Jump to content
Dogomania

JULCIA MA DOM :) BRAK DEKLARACJI -POMOCY. Babcia oneczka JULKA chciałaby na ostatnie lata zaznać troszkę szczęścia.


mdk8

Recommended Posts

Ode macie na razie 200 zł i pójdzie to do Murki.Damy radę.Najgorsze są długi,albo kredyty,Gadałam z Murką dzisiaj i da upust jakiś Julce.To duży pies i rozumiem, że nie będzie duży...ale zawsze dobre to, niż nic.Zaglądajcie na bazarki, tam coś będzie dla Julki.Też od Was zależy, bo co znaczy...10 zł w tą ....czy we w tą.Dla niej to dużo.Kiedyś Dogomania naprawdę żyła.Pamiętam osiem lat temu.Wchodziłam, pisałam i było jak na czacie.Od razu ktoś odpisywał.Tutaj był swój klimat, osoby i czuło się jak "u siebie"Teraz tego już nie ma.Pojawił się FB, którego bardzo nie lubię.Szkoda, bo było naprawdę fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zgłosił się dom dla suni: Zabrze, mieszkanie w bloku, samotnie mieszkający pan (pracujący). Pan bardzo miły, nie jest dla niego istotny wiek suni. Mieszka sam i Julka bardzo wpadła mu w oko (z tego co zrozumiałam ma sentyment do tej rasy). Ogólnie brzmi dobrze. Mam tylko jedną obawę, którą podzieliłam się z mdk8. Pan podał mi adres, zaprasza na wizytę - przekazałam wszystko mdk8. 

W razie czego z transportem nie byłoby problemu, bo w przyszłym tygodniu TZ będzie jechał do Gliwic (będzie wiózł małą suczkę do DS).

Link to comment
Share on other sites

Może być blok, bo Julka nie jest najmłodsza, ale powinien to być parter.Z windą też bywa, że nie działa.To już stara sunia, niestety i jak łapy siądą, najwcześniej te tylnie..dysplazja.Nie tylko ta rasa to ma.Jeszcze też nie wiadomo, jak pod nieobecność Pana, będzie się zachowywać.Wysłałam na konto Murki, obiecane 200 zł dla Julki.Murka ma dużo pracy i obowiązków.Czy znalazłaby się osoba, która zrobi bazarek dla Julki i jeszcze jednego psa?Łatwiej mi wysłać zdjęcia na telefon, bo nie wiem, co z moim aparatem fotograficznym.Też już zapomniałam tu prawie wszystko, a dogo się zmieniło.Koszty wysyłki rzeczy biorę na siebie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2017 o 19:24, Syla napisał:

Może być blok, bo Julka nie jest najmłodsza, ale powinien to być parter.Z windą też bywa, że nie działa.To już stara sunia, niestety i jak łapy siądą, najwcześniej te tylnie..dysplazja.Nie tylko ta rasa to ma.Jeszcze też nie wiadomo, jak pod nieobecność Pana, będzie się zachowywać.Wysłałam na konto Murki, obiecane 200 zł dla Julki.Murka ma dużo pracy i obowiązków.Czy znalazłaby się osoba, która zrobi bazarek dla Julki i jeszcze jednego psa?Łatwiej mi wysłać zdjęcia na telefon, bo nie wiem, co z moim aparatem fotograficznym.Też już zapomniałam tu prawie wszystko, a dogo się zmieniło.Koszty wysyłki rzeczy biorę na siebie.

Jak ogarnę swoje bazarki to mogę zrobić . Po 5-tym listopada. 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, mdk8 napisał:

Jak ogarnę swoje bazarki to mogę zrobić . Po 5-tym listopada. 

Dzięki za odzew.Bardzo dziękuję, bo po połowie Julka i jakiś pies, co go "smyczysz za sobą". Ten, który najbardziej potrzebuje.Zdjęcia łatwiej mi robić telefonem i je tak wysyłać.Mam aparat fotograficzny, ale ma już swoje lata.Też już mam swoje lata i nic tu nie umiem, po zmianach, wcześniej potrafiłam nawet zdjęcia dać.O dziwo!Nie lubię zman i nie lubię FB.Jestem, bo jestem a i tak mnie tam nie ma.Kilka lat temu, na dogomanii, to człowiek czuł się jak w rodzinie. Żal,że teraz już tak nie ma i już nie będzie.Zaglądnę na Twój bazarek, bardzo chętnie.No to do kiedyś.Jak się kasuje, to co smyczę za sobą?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Julka niestety podłapała wirusa "kaszlaka" (zaczęło się od Abry, która do nas ostatnio przyjechała), na szczęście poza kaszlem nic się suni nie dzieje, ma apetyt i dobry humor. Na początku dostawała antybiotyk Unidox, ale po 10 dniach kaszel nadal się pojawiał, więc po konsultacji z wetem zmieniliśmy antybiotyk na Amoksiklav (Abra dostawała Amoxycyklinę i wyzdrowiała w ciągu tygodnia). Jescze parę innych psiaków się nam pochorowało, ale Julka, Kaśka i Petra walczą z wirusem najdłużej:( Mam nadzieję, że Amoksiklav im pomoże pokonać paskudztwo definitywnie. 

Piszę o tym dopiero teraz, bo mam w końcu faktury za antybiotyki i mogę rozliczyć psiaki. Wcześniej nawet nie bardzo miałam do tego głowy, bo tylko nasłuchiwałam skąd dobiega kaszel:( Wygląda jednak na to, że sytuacja powoli się normuje (3 psy już zdrowe, na antybiotyku jeszcze 6 sztuk, nowych kaszlaków póki co nie ma).

Dla Julki zakupiłam 4 opak. Unidoxu, koszt 34 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/10c22b9552fbeec4

oraz 1 opakowanie Amokslikavu (koszt 30,40 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/dd70aa855b95cd2b

 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Murka napisał:

Julka niestety podłapała wirusa "kaszlaka" (zaczęło się od Abry, która do nas ostatnio przyjechała), na szczęście poza kaszlem nic się suni nie dzieje, ma apetyt i dobry humor. Na początku dostawała antybiotyk Unidox, ale po 10 dniach kaszel nadal się pojawiał, więc po konsultacji z wetem zmieniliśmy antybiotyk na Amoksiklav (Abra dostawała Amoxycyklinę i wyzdrowiała w ciągu tygodnia). Jescze parę innych psiaków się nam pochorowało, ale Julka, Kaśka i Petra walczą z wirusem najdłużej:( Mam nadzieję, że Amoksiklav im pomoże pokonać paskudztwo definitywnie. 

Piszę o tym dopiero teraz, bo mam w końcu faktury za antybiotyki i mogę rozliczyć psiaki. Wcześniej nawet nie bardzo miałam do tego głowy, bo tylko nasłuchiwałam skąd dobiega kaszel:( Wygląda jednak na to, że sytuacja powoli się normuje (3 psy już zdrowe, na antybiotyku jeszcze 7 sztuk, nowych kaszlaków póki co nie ma).

Dla Julki zakupiłam 4 opak. Unidoxu, koszt 34 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/10c22b9552fbeec4

oraz 1 opakowanie Amokslikavu (koszt 30,40 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/dd70aa855b95cd2b

 

Dzięki Murko za info.. Miałam właśnie zapytać co u naszej babci ale mam trochę zakręcony czas w domu i jakoś tak mi umknęło.

Dobrze , że sytuacja opanowana. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...