Jump to content
Dogomania

Halinka i Negra. Dziewczyny mają swoje domy


ludwa

Recommended Posts

24 minuty temu, Usiata napisał:

A jak duży ten problem nerkowy? już mi skóra cierpnie, jak słyszę o chorych nerkach...

Niestety też usg wskazuje na uszkodzenie nerek. Czekam na na usg. Koleżanka, która ma zabrać komplet badań na konsultację do sprawdzonego weta ma mi podesłać komplet, bo do mnie trafiają te, które są akurat wtedy kiedy faktura jest wystawiana. Ot, ciekawostka;)

Morfologia  z 26.04, mocz z 25.04

Wyniki są lepsze niż początkowo ale niestety bez kroplówki się pogarszają:(

mocz Halinki.png

Morfologia Halinki2604.png

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Usiata napisał:

Mocznik? kreatynina?

Mam tylko poprzednią biochemię (po babeszjozie, więc nie biorę jej pod uwagę), bo lecznica jeszcze nie dosłała kolejnych wyników, w tym usg.  Z przekazu ustnego wiem, że jedna nerka praktycznie nie pracuje (tylko nie wiem czy już zupełnie, czy jeszcze w jakiejś części tak), druga jest wydolna.  Z przekazu też wiem, że mocznik się w miarę utrzymuje na tym samym poziome (bez płukania), kreatynina rośnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2017 o 20:46, Zagrodowy pies polski napisał:

Biedna Halinka, czekamy co powie wet. Dobrze, poczekam z zamówieniem karmy, jeżeli będzie można  pomóc, daj znać.

Zagrodowy psie polski, myślę, że można już zamówić karmę. Najlepiej suchą

Na razie postępowanie wobec Halinki pozostaje nieco zmienione. Karma weterynaryjna i kroplówki 2 x w tygodniu

Link to comment
Share on other sites

Biedusia Halinka, biedusia...zastanawia mnie, na ile te chore nerki mogą być ew. wadą wrodzoną Halinki? 

Koniecznie trzeba powtórzyć usg za miesiąc, dwa, koniecznie; zobaczymy czy będzie jakaś dynamika w stosunku do obecnego badania.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Jakiej marki?

Ostatnio zamawiałyśmy Royala Renala. Ale może spróbować z trovetem? Jest tańszy

1 godzinę temu, Usiata napisał:

Biedusia Halinka, biedusia...zastanawia mnie, na ile te chore nerki mogą być ew. wadą wrodzoną Halinki? 

Koniecznie trzeba powtórzyć usg za miesiąc, dwa, koniecznie; zobaczymy czy będzie jakaś dynamika w stosunku do obecnego badania.

Istnieje takie prawdopodobieństwo. Będziemy powtarzać badania za jakiś tydzień, dwa i zobaczymy co się dzieje przy regularnym płukaniu.

Rozmawiałam dzisiaj z Beatą, opiekunką Halinki.

Bez względu na ciąg dalszy, Halina u nich zostaje. Jeśli po kolejnych badaniach stan okaże się stabilny i parametry się nie pogorszą, to Halinkę adoptują. Jeśli stan będzie się pogarszał, to tak czy inaczej zostanie u nich, bo nie pozwolą, żeby był przerzucana w kolejne miejsce (pomijając drobny fakt, że widzę już tłumy chętnych na chorego, starszego i dużego psa), tylko, że wtedy nie podpiszą umowy, bo...finanse...więc będziemy partycypować w kosztach leczenia i utrzymania.

Z mojego punktu widzenia to i tak najlepsze dla Haliny rozwiązanie. Związała się już z Beatą i Jej mężem, z kotem i ślepym ratlerkiem.

Zresztą, to fajni ludzie:) Sunia , którą adoptowali z Palucha, poprzedniczka Halinki, adoptowana był z guzem i rokowaniem, że może jakiś rok jej został. Przeżyła u nich 3 lata i musieli ją uśpić, bo kręgosłup odmówił współpracy. Swoją drogą los jest przewrotny. Miała szybko umrzeć na nowotwór

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Też tak myślę. Już zamawiam karmę i będę wspierać, bo sunia zapadła mi w serce.

 

17 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Zamówiłam  karmę , powinno starczyć na miesiąc, dajcie znać jak przywiozą. Pozdrowienia dla kochanej Halinki

Myślę, że jak byś znalazła czas, to może byście się osobiście poznały? Halinka mieszka na Ursynowie:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chętnie, w sobotę 13-go i niedzielę 14-go jesteśmy do 11.0 na szkoleniu z Leosiem na Polach Mokotowskich, a to rzut kamieniem od Ursynowa, to zapraszamy na obejrzenie naszego Lesia na zajęciach z  rally-o, a w niedzielę 20-tego koło południa będziemy na Agrykoli na Warszawskim Dniu Zwierząt. Napisz na priv to się umówimy.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Czy karma dotarła?patelnia-i-garnek-ruchomy-obrazek-0049.g

Na razie Beata się nie odzywała. Zapytam :)

Za to takie ładne damy w podziękowaniu:)

No....cudna jest. Mam słabość do takich, nic nie poradzę

 

Halinka.jpg

Halinka1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2017 o 16:55, Zagrodowy pies polski napisał:

Czy karma dotarła?patelnia-i-garnek-ruchomy-obrazek-0049.g

Karma dotarła:) Zapewne Halinka wolałaby te kiełbasy, z patelni lub nie ale jednak kiełbasy;) No ale zakładamy optymistyczną wersję, że przed Halinką jeszcze kawał dobrego życia, więc niestety dieta nerkowa OBOWIĄZUJE!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...