czy małe)Przecież zapewne widniało w pozwie,że Fundacja miała pod opieką Faziego a nikt inny.Może ta Fundacja z Warszawy odda,przeleje Wam pieniądze aby być zgodnym ze swoim sumieniem bo przecież w tej sprawie nie kiwnęła palcem.

Jeszcze raz podkreślę,wyrok jest bardzo niski,mała skuteczność czynu a Pani poradziła się zapewne prawnika,że jak wykaże się skruchą i podda się dobrowolnie karze to Sąd wymierzy najmniejszy wyrok kary.Ludzie z tych przywilejów korzystają i zyskują.

Najlepszą zapewne karą byłoby napisanie reportażu w gazecie używając słowa "zwyrodnialec" ale to raczej jest niemożliwe.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Anula napisał:

Tola bardzo dziękuję,że zajęłaś się wraz z TZ  sprawą.Jestem zawiedziona wyrokiem i tym,że Fundacji ZEA nie przyznano tej kwoty bo przecież walczyliście o życie Fazi i złożyliście doniesienie do  Prokuratury.To Wy wzięliście cały ciężar na siebie w tej sprawie.Nie pojmuję dlaczego jakaś Fundacja otrzyma pieniądze(obojętne czy duże czy małe)Przecież zapewne widniało w pozwie,że Fundacja miała pod opieką Faziego a nikt inny.Może ta Fundacja z Warszawy odda,przeleje Wam pieniądze aby być zgodnym ze swoim sumieniem bo przecież w tej sprawie nie kiwnęła palcem.

Jeszcze raz podkreślę,wyrok jest bardzo niski,mała skuteczność czynu a Pani poradziła się zapewne prawnika,że jak wykaże się skruchą i podda się dobrowolnie każe to Sąd wymierzy najmniejszy wyrok kary.Ludzie z tych przywilejów korzystają i zyskują.

Najlepszą zapewne karą byłoby napisanie reportażu w gazecie używając słowa "zwyrodnialec" ale to raczej jest niemożliwe.

Nic dodać nic ująć. 

Link to comment
Share on other sites

Kochani - informacja w prasie lokalnej na pewno się ukaże tylko mam wątpliwości czy tak niski wyrok może kogoś odstraszyć:(

To nie pierwszy taki wyrok w sprawie znęcana się nad zwierzętami i obawiam się, że nie ostatni:(

Co do nawiązki to tak jak napisałam -  to prokuratura losowo wybiera fundację.

A o  decyzji prokuratury TZ dowiedział się podczas prywatnej rozmowy z policjantem prowadzącym sprawę - ZEA do tej pory ne dostała oficjalnego pisma , a więc nic nie można zrobić :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Możecie zaskarżyć, jako poszkodowani, czyli Ci co przejęli opiekę nad psem.

Rzadko się zdarza, że nawiązka trafia do tej organizacji, która składa zgłoszenie.

I tak, jest pewien sukces.

Mój zagłodzony Nestor, z niedowagą 10 kg, z odwodnieniem, że pił i pił, i pił, z ropnym zapaleniem ucha, które bolało tak, że głowa skrzywiona cały czas, i odleżynami, po 10-miesięcznym pobycie w "kurorcie", prokuratura z tej miejscowości umorzyła. A cudem uniknął śmierci.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, mar.gajko napisał:

Możecie zaskarżyć, jako poszkodowani, czyli Ci co przejęli opiekę nad psem.

Rzadko się zdarza, że nawiązka trafia do tej organizacji, która składa zgłoszenie.

I tak, jest pewien sukces.

Mój zagłodzony Nestor, z niedowagą 10 kg, z odwodnieniem, że pił i pił, i pił, z ropnym zapaleniem ucha, które bolało tak, że głowa skrzywiona cały czas, i odleżynami, po 10-miesięcznym pobycie w "kurorcie", prokuratura z tej miejscowości umorzyła. A cudem uniknął śmierci.

U nas w Zamościu bywa podobnie, TZ mówi, ze to i tak dobrze, że sprawy nie umorzono...

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

U nas w Zamościu bywa podobnie, TZ mówi, ze to i tak dobrze, że sprawy nie umorzono...

... też odbieram to jako sukces!... pomimo ,że serce ściska ogromny żal i smutek, za to co się stało! że w ogóle miało to miejsce!.. że są tacy zwyrodnialcy! że są tak niskie za to wyroki! że ciągle słyszymy o podobnych dramatach! że ciągle jest na to przyzwolenie!   że inni odwracają głowę!... tego co się stało.. już nic nie zmieni!!!

/...nawet nie wiem co chciałam , napisać??  rozryczałam się...i w głowie aż zaszumiało/ ... to chyba wszystko ludzie 'wynoszą z domu'???? bo czy można urodzić się potworem?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cytat

to chyba wszystko ludzie 'wynoszą z domu'???? bo czy można urodzić się potworem?

Masz rację Aniu. Egoizm, brak empatii, bezduszność "wynosi" się z domu. Pozostaje mieć nadzieje, że na niedolę tego biedaka nie patrzył mały człowiek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyroki,które zapadają w sprawach za znęcanie się nad zwierzakiem i doprowadzenie do śmierci są i będą zawsze za niskie.Mimo wszystko cieszy mnie chociaż to,że w ogóle jakiekolwiek wyroki skazujące zapadają.Dużo spraw jest niestety właśnie umorzona bo przecież to nie człowiek,a tylko zwierzak...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...