Jump to content
Dogomania

~ 6 szczeniątek i mamusia ze wsi pod opieką Fundacji, została Czarna Perełka


Recommended Posts

40 minut temu, malagos napisał:

Irenasie, kochana Babo z Dyszobaby! Ale byłoby super, gdyby szczeniaki znalazły dt w Warszawie do piątku! Cała szóstka! Nawet w różnych miejscach, ale w Warszawie :) Wtedy Twoja, Irenko, pomoc byłaby na wagę złota!

Ja zaraz kupię karmę dla szczeniąt w Zooplusie, żeby jak najszybciej doszła. I zapłacę za nią z własnej kieszeni. A puszki dla suczek kupię na rachunek urzędu - przed chwilą rozmawiałam z naszą panią sekretarz gminy, moją sąsiadką z resztą :) , akceptuje wszystkie nasze propozycja, byleby pomóc psiakom.

 

Memory, piszę pw :) BARDZO DZIĘKUJĘ :)

Malagosku, po Rajce-Diance sa pieniążki, starczy na materacyk i jedzonko dla maluchów.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zamówiłam:

Ortopedyczne legowisko dla psa, czworokątne

- Dł. x szer. x wys.: 115 x 70 x 32 cm

299,80 zł

6 x 400 g Rocco Junior w super cenie!

- Kurczak i dziczyzna z ryżem i wapniem

19,80 zł

6 x 400 g Rocco Junior w super cenie!

- Indyk i serca cielęce z wapniem

19,80 zł
Animonda GranCarno Original Junior, 6 x 400 g

- Wołowina z sercami indyczymi

22,80 zł
 
  • Dostawa GRATIS

Cena razem z VAT

362,20 zł
 

Oczywiście tylko posłanie z funduszy Dianki, za karmę dla szczeniąt zapłacę ze swoich.

Link to comment
Share on other sites

Poczekajmy jeszcze na Karolinkę, może się uda załatwić jeszcze jakieś miejsce, bo ma dla 2, plus Madie też dwa. Wtedy będę mogła zabrać się za obie mamy, o ile nie znajdzie się darmowy dt i dla nich?...

Konfirmie, dziekuję!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, mar.gajko napisał:

Dziewczynki, ale to teraz już je wieziecie? One nie za malutkie? Nie lepiej jakby z matkami zostały do tego 8 tygodnia.

Gdyby psiaki były ze swoimi matkami na zamkniętym terenie, pod nadzorem i opieką człowieka to bym się z Tobą zgodziła. Do końca życia nie zapomnę, jak bezdomna sunia,  która oszczeniła się na działkach, zaczęła od pewnego momentu, wyprowadzać szczeniaki daleko w pole i tam je porzucała, a sama radośnie wracała do tymczasowych opiekunów. Całe działki szukały maluchów i zabawa powtórzyła się dwukrotnie, aż maluchy zostały odebrane od matki i zabezpieczone w domu tymczasowym. Podobno, to wcale rzadko się nie zdarza. Sunia dochodzi do wniosku, że dzieciaki już są duże i niech szukają sobie domów, a ona właśnie znalazła dobry dom i konkurencja jej niepotrzebna. No i nie zapominajmy, że na takiego malucha, łażącego luzem, może w każdej chwili zapolować jastrząb, może do stodoły zakraść się lis, lub kuna. No i mogą pójść tak jak poprzednia czwórka do kogoś na wieś.......Jak dt dla szczeniaków są, to myślę, że korzystać :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Gdyby psiaki były ze swoimi matkami na zamkniętym terenie, pod nadzorem i opieką człowieka to bym się z Tobą zgodziła. Do końca życia nie zapomnę, jak bezdomna sunia,  która oszczeniła się na działkach, zaczęła od pewnego momentu, wyprowadzać szczeniaki daleko w pole i tam je porzucała, a sama radośnie wracała do tymczasowych opiekunów. Całe działki szukały maluchów i zabawa powtórzyła się dwukrotnie, aż maluchy zostały odebrane od matki i zabezpieczone w domu tymczasowym. Podobno, to wcale rzadko się nie zdarza. Sunia dochodzi do wniosku, że dzieciaki już są duże i niech szukają sobie domów, a ona właśnie znalazła dobry dom i konkurencja jej niepotrzebna. No i nie zapominajmy, że na takiego malucha, łażącego luzem, może w każdej chwili zapolować jastrząb, może do stodoły zakraść się lis, lub kuna. No i mogą pójść tak jak poprzednia czwórka do kogoś na wieś.......Jak dt dla szczeniaków są, to myślę, że korzystać :)

Jak tak, to nie wiedziałam. Nie odniosłam wrażenia z opisu sytuacji, że sa tam zagrożone w jakikolwiek sposób, oprócz "szukania domów" przez tę kobietę. A każdy tydzień socjalizacji z matką i rodzeństwem w tym wieku jest bezcenny w przyszłym charakterze i socjalizacji psa.

Link to comment
Share on other sites

Konfirmie Kochany! Właśnie chciałam Ci zaproponować towarzyszenie mi w tej podróży. Bardzo się cieszę, że masz na to ochotę, bo samej mogłoby być trudno, w końcu nie wiemy, jak one zareagują na jazdę samochodem, a we dwie na pewno okiełznamy każdy żywioł!

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Ale tu się dzieje ! Jesteście Wspaniałe Kochane Dogomaniaczki :)

Ty się ciesz, Kochanieńka Mazowszanko, żeś jeszcze nie na wsi - bo byśmy miały plan...prawda, dziewczyny ....?

Z tym zabraniem - poczekajmy na rozwój wydarzeń. Zawiozę karmę, pogadam znów z panią, obiecam, że zabierzemy wszystkie szczeniaki i mamuśki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.03.2017 o 17:18, Poker napisał:

malagosku, podaj nr konta. Wpłacę grosik na potrzeby psiaczków wg Twojego uznania.

Pokerku, posłałam numer konta :)

Wpłynęło na dzieciaki 100 zł od Memory! Dziękujemy!!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Ty się ciesz, Kochanieńka Mazowszanko, żeś jeszcze nie na wsi - bo byśmy miały plan...prawda, dziewczyny ....?

Z tym zabraniem - poczekajmy na rozwój wydarzeń. Zawiozę karmę, pogadam znów z panią, obiecam, że zabierzemy wszystkie szczeniaki i mamuśki.

Wiem jaki plan i nie miałabym nic przeciwko :)

Link to comment
Share on other sites

Świetne wieści :) Czyli potrzebne miejsce jeszcze dla dwóch maluchów, tak?

Natomiast zgadzam się z malagos, że nie ma co się za bardzo spieszyć, jeśli psiaki są bezpieczne i Pani nie wyda ich nigdzie po informacji od nas, że mamy dla nich miejsce to nie zabierajmy ich jeszcze teraz od mam. To jest bardzo ważny okres w życiu szczeniaków, brak kontaktu z matką w tym okresie jest nie do nadrobienia i może skutkować w przyszłości problemami behawioralnymi, więc jeśli to nie jest bezwzględnie konieczne to jeszcze ich nie rozdzielajmy.

Zastanawiam się jak przekazać tę karmę, którą mam u siebie. Może wyślę ją do Ciebie pocztą malagos? Czy może poczekać aż maluchy przyjadą do Warszawy i wtedy przekazać ją któremuś z dt?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.03.2017 o 12:55, Madie napisał:

Józefosław koło Piaseczna 

Maddie, daj mi proszę kontakt do Ciebie, nr telefonu na pw :)

Mam miejsce dla jasnej suni i 2 dzieciaków :) W Warszawie, załatwiła Karolina :)

 

Wpłynęło 50 zł od Poker - dzięki stokrotne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...