Jump to content
Dogomania

Ciągłe dyszenie i drgawki


biedronka92

Recommended Posts

Witam, mój pies ma 14 lat. Kilka dni temu w nocy nagle zaczął bardzo mocno dyszeć. Po wizycie u weterynarza okazało się, że ma 43 stopni goraczki. Dostał zastrzyki przeciwzapalne i antybiotyk. poczuł się wtedy lepiej. Miał też zrobione badania krwi, które wyszły dobrze, lekko podwyższony był tylko wynik dotyczący wątroby. Na drugi dzień czuł się już dobrze jednak wieczorem zrobił się osowiały. W nocy znów zaczął mocno dyszeć, ale weterynarz stwierdził że już nie gorączkuje. Przeprowadzono mu badanie usg brzucha, które wykazało, że ma mocno powiększoną śledzioną, inne narządy są w porządku. Minęły 4 dni. Codziennie przyjmuje antybiotyk i zastrzyki przeciwzapalne, jednak dzisiaj przestały mu pomagać. Dyszy cały dzień, nie może spać, nie je. Bardzo dużo pije. Nie ma siły chodzić. Kilka lat temu stwierdzono mu arytmię serca. Weterynarz stwierdził, że dyszenia moga być nią spowodowane dlatego psiak dostaje tabletki również na to. Jego dziwne zachowanie było dość nagłe. Zawsze czuł się bardzo dobrze i miał dużo siły. Czym to może być spowodowane? Czy możliwe, że arytmia doprowadziła aż do takiego stanu? Pierwszego dnia, po gorączkowaniu był osłuchiwany i nie stwierdzono nieprawidłowego bicia serca. Pomocy ;( 

Link to comment
Share on other sites

babeszjoza?cukrzyca?niewydolnośc nerek?niewydolność krążenia?

ból w bliżej nieznanym miejscu?

To jedne z wielu potencjalnych powodów stanu pieska...

Pomocny będzie dobry wet i komplet badań.Trzymajcie się,odzywaj się co dalej z piesem.

Link to comment
Share on other sites

Komplet badań to konieczność! Być może się czymś zatruł albo ma niewydolność nerek lub wątroby. Jego stan brzmi poważnie i nie ociągałabym się z tym.

Czasami też leki farmaceutyczne zbyt obciążają organizmy naszych staruszków – jak poczuje się lepiej to warto przerzucić się na zioła np. http://www.dognatural.pl/index.php/ziola/dla-psow.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

Niedobór hormonów tarczycy?

U mojej 14 latki to zbyt niski poziom hormonów powodował podobne objawy, Dodatkowo miała silne zawroty głowy . Teraz przyjmuje 3 msc  hormon , vit b i karsivan i w końcu  się uspokoiło.. Kardiolog wykluczyła problemy z secem . Sprawdz tarczycę, to bardzo ważne. A czy pies po stwierdzeniu arytmii przyjmowal systematycznie leki? Jak jego serce wygląda na rtg ?   A czy mocznik jest w porządku?

 

 

www.beardedyork.pl

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na szczęście piesek już nie dyszy, jest osłabiony i śpi, ale to może być spowodowane zażywaniem antybiotyków. Wszystkie wyniki są dobre, bebeszjoza wykluczona. Nie wymiotuje i załatwia się normalnie. Dostał tabletki wzmacniające serce, może pomogą. Mamy obserwować pieska przez weekend i zobaczyć czy jego stan się polepsza.

Link to comment
Share on other sites

według weterynarza od powiększonej śledziony. Po podaniu zastrzyków przeciwzapalnych temperatura sie unormowała i piesek już nie gorączkuje. Teraz jest problem bo nie chce jeść i nie ma jak mu podać leków. otworzenie mu pyska i wlozenie tabletki nie wchodzi w gre bo sie denerwuje i chce gryźć. Rozpuszczonej w wodzie tez nie chce wypic

Link to comment
Share on other sites

14 lat to już duży wiek, niestety te objawy to mogą być spowodowane starzeniem się organizmu. Ja się cieszę, że moja sunia za 2,5 m-ca ukończy 12 lat bo żyje najdluej z moich psow a i jej rodzona siostra nie dożyła 9 lat. Sunia jest zdrowa ale zaczynająjej wysiadać łapki, od czasu do czasu potrafi albo upadać na zadek albo potykać się i podpierać czołem i to mnie martwi bardziej bo jest to duża suka i na ręce jej nie dałabym rady wziąć. Na razie nawet potrafi jeszcze sobie podbiegać kłusem ale jak długo, nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

pojechaliśmy z pieskiem do kliniki weterynaryjnej. Ponownie zrobiono mu zestaw badań, które wyszły dobrze, serce też dobrze bije, na usg widać tylko lekko powiększoną śledzionę. Pani weterynarz przypuszcza, że to może być bolerioza, zmieniła mu antybiotyk, dostał zastzryki wzmacniające i przeciwgorączkowe, kroplówkę z witaminami. Od boleriozy także może powiększać się śledziona. We wtorek znaleźliśmy na jego brzuchu dużego kleszcza, więc prawdopodobieństwo jest duże. Minęło 5 godzin od podania leków, piesek chodzi już o własnych siłach, nie chwieje się (wczoraj nie mógł utrzymać się na nogach, upadał). Jutro kolejna wizyta, jesteśmy dobrej myśli ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...