• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Lenox

Na podwórku

8 posts in this topic

Witam, mój szczeniak stawia pierwsze kroki na podwórku. Zbiera z ziemi trawę, mech i liście i przeżuwa. To szkodliwe? Co z tym zrobić? 

Zająć się szczeniakiem - bawić się z nim i uczyć w zabawie, co nadaje się do podnoszenia z ziemi. I nie tylko tego - pierwsze spacery poza gniazdem to najlepszy czas na naukę. 

Kiedy biegnę i wołam go do siebie zazwyczaj przychodzi, ale często mija trochę czasu, bo zatrzymuje się w czasie drogi i zaczyna jeść coś z ziemi. Powinnam dawać mu jakieś witaminy?

Powinnaś go uczyć chodzić na smyczy. Bierz ze sobą na spacer zabawki, piłki, coś czym lubi się bawić i co go interesuje ;) I przede wszystkim smakołyki, miękkie, takie które łatwo dzielić. Za każde dobre zachowanie nagradzaj, a jak robi coś co Ci się nie spodoba (np. zaczyna coś jeść z ziemi powiedz 'fe, nie wolno' stanowczym tonem i zabierz go z tego miejsca, zajmij czymś innym). Psy są mądre, szybko załapie o co chodzi ;)

Zdecydowanie mądre. Sama się dziwię, że zanim się obejrzę, on już umie,, siad" i,, daj łapę" :) na podwórko wychodzę często na smyczy, bo niestety kiedy go wołam to bardziej zajęty jest gryzienia szyszki niż mną. Jeszcze ta jego broda (sznaucer miniaturowy) nie wiadomo, kiedy coś je, a kiedy wącha :D

Trawa nie jest szkodliwa, pomaga zwierzętom trawić. Nie wiem czy mech i liście również :p.

Zostawiam go na chwilkę samego (ma już 15 tygodni), potem podchodzę, a paszcza pełna zielska :)