Jump to content
Dogomania

Śmierć zabrała im dużo... ale dostały o wiele więcej :)


Recommended Posts

Przed chwilą, elficzkowa napisał:

Poleciała stała dla chłopaków na kwiecień - 20 zł

Bardzo dziękuję :).

Przed chwilą, Poker napisał:

Czy u ALfa za warczenie idzie chęć capnięcia zębami ? Może on tyko tak straszy i sprawdza na ile może sobie pozwolić.

Gdy go głaszczę a on warczy bardziej to przestaję go głaskać i mówię : Alf nie wolno. A kiedy jestem blisko niego ale nie dotykam go, a on warczy więcej to nie próbuję go dotknąć czy głaskać. Tylko u weta gdyby nie kaganiec to by gryzł, a tak to do tej pory chciał łapać zębami jedynie jak mu się zapinało smycz - u góry do szelek, może czuł się zagrożony.

 

Wklejam jeszcze paragon ze sklepu krakvet:

8cec818ced3c84f4gen.jpg

 

I fotka pt " Mały i Duży"

9a7e5b4d0c9c2678.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2017 o 11:03, elik napisał:

 Poker już  zadeklarowała bazarek, ja w najbliższym bazarku także uwzględnię chłopaków. Będzie dobrze :)

elik, czy mogę przesłać do Ciebie paczkę z fantami? jeżeli tak, to prześlij na priv adres.

Niestety, nie mam jak inaczej pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, ania68 napisał:

elik, czy mogę przesłać do Ciebie paczkę z fantami? jeżeli tak, to prześlij na priv adres.

Niestety, nie mam jak inaczej pomóc :(

Witaj Aniu :) Oczywiście, z przyjemnością przyjmę i gorąco podziękuję :)

Adres wyślę Ci na PW.

Link to comment
Share on other sites

Ogromna prośba... może ktoś?... coś?  jakiś pomysł? zwłaszcza ciocie z okolic Poznania, wielkopolski?  inny Kajtuś, stareńki :(  również potrzebuje pomocy!... bo Śmierć...a z tą Panią nie ma negocjacji! zabrała mu Panią, dom...Wszystko!  http://www.dogomania.com/forum/topic/338915-kajtek-16-lat-po-śmierci-właścicielki-sam-w-pustym-mieszkaniu-pomocy/

Kajtuś , Alfik przepraszam , ale szukam pomocy gdzie się da...

Eluś,  z czym będziesz robiła bazarek dla chłopaków, może i ja bym Ci wysłała jeszcze fanciki?

 

Link to comment
Share on other sites

Alfik zaczyna szczekać, potrafi długo i dobitnie. Najgorzej że zaraz włącza się Duży. Alfik nadal warczy, jak mają otwarte drzwi do pokoju to wychodzi ale raczej trzyma się z tyłu, chyba że wywącha jedzonko, albo chce się schować pod łózko w dużym pokoju, natomiast Kajtek-Bruno spaceruje po mieszkaniu, nieśmiało próbuje zaczepiać mnie łapką i pokazywać brzuszek do miziania. Chciałam zrobić psiaczkom zdjęcia na spacerku ale narazie pogoda brzydka, poczekamy więc na długo weekend majowy.

Link to comment
Share on other sites

Sa obroże z feromonami uspokajające,  ok 100 kosztują, moja dostała na zmianę "domu spokojnej starości" (musialam zabrać od rodzicow, bo niedomagali), ale trudno mi powiedzieć czy miała jakiś wpływ na jej zachowanie,  była cala happy (długa podróż, nowe mieszkanie i teren) , moze to jej demencja

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, anica napisał:

Ogromna prośba... może ktoś?... coś?  jakiś pomysł? zwłaszcza ciocie z okolic Poznania, wielkopolski?  inny Kajtuś, stareńki :(  również potrzebuje pomocy!... bo Śmierć...a z tą Panią nie ma negocjacji! zabrała mu Panią, dom...Wszystko!  http://www.dogomania.com/forum/topic/338915-kajtek-16-lat-po-śmierci-właścicielki-sam-w-pustym-mieszkaniu-pomocy/

Kajtuś , Alfik przepraszam , ale szukam pomocy gdzie się da...

Eluś,  z czym będziesz robiła bazarek dla chłopaków, może i ja bym Ci wysłała jeszcze fanciki?

 

Chce się wyć z bezsilności na wieść, że jakiś psi staruszek nagle traci wszystko co miał i zazwyczaj czeka go poniewierka   59011e7b8f6d3_pacz2.gif.7d10d39484703e81e656aa4ce0e1117e.gif

Aniu, na moich bazarkach są różne różności - i odzież i torebki i art. kuchenne, i biżu, i psie akcesoria i . . .  no słowem wszystko co się trafi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

...tak!.. te psie staruszki, takie kruchutkie, bezbronne, często schorowanebeczy.gif

Elu, mogła bym przysłać jeszcze paczkę z ciuszkami, butkami nie za dużo,jeśli masz miejsce, oczko2.gif

Aniu, jeśli masz ochotę, to bardzo proszę :) Co prawda mam już sporo ciuszków, ale nie można odmawiać, jeśli ktoś chce w ten sposób pomóc psiaczkom.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Aniu, jeśli masz ochotę, to bardzo proszę :) Co prawda mam już sporo ciuszków, ale nie można odmawiać, jeśli ktoś chce w ten sposób pomóc psiaczkom.

oK :)  Elu, rozumiem i doceniam! podejście jak najbardziej słuszne ,ale jak jest czym bazarkować to lepiej Ciebie nie "zasypać'' paczuchami, tylko poczekać aż się posprzedaje i wtedy zrobimy ''dokładkę''spoko.gif

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

oK :)  Elu, rozumiem i doceniam! podejście jak najbardziej słuszne ,ale jak jest czym bazarkować to lepiej Ciebie nie "zasypać'' paczuchami, tylko poczekać aż się posprzedaje i wtedy zrobimy ''dokładkę''spoko.gif

Popieram Aniu w całej rozciągłości :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Onaa napisał:

Alfik zaczyna szczekać, potrafi długo i dobitnie. Najgorzej że zaraz włącza się Duży. Alfik nadal warczy, jak mają otwarte drzwi do pokoju to wychodzi ale raczej trzyma się z tyłu, chyba że wywącha jedzonko, albo chce się schować pod łózko w dużym pokoju, natomiast Kajtek-Bruno spaceruje po mieszkaniu, nieśmiało próbuje zaczepiać mnie łapką i pokazywać brzuszek do miziania. Chciałam zrobić psiaczkom zdjęcia na spacerku ale narazie pogoda brzydka, poczekamy więc na długo weekend majowy.

Jak Alfik dziś ze szczekaniem?

Na fotki poczekamy, wszędzie leje i zimno, chociaż u mnie od 2 godzin już przynajmniej nie pada.

Na kiedy przypada wizyta kontrolna u weta (po antybiotyku Alfa)?

Link to comment
Share on other sites

Alfik miał iść na wizytę kontrolną w tym tygodniu, ale pan doktor wczoraj i dzisiaj był do g. 17ej a na obejrzenie psiaczka potrzebował ok. godziny jak mi mówił, a ja  mogłam być ok.16.30. Więc umówiliśmy się się z panem doktorem, że Alfik zażywa nadal preparat z witaminami B, zrobimy w międzyczasie badanie krwi na profil tarczycowy, a umówimy się 8/9 maja na wizytę i badania rtg/usg jak pan doktor wróci z urlopu. Martwię się tez trochę o Kajtko - Bruna, bo strasznie dużo pije i dużo długo sika, myślałam więc żeby zrobić mu badanie moczu , ew. badanie krwi na cukrzycę ?, no i zbadać tą łapkę na którą trochę kuleje po spacerach.

Alfik i Kajtek dostały pieniążki od cioci elficzkowej k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,34_ra_orig. - 20zł, i od cioci Nesiowatej k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,36_ma_orig. 30zł - bardzo dziękujemy :).

Szczekanie jest nadal, narazie tylko Alfik.

Psiaczki bardzo się cieszą jak mnie widzą :), rano albo jak wracam do domu, tylko że Kajtuś potrzebuje bliskości człowieka, a Alfik po jakiejś chwili wycofuje się do pokoju, albo kładzie się gdzieś z daleka.

Link to comment
Share on other sites

Onaa, wg mnie to rozsądne podejście, żeby w tzw. międzyczasie zrobić Alfikowi profil tarczycowy, a Kajtkowi badanie krwi, żeby sprawdzić stan jego organizmu (cukrzyca? zapalenie pęcherza?).

Skupiliśmy się na Alfiku, ale chyba trzeba także mieć pogląd na stan Kajtka, zwłaszcza, że jak ostatnio się dowiedzieliśmy psiaki nie były takie "domowe" jak początkowo mylnie zakładaliśmy. To sikanie Kajtka martwi i dlatego badanie jest potrzebne. Już same wyniki krwi mogą coś zasugerować (oznaczenie poziomu cukru we krwi wydaje się być tu niezbędne).

Link to comment
Share on other sites

...

13 godzin temu, ewu napisał:

 Pewnie u weta nigdy nie były.Domek był tylko chyba niezbyt dobry...

... dobry? nie dobry?   to temat... rzeka!Basiu, często się nad tym zastanawiam! lata całe...i nie mam odpowiedzikwasny.GIF  ta diagnostyka jest ogromna! ... i wszystko potrzebne! dobrze ,że tutaj wet, jest zaufany!... często te nasze bidy po przejściach mają problem z częstomoczem?!/niestety diagnoza nie jest taka prosta ani oczywista!/  na wielu wątkach, przewija się ten sam problem!...a przyczyny różne!Invision-Board-France-111.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2017 o 12:11, anica napisał:

...

... dobry? nie dobry?   to temat... rzeka!Basiu, często się nad tym zastanawiam! lata całe...i nie mam odpowiedzikwasny.GIF  ta diagnostyka jest ogromna! ... i wszystko potrzebne! dobrze ,że tutaj wet, jest zaufany!... często te nasze bidy po przejściach mają problem z częstomoczem?!/niestety diagnoza nie jest taka prosta ani oczywista!/  na wielu wątkach, przewija się ten sam problem!...a przyczyny różne!Invision-Board-France-111.gif

No niestety z diagnozowaniem jest najtrudniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...