Jump to content
Dogomania

Halinka i Negra. Dziewczyny mają swoje domy


ludwa

Recommended Posts

57 minut temu, Usiata napisał:

Co słychać u dziewczynek? jak się miewa Halinka? jak pięknościowa czarność Negra?

No tak...

Adopcje STOJĄ. Zero telefonów, nawet o szczeniaki ale oczywiście Negra jest wyjątkiem. Wszyscy ZAKOCHANI albo popatrzyli w te oczy albo ta i żadna inna...No, takie wkurzające dyrdymały, bo jak pies ładny, to kolejka a że kochany, mądry, z wszystkimi sie dogaduje, to co tam, burka nie chce nikt:( Wrrrr

W każdym razie sytuacja wygląda tak, że Halinka ma szansę zostać na stałe w obecnym DT o ile problemy nerkowe nie są przewlekłe, bo na chwilę obecną DT nie stać na duże koszty związane z leczeniem psa. Zresztą mają zgredka pinczerka i kota a w grudniu pożegnali sunię, którą zabrali z Palucha. Pomimio intensywnego leczenia choroba bardzo szybko ją zabrała:( Są teraz ostrożni. No i sytuacja finansowa niepewna, więc na szczęście myślą głowami a nie emocjami. Dla nas kiepsko, bo stracimy tymczas ale w sumie tego się spodziewałam, wciskając im awaryjnie Halinkę:) Pan domu ma słabość do onków a Halinka jest typowym kochanym i  jednak charakternym przedstawicielem swojej rasy:)

Negra....po "castingu" na dom dla Negry;), prawdopodobnie ostanie się ten, co był zrównoważony, cierpliwie czekał na wizytę a miłość wyrażał dość umiarkowanie i rozsądnie;) Dom z Warszawy, małżeństwo z kotem, Państwo bardzo ok. Jedyne, co mnie martwi;), to: Pan jest Hindusem, po polsku nie za wiele mówi, więc będzie do Negry mówił po hindusku i angielsku, Pani po polsku a Negra jest w sumie owczarkieem niemieckim, czy belgijskim. Mniejsza o większość, w głowie się jej pomiesza od tych czterech języków jak na mój gust:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Usiata napisał:

Eeeetam, myślę, że Negra znajdzie z panem Hindusem swój metajęzyk, ważne, żeby serducho było po właściwej stronie :)

nie dotykały my Pana ale wygląda na dobrą stronę:)

 

Gorzej, że bez płukania, Halinie podnoszą się parametry nerkowe:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia Monday, March 27, 2017 o 23:59, 3 x napisał:

śliczne sunie, że też wcześniej takich nie mi

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Chciałabym wspomóc Halinkę. Co mogłabym zakupić i jej wysłać? Karmę czy lekarstwa?

ałaś ;)

 

Bardzo dziekuje w imieniu dziewczyn. Wieczorem wstawie zdjecie Negry z nowego domu. 

Dla Halinki najchetniej karme. Na razie nie dostaje lekow, jest kroplowkowana co jakis czas plus specjalistyczna karma dla nerkowcow. Ale Halina samej suchej nie che, ma domieszke puszek. Ostatnio kupilam rinti. Dasz rade takie puszki zamowic?

Mialysmy nadzieje ze to jednak efekt babeszjozy a niestety jednak jest uszkodzenie nerek, przy duzym psie sa duze koszty wyzywienia. No trudno, musimy jakos ogarnac sprawe. 

W czwartek mamy dostac skany ostatnich badan, to wstawie

Link to comment
Share on other sites

Tak, zamówię karmę Rinti po 6 maja, jak wrócę po weekendzie, bo na razie z internetem kiepsko.  Podaj adres wysyłki na priv to kurier zawiezie bezpośrednio. Czy jest nadzieja, że zostanie w na razie DT  gdyby wspomóc Państwa karmą przez następne sześć miesięcy, dopóki sytuacja ze zdrowiem Halinki się nie wyjaśni? Sunia złapała mnie za serce, bo podobna do mojego Leosia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, zamówię karmę Rinti po 6 maja, jak wrócę po weekendzie, bo na razie z internetem kiepsko.  Podaj adres wysyłki na priv to kurier zawiezie bezpośrednio. Czy jest nadzieja, że zostanie w na razie DT  gdyby wspomóc Państwa karmą przez następne sześć miesięcy, dopóki sytuacja ze zdrowiem Halinki się nie wyjaśni? Sunia złapała mnie za serce, bo podobna do mojego Leosia.

Mnie też bardziej niż Negra, bo taki typowy owczar, do tego charakterny i to ona była kierowniczką w tym tandemie:)

Obecny DT zastanawiał się nad adopcją Haliny ale obawiał się własnie wydatków (sytuacja finansowa im się trochę popsuła) i niedawno pożegnali sie z adoptowaną sunią.

Na razie nie pytam, bo sami się miotają, tym bardziej że mają starego ratlerka i kota, więc połączenie straefo psa i chorego psa wymaga przemyślenia sprawy. Ale ta owczarkowatość w najlepszym wydaniu działa na korzyść Haliny:) Prześlę później dane adresowe Dt Halinki

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, ludwa napisał:

Mnie też bardziej niż Negra, bo taki typowy owczar, do tego charakterny i to ona była kierowniczką w tym tandemie:)

Obecny DT zastanawiał się nad adopcją Haliny ale obawiał się własnie wydatków (sytuacja finansowa im się trochę popsuła) i niedawno pożegnali sie z adoptowaną sunią.

Na razie nie pytam, bo sami się miotają, tym bardziej że mają starego ratlerka i kota, więc połączenie straefo psa i chorego psa wymaga przemyślenia sprawy. Ale ta owczarkowatość w najlepszym wydaniu działa na korzyść Haliny:) Prześlę później dane adresowe Dt Halinki

Sama wiesz jak najlepiej postępować, czasem lepiej zaczekać. Na razie deklaruję, że będę wysyłać co miesiąc puszki (tak do 100zł miesięcznie) przez pół roku chyba, że sytuacja Haliny się zmieni. Czy Halinę można ogłaszać?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Usiata napisał:

Piękności siiiczneee *) *)

(a teraz jak "rasowa" inspektorka zapytam - dzie miska z wodom? i co te czarki takie małe, hę?) [dla kumatych inaczej - to ŻART!, żeby nie było :P ]

no jak to? Woda wydzielana....malutkimi porcyjkami. I jedzonko też jak dla krasnalka. A że Negra mieszka z retlerkiem i kotem, to obstawiam, że właśnie wykonywała funkcję zmywarki:)

3 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Sama wiesz jak najlepiej postępować, czasem lepiej zaczekać. Na razie deklaruję, że będę wysyłać co miesiąc puszki (tak do 100zł miesięcznie) przez pół roku chyba, że sytuacja Haliny się zmieni. Czy Halinę można ogłaszać?

Myślę, że można ogłaszać. Deklaracji sdopcji nie mamy a to rozsądni ludzie i jeśli nie będzie ich stać na utrzymanie przewlekle chorego psa, to z żalem ale jednak oddadzą ją do domu, który zapewni jej wszystko, co należy.

Dziękuję za deklarację pomocy:)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Usiata napisał:

Piękności siiiczneee *) *)

(a teraz jak "rasowa" inspektorka zapytam - dzie miska z wodom? i co te czarki takie małe, hę?) [dla kumatych inaczej - to ŻART!, żeby nie było :P ]

O ile się znam na życiu wyższych sfer (z filmów Hollywood), to takie eleganckie panny jak Negra jadają wszystkiego po troszku (różne smaki i smaczki) z porcelanowych miseczek, a nie z misek dla psów:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ludwa napisał:

Myślę, że można ogłaszać. Deklaracji sdopcji nie mamy a to rozsądni ludzie i jeśli nie będzie ich stać na utrzymanie przewlekle chorego psa, to z żalem ale jednak oddadzą ją do domu, który zapewni jej wszystko, co należy.

Dziękuję za deklarację pomocy:)

Jeśli podeślesz mi tekst i zdjęcia to mogę Halinkę poumieszczać (po 6 maja jak wrócę) na olyxie itd.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

O ile się znam na życiu wyższych sfer (z filmów Hollywood), to takie eleganckie panny jak Negra jadają wszystkiego po troszku (różne smaki i smaczki) z porcelanowych miseczek, a nie z misek dla psów:)

Możesz mieć rację z tymi wyższymi sferami. Zobaczcie tę miskę z przodu. Tak jest karma. Niewyżarta. U mnie by to nie przeszło. A jak bym zabroniła, to by zaślinione psy patrzyły na tę miskę a nie w drugą stronę. Ale ja mam burki a nie damy:)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Jeśli podeślesz mi tekst i zdjęcia to mogę Halinkę poumieszczać (po 6 maja jak wrócę) na olyxie itd.

ok:) Dziekuję za pomoc. Na razie idę bazarki podziergać, potem postaram sie obiecane sprawy wypełnić. Jak nie dziś, to jutro:)

Link to comment
Share on other sites

a posłanko to gdzie? powinny być przynajmniej 3 tylko dla niej, no! 

Żartuję :P

Fajna psica, fajnie jej z oczu parzy, taką zadziornością :)

ludwa, zgubiłam Twój bazarek, jak coś to kopnij mnie smsem co bym nie zapomniała poszukać i wpłacić

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2017 o 21:44, ludwa napisał:

Mnie też bardziej niż Negra, bo taki typowy owczar, do tego charakterny i to ona była kierowniczką w tym tandemie:)

Obecny DT zastanawiał się nad adopcją Haliny ale obawiał się własnie wydatków (sytuacja finansowa im się trochę popsuła) i niedawno pożegnali sie z adoptowaną sunią.

Na razie nie pytam, bo sami się miotają, tym bardziej że mają starego ratlerka i kota, więc połączenie straefo psa i chorego psa wymaga przemyślenia sprawy. Ale ta owczarkowatość w najlepszym wydaniu działa na korzyść Haliny:) Prześlę później dane adresowe Dt Halinki

Ludwa, czy wysłałaś mi dane do DT Halinki na priv, bo nie dostałam, ale byłam w podróży i post mógł zaginąć. Mogę zamówić karmę.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ludwa, czy wysłałaś mi dane do DT Halinki na priv, bo nie dostałam, ale byłam w podróży i post mógł zaginąć. Mogę zamówić karmę.

Nie, dopiero wysyłam, bo ciągle coś się dzieje. Nie odpowiedziałam Usiatej od razu i potem też zapomniałam. Myślę, że już po tym przedłużonym weekendzie wszystko wróci do normy:)

A Halinka woli obecne suchą karmę:), puszki Rinti jej nie wchodzą. Wysyłam namiar ale może wstrzymaj się z zamawianiem. Koleżanka, która ma sama swojego staruszka z problemem nerkowym, przy okazji wizyty najbliższej, ma pokazać Halinkowe wyniki, wraz z usg. To weterynarz, która jej psiaka wyciągnęła z kiepskiego już stanu, w który wpędził go inny wet...Może po tej konsultacji dopiero zamówisz? Zobaczymy co powie, ok lekarz?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.05.2017 o 09:23, Usiata napisał:

Jak się Halinka miewa, co u dziewczynki?

Zasadniczo ma się dobrze, tylko problem nerkowy już będzie się za nią ciągnął a to jak wiadomo życia jej nie przedłuży. Czekamy na razie co powie wet. Potem dam Beacie i Jej mężowi z tydzień na zastanowienie się nad kwestią adopcji Haliny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...