Jump to content
Dogomania

Cudem ocaleni - Parys i Hilton juz w swoich domach stalych, na zawsze.


Recommended Posts

Parys otrzyma dzis prezent od Pani Doroty Ś z Sulejówka - 100zł. wprawdzie napisane było w przelewie, ze dla Parysa lub  innych psiaków, ale przeznaczam kwote dla niego w całosci. Dziękujemy pani Dorocie.

Dziekuje tez Zachary, za to, ze uczyniła wspaniały gest i zwróciła mi  koszty paliwa, które poniosłam za transport piesków do Olsztyna i Hiltona do Warszawy , otrzymałam od Zachary 200zł.

Ana10 dziekuję za wspaniała pomoc w ogarnieciu Paryska ( odbiór pieska ode mnie , wożenie do kiliniki, kapiel, strzyżenie )  i  za kilka innych rzeczy ( Ania juz wie za co) .

Wszystkim którzy udzielają mi wsparcia w jakiejkolwiek postaci ( wpłaty, miłe telefony , słowa otuchy, obecność na wątku ) dziekuję również. Z takimi super ludzmi to mozna pomagac i pomagac psiakom. Dobrze ze jesteście.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Gusiaczek napisał:

Na bezdechu przeczytałam wszystkie wieści (trafiłam tu od Śnieżki). Finansowo nie jestem w stanie teraz pomóc, ale zapisuję wątek, sercem jestem z Wami.

Dziękujemy za obecność.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniła do mnie Pani Irena, która dogomaniaczką zadeklarowaną nie jest, ale śledzi wiele watków ( w tym moje i dziękuje Pani Irenie i Alaskan Malamute za to ) i zaproponowałą pomoc finansowa dla Paryska. Wcześnie już wsparła Perełkę i Śnieżkę.  Cudowne, ze są tacy ludzie jak Pani Irena. dziekuję bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Jutro jade do Paryska i do Malinki, wykocham, wyściskam i pogadam z Edytka  ich tymczasową opiekunką. W tej chwili Parys ma unormowaną sytuację zdrowotną, wymaga jedynie odchuchania, odkarmienia, ukochania ,i pokazania, ze człowiek jest dobry, że on już do lasu nie zostanie wyrzucony i jest bezpieczny.  Najwiekszy problem jest z tym, ze Parys panicznie boi się smyczy, szelek, obroży. Wyjścia na dwór są koszmarem, nic nie zrobi wtedy tylko ucieka pod krzaki w kąt jakis i chowa głowę jak struś w piasek. Sika w domu , kupa była u Ani w aucie jak wracał z kliniki, u Edytki niestety jeszcze nie,  trzyma  kupe jeszcze. Generalnie Parys słabo je, jak na psa zagłodzonego nie rzuca sie na jedzenie, moze to strach? On wogóle jak się na niego nie patrzy jest odwaznieszy. Czyli kolejny dzikus nam sie trafił. Matko kochana ja to mam pecha do dzikusów.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Ewa Marta napisał:

Fantastycznie, że ludzie pomagają:) 

Dorotko, czy potrzebne są podkłady? Moge wysłać 30 sztuk, jeśli dt z nich korzysta:)

Ewunia bardzo potrzebne, bo Parys sika w domu. Na trawce mowy o tym nie ma na razie. Martwi mnie jak Edyta i Staszek dadza radę, zwłąszcza, ze pracują. Podam ci adres , ustale jutro z Edytą na jaki wysłąć. 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, doris66 napisał:

Ewunia bardzo potrzebne, bo Parys sika w domu. Na trawce mowy o tym nie ma na razie. Martwi mnie jak Edyta i Staszek dadza radę, zwłąszcza, ze pracują. Podam ci adres , ustale jutro z Edytą na jaki wysłąć. 

 

Super, czekam w takim razie i od razu ślę:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2017 o 20:56, Ddorota napisał:

Chętnie coś dorzucę. Czy mogłabym dostać nr konta? Nie chcę angażować EwaMarta a tylko jej konto znam.

Dorotko, z całego serca dziękujemy za pomoc:) Angażowanie w tym żadne, ale zawsze lepiej wpłacić od razu na konto psiaczka:)

Link to comment
Share on other sites

Parys musi zmienic dom tymczasowy. W obecnym domu jest jeden piesek, który Paryska niepotrzebnie wkurza i przestrasza. Parys to bardzo wrażliwy psiak, wiadomo całe zycie walczył o przetrwanie, on był gryziony przez rodzeństwo, na własne czy to widziałam jeszcze jak był w lesie. Z tego powodu trzymał się z daleka od psów, zawsze ostatni, cichy jak szara myszka i podszyty strachem. W obecnym dt jest 5 piesków razem z Parysem i dwa z nich są młode, natarczywe i niestety ale zaczęły gnebić Paryska  wyczuwajac ze on się boi a bojac się warczy. Sytuacja wygląda tak, ze on siedzi w kacie i boi sie poruszyć, izolowanie go w oddzielnym pokoju nie ma sensu, choć dla bezpieczeństwa Parysa musi tak być. Edyta duzo pracuje aktualnie na etacie i po godzinach, ma mało czasu na socjalizację, praktycznie wogóle. Myślałąm aby Paryska przewieźc do Pauli (tam gdzie jest Perełka i Sonia ) ale  tam też są impulsywne psy wiadomo do hotelu trafiają rózne,  i w różnym stanie psychicznym.  A Parys to dziecko specjalnej troski, wszystkiego trzeba nauczyć i pokazać, tylko spokój i cierpliwść jest drogą do jego socjalizacji. On się nie boi psów spoiojnych, stabilnych emocjonalnie  ale te z adhd go przerażają na tyle ze nawet sika pod siebie. Boi sie meżczyzn. Popytajcie znajomych proszę, moze ktoś zna dt, hotelik, gdzie byłyby dobre warunki dla Paryska, będę robić bazarki i jakoś uciułam pieniadze aby tylko uratować Paryska i aby znalazł sie ktoś kto mu pomoze. Interesuja  mnie warunki wyłacznie domowe. ja już wyczerpałam wszystkie swoje kontakty i albo ludzie zapsieni a adopcje stoją albo ludzie już wogóle rezygnuja z bycia dt. Znalazłąm sie w takiej sytuacji, ze ratujac psiaka od chorób i śmierci w lesie zafundowałam mu stres i siedzenie w kącie w obecnym dt.

Link to comment
Share on other sites

Poker, ja widziałam wczoraj Paryska....on jest 4-kg pieskiem, leciutkim  jak puszek, z przerażeniem w oczach i dalszy pobyt w dt to zmarnowany czas dla Paryska i jego wielki stres. Na kolanach doris66 najpierw się zsikał a potem przytulił do niej i co jakiś czas zaglądał w oczy, jakby chciał ją polizać po twarzy...Bardzo przeżył, gdy jej ręce postawiły go z powrotem na podłodze...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...