• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Eleenewela

Problem z 6 miesięczna suczką

6 posts in this topic

Dzień dobry.

Mamy ogromny problem z suczką jest to mieszanka labladora i goldena ma 6 miesięcy. Nie wiemy co mamy robić bo nasza suczka regularnie sika i robi kupe w domu. Byłoby okej jakby nie wytrzymywała naszej jakiejś dłuższej nieobecności ale ona załatwia się w nocy np dziś 3 ogromne kałuże i 2 kupy obojętnie czy jest sama 1.5 h czy 8 h jak tylko wyjdziemy to jest wszystko zalane. Stosowalismy maty od początku ale nie mogła sie na nich nauczyć nic robić.  Wychodzimy z nia odrazu po przebydzeniu potem też za godzine. Psinka wie że ma robić na dworze bo też załatwia swoje potrzeby. Najpierw dawalismy jej nagrody ale zauwazylismy ze specjalnie przykuca i udaje ze sika byle dostac smakolyk dodan ze uwielbia jesc. Teraz pokazujemy jej co zrobila i mowimy nje dobry pies. Jestesmy zdesperowani mamy całą podloge do wymiany bo 6 miesieczny pies sika jeziora . Dodam że pies nie chce chodzic na dłuższe spacery po 10 minutach siada na ulicy i nie chce iść.  Najchetniej to lubi biegać samopas (jak nam ucieknie) ale nie reaguje na nasze wołanie:/ jest to bardzo inteligentny pies i umie bardzo duzo komend jednakze załatwianie się i spacery to jej ogromny problem. Proszę niech nam ktoś doradzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skąd  pies ma zrozumieć, co znaczą ludzkie słowa "niedobry pies"? Od powtarzania i po sto razy "niedobry pies"  zwierzę nie zrozumie o co chodzi. Sześciomiesięczny szczeniak może nie wytrzymać ośmiu godzin bez sikania. Jeśli załatwia się kilka razy w nocy, to trzeba zmienić godziny karmienia lub rodzaj jedzenia - a przede wszystkim przeznaczyć cały najbliższy weekend na naukę czystości - czyli regularne wyprowadzanie co dwie-trzy godziny, pochwała (o ile szczeniak wie, co to jest pochwała) za załatwienie potrzeb fizjologicznych, pochwała zawsze, nagroda nieregularnie, a w domu nieustanna obserwacja i wyprowadzanie ZANIM szczeniak się załatwi, natychmiast wtedy, gdy zachowuje się niespokojnie i szuka miejsca. No i oczywiście codziennie - oprócz wyjść dla fizjologii - co najmniej dwugodzinny spacer wypełniony nauką wymaganych zachowań i budowaniem chęci współpracy z człowiekiem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stałe godziny karmienia o 7 i 18 dostaje dobra sucha karme. Wychodzimy z nia regularnie przed spaniem codziennie tez o 22.30-23.

Wie co to jest.pochwała bo cały czas je stosowaliśmy za każdym razem jak zrobi na dworze. Chodzimu z nia tak dlugo jak mozemy ale jak pisalam wyzej nie chce chodzic siada na ulicy po 10 minutach marszu i ciagnie do domu. Jestesmy w desperacji od tygodnia wychodzimy z nia co 2 godziny bo mam urlop a jak wyjezdzam moi rodzice z nia wychodza i nie ma żadnych efektów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0