Jump to content
Dogomania

Dom dla Biszkopta poszukiwany!


Recommended Posts

Niestety, nie jest dobrze wychowanym psem. Załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w domu, jest mistrzem przerabiania pluszaków, poduszek, ręczników na wiórki, nie zjada swojego jedzenia - żebrze o ludzkie, nie lubi zostawać sam w domu, wciąż i wciąż domaga się głaskania, nie akceptuje innych psów…

Nie jest puszystą słodką szczenięcą kuleczką… Jest psem po przejściach… Znamy tylko kawałek jego historii. Około pół roku temu Ekostraż odebrała psa właścicielowi, który nie podjął żadnych kroków, aby udzielić pomocy swojemu podopiecznemu potrąconemu przez samochód. Pies ze złamanym kręgosłupem czołgał się kilka dni w błocie…

Pomimo operacji i rehabilitacji Biszkopt do dzisiaj nie stanął na nogach. Oczywiście nie jest powiedziane, że dalsza rehabilitacja nie przyniesie efektów. Zapewne zachowanie Biszkopta to nie tylko efekt wypadku i związanej z nią traumy, ale zaniedbania w wychowaniu psa…

Biszkopcik szuka człowieka, który jest gotowy pokochać go ze wszystkimi wadami oraz pracować zarówno nad jego sprawnością fizyczną jak i problemami behawioralnymi. W zamian oferuje swoje wielkie psie serducho! Tylko tyle i aż tyle. Psiak kocha człowieka i domaga się jego bliskości za wszelką cenę.

Podaruj Biszkoptowi dom i miejsce w swoim sercu!

Kontakt w sprawie adopcji: 883 404 737 lub [email protected]l

Historia Biszkopta: https://www.facebook.com/pg/EKOSTRAZ/photos/?tab=album&album_id=10154681177033501                                                                                           

 

1.2.14.jpg

1.2.15.jpg

1.2.16.jpg

1.2.21.jpg

rehabilitacja.jpg

w czasie interwencji.jpg

Link to comment
Share on other sites

Biszkopt jest prześlicznym psem i chyba młodym.

Dlaczego załatwia potrzeby fizjologiczne w domu,czy ma problem ze zwieraczami?

Czy po prostu nie był psem domowym i nikt go nie nauczył?

Jakie są rokowania co do zdrowia pieska,jakie szanse,że zacznie chodzić?

Czy jest pod opieką behawiorysty?Człowiek zrobił mu wielką krzywdę,nie dziwię się,że 

daje upust swoim emocjom szarpiąc pluszaki i poduszki,radzi sobie tak jak potrafi....

Ze złamanym kręgosłupem czołgał się kilka dni w błocie,co on musiał przeżyć przez

ten czas,nie można nawet sobie wyobrazić.Bezbronny,cierpiący pies,który nie mógł

nawet w takiej dramatycznej sytuacji liczyć na swego pana,wcześniej zapewne też nic 

dobrego od niego nie zaznał,teraz chce być głaskany..potrzebna mu jest pomoc

dobrego psiego psychologa,koniecznie,żeby zapomniał o tej traumie.Trzymam kciuki za niego 

z całych sił,mam wielką nadzieję,że jeszcze będzie zdrowy,szczęśliwy i kochany.Niestety nie

mogę go przygarnąć,bo mam już kilka zwierząt,w tym bardzo chorego staruszka,którego 

wzięłam za schroniska 10 dni temu.

Notpilipton,napisz proszę co jakiś czas jak się czuje i jak sobie radzi Biszkopcik,strasznie

mi go żal.

Notpilipton,napisz proszę Cię co jakiś czas o sytuacji Biszkopcika,mam nadzieję,że wyjdzie 

na prostą,że jeszcze będzie zdrowy,kochany i szczęśliwy...

W jego oczach jest zapisane ciężkie życie i smutek,żal,rozpacz,bezsilność JEGO TRAGEDIA,którą

zgotował mu człowiek.

Dużo szybciej doszedłby do zdrowia,gdyby miał przy sobie kochającego człowieka,gdyby czuł,że 

jest dla kogoś bardzo ważny,kochany i poczuł się bezpiecznie.

Ogłaszajcie go intensywnie,wszędzie z pięknymi zdjęciami,mam nadzieję,że jakiś dobry anioł go 

przygarnie i pokocha.

Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi,ale gdy czytam o takich dramatach targają mną

ogromne emocje i wielki smutek,już nie mogę opanować łez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Biszkopt to młody psiak. Problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych w domu wynikają z tego, że nie ma kto go nauczyć gdzie się takie sprawy załatwia. Jeśli chodzi o jego rokowania, to w związku z tym, że cały czas podejmuje próby stawania na tylnych łapach - jest nadzieja... Dlatego też nie podjęto do tej pory decyzjo o wózku (to na bank zdemotywowałoby go do walki). Potrzebuje swojego człowieka, który będzie mógł poświęcić mu czas. Szukamy domu choćby tymczasowego.

Link to comment
Share on other sites

Potrzeby fizjologiczne nauczy się załatwiać,wiadomo trzeba z nim popracować,dom bardzo potrzebny.

Cieszę się bardzo,że próbuje stawać na tylnych łapinkach,trzeba go zachęcać,mobilizować i nagradzać

np.smaczkami,lub tym co lubi najbardziej.

Gdzie Biszkopcik teraz przebywa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...