Jump to content
Dogomania

Łańcuszek zaciskowy


AgataO

Recommended Posts

Witam,

Adoptowałam ze schroniska psa. Samiec 40 kg, kastrowany. Pies w domu jest grzeczny. Na zewnątrz nie akceptuje innych psów. Szarpie się, szczeka,napina-jest gotowy do ataku. Jest to mocno problematyczne przy jego wymiarach.

Na szkoleniu doradzono mi łańcuszek zaciskowy tz. dławik. Na początku byłam bardzo przeciwna, ale mimo wszystko chcę spróbować. Odwracanie uwagi np tylko smaczkami nie daje efektu. (zabawki zupełnie go nie interesują). Szarpnięcie za smycz nieco rozprasza go, ale dalej wypatruje swój "cel".

Wiem,że ten tym obroży nie jest wskazany na każdy spacer, 

Moje pytanie brzmi, co w takim razie z pozostałymi spacerami? Jak często wyprowadzać go z łancuszkiem, a kiedy w zwykłej obroży? 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie wiesz jak stosować dławik, to go nie używaj, bo możesz szybko i znacznie pogorszyć problem agresji. Jeżeli już to poświęć kilka godzin z dobrym trenerem, który nauczy Cię stosowania tego narzędzia, pokaże jak dobrać odpowiedni łańcuszek, kiedy i w jaki sposób stosować impuls, jak odwracać uwagę, i w jaki sposób nagradzać i wzmacniać pożądany efekt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...