Jump to content
Dogomania

Kola w cudownym DS. Kola - słodka sunia z M. u nas w BDT


Poker

Recommended Posts

Wczoraj ewu przywiozła pociągiem sunieczkę ze schroniska w M.  Odebrałam je na dworcu i przyjechałyśmy do domu. Z kontenerka wyszła mała czarna, podpalana panienka z łapkami jakby od większego psa.

Ładnie przywitała się z naszymi futrzakami i one potraktowały ją przyjaźnie.

Mała jest mniejsza od naszych psów, ma miękką, lśniącą sierść i niestety kikut ogonka. Nie przeszkadza jej to w okazywaniu radości, zawija doopkę w korkociąg.

Ma same zalety .Jest  słodka, grzeczna, radosna, przyjazna  do ludzi, psów, kota, rozdaje buziaczki, posłuszna, całkiem dobrze chodzi na smyczy.

Niezalety: ma tendencję do gryzienia np. szelek, smyczy i jeszcze musi poćwiczyć czystość.

Cała moja rodzina zakochała się w niej natychmiast. Jedna córka wręcz zbzikowała.

Wybraliśmy dla niej imię Kola.

Mała nie jest wysterylizowana i wstępnie umówiłam się na koniec przyszłego tygodnia. Będę robić bazarek na pokrycie kosztów.

Myślę ,że Kolę można już ogłaszać. Nie ma po co jej przywiązywać do nas i nas do niej. Kto pomoże?

 

pierwsze godziny Koli u nas, oczywiście w kuchni.

Kola_6.jpg
 
 
Kola_4.jpg
 
 
Kola_3.jpg
 
Sępić też umiem.Kola_5.jpg
 
Koszt sterylki Koli
 
Kola_2.jpg
 
Wpłata od DS Kole na sterylkę 250 zł - koszt sterylki 250 zł = 0.
Pieniądze z bazarków przeznaczę na pomoc innym biedom.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mało kto do nas zagląda, bo krew się nie leje.

Przypomnimy się .

Kola_5.jpg

 

Kola_4.jpg

Kola_3.jpgKola_6.jpg

 

Biorąc pod uwagę zachowanie Koli, przypuszczamy ,że ona ma mniej niż rok. Wymaga ułożenia. Bardzo lubi skubać za ręce , gdy idzie obok mnie, dźga mnie nochalem   w łydki.Porywa różne przedmioty i w nogi, oczywiście próbuje je gryźć. Najbardziej mnie śmieszy, gdy chce ugryźć powierzchnię płaską, np.podłogę.

Na ogródku biega, bawi się piłeczką, sznurkiem. Bardzo dużo rozumie, zaczyna aportować. Ogólnie biorąc jest bardzo słodka.

Z czystością średnio na jeża. Ma wpadki   3 - 4 razy na dobę.

Musi posprawdzać wszystkie miski czy aby na pewno Dolar i Loczka nie mają w nich czegoś lepszego niż ona.

Zaczęła bawić się z kotą. Czasem jest zbyt natarczywa i kota syczy na nią , ucieka.Ale za chwilę wraca i prowokuje do zabawy.  Myślę ,że niedługo będą się pięknie bawić.

Wczoraj Kola pokazała ,że nie da sobie w kaszę dmuchać. Mi nie było wesoło.

Dolar z wiekiem zrobił się bardzo rozdrażniony.Wkurza  go  najmniejszy dotyk  któregoś futrzaka, nawet ukochanej Loczki. Wczoraj w kuchni przypuszczalnie Kola go dotknęła i on  zawarczał ,a ona postawiła sierść na grzbiecie i dawaj do niego z zębami , on do niej też. Huknęłam na nich , nie miałam niczego pod ręką ,żeby ich rozdzielić. Na szczęście odpuścili.

Oboje przez kilka godzin unikali zbyt bliskich kontaktów.

W łykend ułożę tekst do ogłoszeń.Nie ma co czekać.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Biorąc pod uwagę zachowanie Koli, przypuszczamy ,że ona ma mniej niż rok. Wymaga ułożenia. Bardzo lubi skubać za ręce , gdy idzie obok mnie, dźga mnie nochalem   w łydki.Porywa różne przedmioty i w nogi, oczywiście próbuje je gryźć. Najbardziej mnie śmieszy, gdy chce ugryźć powierzchnię płaską, np.podłogę.

 

Właśnie o tym piszę , bo też mamy wrażenie , że to podlotek.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dziś z  Kolą na spacerze w parku. Ładnie szła na smyczy i witała się z napotkanymi psami.

O nasze psy jest bardzo zazdrosna,wpycha się między nie ,a nas. Nie pozwalam jej na to i każę poczekać. Zaczyna rozumieć i siada na doopci .  w nagrodę dostaje smyranie.

Kola_9.jpg

 

Kola_7.jpg
Kola_12.jpg
 
Kola.jpg
 
 
 
 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Poker napisał:

Byliśmy dziś z  Kolą na spacerze w parku. Ładnie szła na smyczy i witała się z napotkanymi psami.

O nasze psy jest bardzo zazdrosna,wpycha się między nie ,a nas. Nie pozwalam jej na to i każę poczekać. Zaczyna rozumieć i siada na doopci .  w nagrodę dostaje smyranie.

Kola_9.jpg

 

Kola_7.jpg
Kola_12.jpg
 
Kola.jpg
 
 
 
 

Cudowne fotki, szczególnie to wśród kwaitkow:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...