Jump to content
Dogomania

Śmierć zabrała im dużo... ale dostały o wiele więcej :)


Recommended Posts

Bruno dużo pije, potrafi całą miskę naraz wypić, i dłuuugo sika od razu jak wychodzi na spacer.  Na początku mało pił i mało sikał, tak jakby ze stresu bo był taki wycofany. Nie wiem czy już powinnam się niepokoić, czy potrzebuje badań czy to taka jego uroda. A Alfik jak się emocjonuje (np jak wchodzę do nich do pokoju lub jak idzie na spacer) to czasem podsikuje  a czasem robi małe kałuże. Co chwilę coś się pojawia u ogonków - jakieś przypadłości :(, potrzebują kolejnych badań, wizyt u weta, wygląda na to że pieski były ogólnie zaniedbane. Nie takie domowo wychuchane.

Alfik potrzebuje:

- wizyta kontrolna u weta po leczeniu antybiotykiem

- badanie krwi - profil tarczycowy

- brzuch - badanie USG

- łapki tylne - RTG

- badanie moczu ?

- odrobaczenie ponowne ?

- szczepienie na wirusówki

Bruno potrzebuje:

- badanie łapki - RTG ?

- badanie krwi - na cukrzycę ?

- odrobaczenie ponowne ?

- szczepienie na wirusówki

To wszystko to straszne koszty. Nie myślałam, że te biedne pieski będą potrzebowały aż tyle badań.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Wami od początku, ale nic nie piszę, bo nie mam nic więcej dopowiedzenia niż to co już zostało powiedziane więc nie zamierzam się produkować dla samego zaistnienia :):

Ale teraz powiem - Reniu nie jesteś sama, nie martw się na zapas :)   Wszyscy, którzy Ci sekundują mam nadzieje w jakimś stopniu pomogą finansowo psiakom. Poker już  zadeklarowała bazarek, ja w najbliższym bazarku także uwzględnię chłopaków. Będzie dobrze :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo prosiłam Pana ze schroniska żeby jednak zrobił co w ludzkiej mocy i dowiedział się jaka była przeszłość chłopaków.

Udało się, gmina skontaktowała się z sąsiadką Pana psiaczków.

Alf nazywał się Puszek a Bruno Kajtek.

Niestety ich właściciel był mocno zaawansowany wiekiem i na dodatek Pan miewał różne problemy.

Alf ma 9 lat , Bruno sporo młodszy 4-5.

Po śmierci Pana psy były dokarmiane( ponoć przez tę  Panią) ale nie znam szczegółow, ponoć trwało to pół roku i w końcu zgłoszono żeby psiaki zabrać .

Tak mi dzisiaj przekazano, może coś jest przesadzone ale jeśli chodzi o Właściciela , to nie był to dom z marzeń....

Alf warczał na wszystko i wszystkich od zawsze.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

. . .

 

Alf nazywał się Puszek a Bruno Kajtek.

Niestety ich właściciel był mocno zaawansowany wiekiem i na dodatek Pan miewał różne problemy.

Alf ma 9 lat , Bruno sporo młodszy 4-5.

Po śmierci Pana psy były dokarmiane( ponoć przez tę  Panią) ale nie znam szczegółow, ponoć trwało to pół roku i w końcu zgłoszono żeby psiaki zabrać .

Tak mi dzisiaj przekazano, może coś jest przesadzone ale jeśli chodzi o Właściciela , to nie był to dom z marzeń....

Alf warczał na wszystko i wszystkich od zawsze.

No  miodu to te psiaki u tego pana nie miały :(

Może warto wołać na nich tak, jak mieli na imię do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

Elik dziękuję za słowo wsparcia. 

Z tego czego dowiedziała się ewu widać że psiątka nie miały najlepszego życia. 

Usiata, poobserwuję jeszcze Brunka -Kajtka, zapytam weta i wtedy zobaczymy. 

Pisałyście o usg brzucha Alfika. Żeby co zbadać?

Link to comment
Share on other sites

Różnie bywa z tymi imionami. Niedawno zawiozłam do ds małego Miecia. Miecio był na 100% Mieciem bo toczyła się o niego sprawa sądowa.

W ds przestał reagować na to imię, Państwo zmienili na Pako i problem zniknął.

Myślę,że warto sprawdzić jak chłopaki zareagują na dawne imiona.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, ewu napisał:

Różnie bywa z tymi imionami. Niedawno zawiozłam do ds małego Miecia. Miecio był na 100% Mieciem bo toczyła się o niego sprawa sądowa.

W ds przestał reagować na to imię, Państwo zmienili na Pako i problem zniknął.

Myślę,że warto sprawdzić jak chłopaki zareagują na dawne imiona.

Być może źle mu się kojarzyło to imie i wolał go zapomnieć.

Link to comment
Share on other sites

Onna, jak mogę zaproponować. Zbierz wszytskie wyniki i umów się na wizytę u dr Orła w Krakvecie. Dokładnie go zbada, jak trzeba na lekkim głupim jasiu, i tam zrób badania, zapłacisz połowę taniej niż u swojego weta. Robię profil tarczycowy Nestorowi już którys raz i nigdy nie zapłaciłam 90 zł, w żadnej lecznicy. Za odkleszczowe w Krakvecie, wprawdzie 2 lata temu, ale jednak płaciłam 60 zł za testy. Powiedz dr Orłowi, że to schroniskowy, policzy taniej jeszcze.

Jeżeli chcesz, to jakoś mogę podjechać - tylko wizyta musiałaby być wieczorkiem, bo to dla mnie drugi koniec Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Bruno reaguje na imię Kajtek. Alfik nie reaguje na imię Puszek, na Alfik trochę. Więc będzie Kajtek i Alfik :).

Może faktycznie dobrze będzie umówić się u dr Orła, zwł. że tam mają podobno najnowszy sprzęt RTG.

Link to comment
Share on other sites

Zaintrygowały mnie te różnice w cenie badań w Krakowie i z czystej ciekawości podzwoniłam sobie po niektórych lecznicach, które wybrałam z krk plebiscytu na najlepszy gabinet weterynaryjny (czyli, że głosowali mieszkańcy Krakowa)

http://krakow.naszemiasto.pl/plebiscyt/wyniki/wybieramy-najlepszy-gabinet-weterynaryjny-w-krakowie-glosowanie-zakonczone,19446,t,id.html 

Oto i dane z dzisiejszych rozmów telefonicznych:

1.       Royal Vet Nowohuckie Centrum Weterynaryjne, os. Centrum 15, Kraków, Nowa Huta, tel. 123 13 13 13 - bardzo ciężko dodzwonić się, niestety, odpuścilam;

2.       Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna OAZA, ul. Zamoyskiego 86, Kraków, tel. 507-791-189, 12 296 31 33

a)      Profil tarczycowy                                    60 zł (+ 50 zł za wizytę)

b)      Morfologia z rozmazem + biochemia         80 – 100 zł

c)       Test w kierunku chorób odkleszczowych   90 zł

d)      USG jamy brzusznej                               60 – 80 zł

e)      RTG łapy                                              odesłanie do ortopedy

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.       Przychodnia Weterynaryjna Retina,  ul. Rolna 1, Kraków, tel. 696 789 015 

a)      Profil tarczycowy                                    90 zł

b)      Morfologia z rozmazem + biochemia        120 zł

c)       Test w kierunku chorób odkleszczowych    90 zł

d)      USG jamy brzusznej                                60 zł

e)      RTG łapy                                               60 zł za jedno zdjęcie (łapa może być w dwóch projekcjach)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.       Gabinet Weterynaryjny Nasze Zwierzaki, ul. Majora 5B, Kraków, 12 417 38 24

a)      Profil tarczycowy                                    120 zł                                  

b)      Morfologia z rozmazem + biochemia           90 zł

c)       Test w kierunku chorób odkleszczowych      90 zł (test lecznicy, a nie SNAP 4Dx)

d)      USG jamy brzusznej                                 50 zł

e)       RTG łapy                                                50 zł za każde zdjęcie (łapa może być w dwóch projekcjach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.       Przychodnia Weterynaryjna Zdrowy Zwierzak, ul. Szara 26, Kraków, 533 433 093

a)      Profil tarczycowy                                      90 zł

b)      Morfologia z rozmazem + biochemia           120 zł

c)       Test w kierunku chorób odkleszczowych     140 zł (cena z laboratorium)

d)      USG jamy brzusznej                                  50 zł

e)      RTG łapy                                                pierwsze 2 łapki po 45 zł, pozostałe po 40 zł

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.    Lecznica Weterynaryjna Krak-vet s.c. , Sanocka 3, Kraków, 12 655 55 33

a)      Profil tarczycowy                                    130 zł

b)      T4                                                         60 zł

c)       Morfologia z rozmazem + biochemia         90 zł

d)      Test w kierunku chorób odkleszczowych    105 zł

e)      USG jamy brzusznej                                90 zł

f)       RTG łapy                                               pierwsza łapka 50 zł, kolejna 40 zł

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W większości przypadków jest tak, że jeśli ktoś jest stałym pacjentem u danego weta to będzie miał ceny ciut niższe, a jeszcze jak robi jednocześnie kilka badań to jest szansa na uzyskanie dodatkowego rabatu. Pewnie wiecie o tym doskonale z autopsji :) 

W każdym razie, podtrzymuję swoją propozycję 90 zł na profil tarczycowy Alfika :) i mam nadzieję, że znajdą się ciocie gotowe wesprzeć chłopaczków pomocą finansową, bo bez takiego wsparcia nie da się zrobić jednego badania, a co dopiero kilka...  

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Usiata napisał:

W każdym razie, podtrzymuję swoją propozycję 90 zł na profil tarczycowy Alfika :) i mam nadzieję, że znajdą się ciocie gotowe wesprzeć chłopaczków pomocą finansową, bo bez takiego wsparcia nie da się zrobić jednego badania, a co dopiero kilka...  

Będę za kilka dni robić bazarek to ujmę w nich chłopaków.Koszty związane zdiagnostyką zapowiadają się rzeczywiście spore,a jeszcze nie wiadomo jakie będą zalecenia w ewentualnym leczeniu...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Będę za kilka dni robić bazarek to ujmę w nich chłopaków.Koszty związane zdiagnostyką zapowiadają się rzeczywiście spore,a jeszcze nie wiadomo jakie będą zalecenia w ewentualnym leczeniu...

Bogusik, bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie; chłopcy naprawdę potrzebują realnej i konstruktywnej pomocy, jak sama zauważyłaś.

Dziękujemy, że jesteś z Alfem i Kajtkiem Bisous28.gif

Wciąż zapraszamy ciocie, którym los psiaczków leży na sercu; bez naszej pomocy, psiaki nie będą mogły być w pełni zdiagnozowane, a co dopiero mówić o adopcji...

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Poker napisał:

Ja też używałabym ich poprzednich imion.

Tak, Alfikowi USG brzucha.

Są takie psy , które całe życie warczą i nie wiadomo dlaczego.

Zastanawiam się czy Alf jest takim właśnie pieskiem, czy ma jakiś stary uraz, który pozostał nieleczony, lub coś go boli lub coś innego powoduje dyskomfort i stąd to jego utyskiwanie w postaci warczenia? A może jest bojaźliwy i w ten sposób czuje się pewniej? Mam nadzieję że wet i diagnostyka pomogą odpowiedzieć na te pytania.

7 godzin temu, teresaa118 napisał:

i stal sie cud, pare groszy poszlo na potrzeby psiakow

Bardzo dziękuję teresoo118 k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,34_ra_orig. - ogonki otrzymały dzisiaj od Ciebie 100zł.

4 godziny temu, Bogusik napisał:

Będę za kilka dni robić bazarek to ujmę w nich chłopaków.Koszty związane zdiagnostyką zapowiadają się rzeczywiście spore,a jeszcze nie wiadomo jakie będą zalecenia w ewentualnym leczeniu...

Dziękuję Bogusik :).

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

To może nr konta

Ogonki dziękują :) , a ja zaraz wysyłam pw.

Usiata :), dziękuję za zestawienie za ile i gdzie można zrobić badania, miałam podzwonić dzisiaj i się dowiedzieć jakie to koszty.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...