Jump to content
Dogomania

Jestem Fazi - Shih Tzu z interwencji - nie dałem rady :(


Recommended Posts

16 godzin temu, Tola napisał:

Chciałam jeszcze napisać, ze został złożony wniosek do prokuratury, czekamy na decyzję,  będę informowała.

 

Bardzo dobrze,że wniosek jest już w Prokuraturze! Będę zaglądać i czytać info. o dalszym toku postępowania...

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tola napisał:

Tz otrzymał dzisiaj informację, że policja prowadzi czynności  w sprawie Faziego z ar.35 ust.1a. Ustawy o ochronie zwierząt

No i dobrze,tylko czy wniosek trafi do Prokuratury.

https://www.arslege.pl/odpowiedzialnosc-karna-za-zabijanie-usmiercanie-lub-dokonywanie-uboju-zwierzecia-z-naruszeniem-przepisow-ustawy-albo-znecanie-sie-nad-zwierzeciem/k663/a51078/

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Anula napisał:

Tz zlozył wniosek do prokuratury, a prokuratura, zgodnie z procedurą, zleciła przeprowadzenie czynności procesowych (przesłuchanie świadków) policji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Tz zlozył wniosek do prokuratury, a prokuratura, zgodnie z procedurą, zleciła przeprowadzenie czynności procesowych (przesłuchanie świadków) policji.

A to tak wygląda.W takim razie czekam na dalsze wiadomości.Nie jestem złośliwcem ale w tym wypadku bym bardzo chciała aby ci ludzie ponieśli karę za znęcanie się nad bezbronnym zwierzakiem i aby Sąd zakazał im posiadania psów. Biedny Fazi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
39 minut temu, Tola napisał:

Dzisiaj TZ dostał  informację z policji o wszczęciu postępowania w sprawie znęcania się nad Fazim!

Mam nadzieję, że się uda i winni poniosą karę!

Oby zostali dotkliwie ukarani tak, aby na zawsze zapamiętali krzywdy, jakie wyrządzali przez lata temu biedakowi !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 godziny temu, Anula napisał:

Czy coś już wiadomo jak wygląda postępowanie wobec winnych śmierci Fazi?

Na razie trwa dochodzenie. Wiemy, że był przesłuchiwany weterynarz, u którego Fazi przebywał do końca swojego życia.

TZ jest umówiony 10.07. z policjantką.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, anica napisał:

Tolu,,,  Szacunek :)

 

23 minuty temu, elik napisał:

Podpinam się :)

Kochane - wiem, że zrobiłybyście to samo.

Nie udało się  pokazać Faziemu, jak bardzo był da nas ważny.

Może chociaż w ten sposób................................

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tola napisał:

 

Kochane - wiem, że zrobiłybyście to samo.

Nie udało się  pokazać Faziemu, jak bardzo był da nas ważny.

Może chociaż w ten sposób................................

 

Miejmy nadzieję. Czy ten adwokat z Poznania prowadzi tę sprawę?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

 

Kochane - wiem, że zrobiłybyście to samo.

Nie udało się  pokazać Faziemu, jak bardzo był da nas ważny.

Może chociaż w ten sposób................................

 

Ja.... mam nadzieję ,że zrobiłabym to samo!  pomimo tego ,że każda z nas ma wiele na głowie, że większość to kobiety aktywne zawodowo, prowadzące dom, rodzinę! ...nie śmiałam dopytywać .. czy coś tam? dzieje się? ...wiem ile Tolu, robisz dla futerek w potrzebie... ale jak się pomyśli o Fazim to łzy same cisną się do oczu...a pięści same się zaciskają.... gdyby tylko można?  gdyby była taka potrzeba , jakakolwiek forma pomocy... to pisz proszę :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, anica napisał:

Ja.... mam nadzieję ,że zrobiłabym to samo!  pomimo tego ,że każda z nas ma wiele na głowie, że większość to kobiety aktywne zawodowo, prowadzące dom, rodzinę! ...nie śmiałam dopytywać .. czy coś tam? dzieje się? ...wiem ile Tolu, robisz dla futerek w potrzebie... ale jak się pomyśli o Fazim to łzy same cisną się do oczu...a pięści same się zaciskają.... gdyby tylko można?  gdyby była taka potrzeba , jakakolwiek forma pomocy... to pisz proszę :)

Ujęłaś Aniu w słowa to, co ja czuję  :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

TZ rozmawiał z policjantem, który prowadził dochodzenie w sprawie Faziego  i od razu piszę, co się dowiedział - w trakcie postępowania prokurator zaproponował  podejrzanej o znęcanie się nad psem dobrowolne poddanie  się karze.

Była właścicielka Faziego przystała na to  i zgodziła się na wpłacenie 1200 zł grzywny i 500 zł nawiązki na rzecz wskazanej przez prokuratora organizacji prozwierzęcej ( wybrano jakąś organizację z Warszawy).

Zgodnie z procedurą sąd ma teraz zatwierdzić decyzję prokuratora.

Kara jest, tylko czy satysfakcjonująca...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Jo37 napisał:

Niestety nie. Dziwię się też, że prokurator z Zamościa wybiera organizację z Warszawy a nie lokalną.  

Wybrano prawdopodobnie pierwszą organizację z listy...

Mają wykaz organizacji  i reszta ich nie obchodzi

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Nesiowata napisał:

Smiechu warte - jak można iść n ugodę z takim "człowiekiem"? I to jeszcze tak śmiesznie niskie obciążenia finansowe. A co z kosztami weterynaryjnymi? Tego już "pani" nie płaci?

Niestety, takie kary ponoszą dręczyciele zwierząt.

Gdyby kary były adekwatne do męki zwierzaków może nie byłoby tego ogromu cierpienia.

Ale na to musimy chyba jeszcze w naszym kraju poczekać:(

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...