Jump to content
Dogomania

Śmierć zabrała im dużo... ale dostały o wiele więcej :)


Recommended Posts

Niech PAN rozsądnie podejdzie- nawet jak taki Alfik ugryzie (choć nie powinien- skoro warczy, to ostrzega, wiec trzeba sie wycofać), to nie będą to jakieś straszne rany, ja ostatnio gotuje  -będąc u rodzicow-  i oparzam sie 1 x dzień, mysle, ze juz wolalabym byc ugryziona, Pancio moze ma uraz do psow

Edit: co do NIE przy warczeniu, trzeba uważać, pies ostrzega i dobrze, ze informuje ( ze np. chce nas dziabnac- bo cos mu sie nie podoba), zeby nie przestał jednak wysyłać swoich sygnałów ostrzegawczych i nie zaczął dziabac znienacka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, helli napisał:

 

Edit: co do NIE przy warczeniu, trzeba uważać, pies ostrzega i dobrze, ze informuje ( ze np. chce nas dziabnac- bo cos mu sie nie podoba), zeby nie przestał jednak wysyłać swoich sygnałów ostrzegawczych i nie zaczął dziabac znienacka

Niby tak a,a z drugiej strony jak pies warknie ,a pan bez słowa się wycofa, to pies będzie miał sygnał ,że on rządzi.

Link to comment
Share on other sites

Najświeższe wieści z ds Alfika są w miarę dobre. Alfik mniej warczy (Państwo zdają sobie sprawę, że pies nie może czuć że jego opiekun się go boi),

czuje się już trochę pewniej u Państwa w domu, sam wskakuje na kanapę, posłankiem natomiast nie jest w ogóle zainteresowany. Wczoraj ładnie został sam w domku przez godzinkę, ale dzisiaj po czterech godzinach Państwo zastali podrapane drzwi, i pan Tomasz się pogniewał na Alfa , ale jak Alfik do niego podszedł , pomachał ogonkiem to pan już się nie mógł dłużej gniewać :). U mnie nie było takiego problemu z zostawaniem, ale przecież Alfik u mnie był z Kajtkiem i moimi , u swojego pana też z Kajtkiem, a teraz został w domu całkiem sam, więc pewnie potrzebuje czasu, żeby się przyzwyczaić.

Pani obiecała przesłać fotki Alfika :).

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No i niestety pan popełnił błąd, który może utwierdzić Alfa , że jest w domu alfa. Pan powinien odesłać psa na miejsce i dopiero po co najmniej pół godzinie przywołać go i wtedy pogłaskać. Rządzić ma pan ,a nie Alf.

Link to comment
Share on other sites

Super wieści, super, Alfik ma domek,  baaardzo się cieszę  Oklasky

I trzymam mocno kciuki za Alfika, żeby dał się pokochać i malutko powarkiwał troszkę, tak odrobinkę tylko kciuki.jpg.d2e8ad2490b131a78acc8fbffaad91fb.jpg

Głaski zostawiam dla Bruna - Kajtka i buziaki w czarny łepek, nochalek i ślipka

P.S. Onaa, pięknie dziękuję za sms z radosną nowiną o Alfiku :) ostatnio jestem mało dostępna na Dogo, gdyż mam dłuuuugi urlop, ale postaram się zaglądać częściej do chłopaczków

Link to comment
Share on other sites

Z dzisiejszych wieści alfikowych :Alfik mniej warczy na domowników ale nadal warczy na psy, które spotyka na spacerkach. W takie upały wychodzi na dłuższe spacerki rano i wieczorkiem, a w ciągu dnia króciutko, żeby nic mu się nie stało z tego gorąca. Jak Pani wychodzi z domu to Alfiś za panią płacze. Alfik był też u weta bo drapał sobie pyszczek z jednej strony, mam nadzieję, że to nic poważnego. To już półtora tygodnia jak kochany zgredek :) w swoim nowym domku :).

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2017 o 09:22, Onaa napisał:

Z dzisiejszych wieści alfikowych :Alfik mniej warczy na domowników ale nadal warczy na psy, które spotyka na spacerkach. W takie upały wychodzi na dłuższe spacerki rano i wieczorkiem, a w ciągu dnia króciutko, żeby nic mu się nie stało z tego gorąca. Jak Pani wychodzi z domu to Alfiś za panią płacze. Alfik był też u weta bo drapał sobie pyszczek z jednej strony, mam nadzieję, że to nic poważnego. To już półtora tygodnia jak kochany zgredek :) w swoim nowym domku :).

A Jak Bruno ? Jego zachowanie zmieniło się w jakiś sposób, czy tęskni za Alfikiem ?

Link to comment
Share on other sites

U Alfika wszystko dobrze, Państwo już się przyzwyczaili do jego warczenia, starają się nad tym pracować, mają na oku behawiorystę w razie czego, na ten moment to problem jest właściwie  z warczeniem na inne psy na spacerkach, i z drapaniem drzwi jak Alfik zostaje sam w domu. Ale Państwo rozumieją, że Alfik potrzebuje czasu. Pani tylko żal go zostawiać jak wychodzi bo jak mówi: Zostań to Alfiś spuszcza głowę i idzie w kąt pokoju. Pod koniec sierpnia Alfik jedzie na wakacje z rodziną Pani i pieskiem Urwisem. Mam nadzieję, że chłopaki się dogadają.

CHCIAŁAM WAM BARDZO PODZIĘKOWAĆ ZA WSZELKĄ POMOC, WSPARCIE, BYCIE Z NAMI W RÓŻNYCH NIEŁATWYCH MOMENTACH, - DZIĘKI CZEMU UDAŁO SIĘ URATOWAĆ ALFIKA, POMÓC MU I TERAZ MA KOCHAJĄCY DOM :) :) :).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2017 o 09:10, elik napisał:

A Jak Bruno ? Jego zachowanie zmieniło się w jakiś sposób, czy tęskni za Alfikiem ?

Elu, sama się zastanawiam czy Kajtuś - Bruno tęskni za Alfikiem czy nie. Wydaje mi się, że pierwszy dzień tak było, zobaczył że Alfik nie wrócił do domu. Ale potem nie zauważyłam żeby był jakiś smutny czy osowiały. Nie podoba mu się tylko za bardzo że teraz zajmuje ostatnie miejsce w stadzie i próbuje sił z Ninem, kilka razy były między nimi kłótnie i zęby, na szczęście nic poważnego ale raz bałam się że Nino może się zdenerwować na Kajtka i go porządnie capnąć.

Na pewno się zmieniło sikanie to znaczy odkąd Alfika nie ma , Kajtek trzyma fason i nie sika w domu, chociaż wymusza często spacery co dwie , trzy godziny.

Natomiast ma problem - podobnie jak Alf - z zostawaniem sam w domu, jak idę na spacer z Ninem  i Tofi. Płacze i szczeka. Potrzebuje czasu, żeby się nauczyć i przyzwyczaić do zostawania samemu. Jak wyzdrowieję, to napiszę nowy tekst do ogłoszeń, może jeszcze jakieś nowe fotki mu porobię i nowe ogłoszenia. Gdzieś na pewno jest domek dla Kajtusia.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pieniążki od elficzkowej 0heart.gif (20zł) i od helli 0heart.gif (100zł). To już prawie trzy tygodnie jak mały kochany zgreduś jest w swoim domku. Chyba już zmienię tytuł :). Teraz został jeszcze czarny ogonek do adopcji :).

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Usiata napisał:

Bardzo mnie cieszą wieści z domku Alfika :) chłopiec potrzebuje troszkę czasu, żeby się przekonać do końca, że to jest JEGO domek, taki na zawsze :)

Bruna - Kajtka miziam i trzymam kciuki za najlepszy domek :)

Kajtuś dziękuje :). Alfiś to wrażliwy piesek i faktycznie potrzebuje więcej czasu. Brakuje mi Go..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...