Jump to content
Dogomania

Przestał jeść karmę RC


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem z pieskiem. 

Pies do tej pory dostawał jeść 3 razy dziennie(pies ma prawie rok i muszę mu dawac jeść 3-4 razy dziennie w mniejszych ilościach zeby go nie przeciążyć. Pies ma Sibo ).

rano jadł 210g karmy RC gastro Intenstinal junior (musi ja jeść bo tylko po niej nie ma biegunki) po południu jadł mięso surowe mielone wołowe bez żadnych dodatków bo ich nie trawi i na wieczór znów dostawał 210g karmy. Jadł tak przez prawie 2 miesiące,nie wybrzydzał,jadł wszystko odrazu. Ma on problemy z waga,jest za chudy. Lecz przez te 2 miesiące przybrał prawie 3kg. 

Od kilku dni pies nie chce jeść ani tej karmy ani mięsa. 

Probiwalam dawac mu rożne rodzaje mięsa ale żadnego nie chce oprócz wieprzowego. Wieprzowe znika odrazu,ile bym mu nie dała. Tyle ze pies dostał biegunki (próbowałam mieszać mu wieprzowe z mięsem wołowym które dostawał do tej pory ale wieprzowinę wybierał a wołowe zostawiał ). Nie wiem czy biegunka jest od zmiany mięsa bez mieszania z mięsem poprzednim czy poprostu od wieprzowiny czy tez może od tego ze pies nie je karmy dla niego przeznaczonej? 

Jak myślicie co z tym zrobić?

co mogłabym ewentualnie dodać do karmy zeby pies chciał ja jeść a zeby mu nie zaszkodziło ? 

Bardzo proszę o odpowiedzi 

Link to comment
Share on other sites

Odstaw RC i zmień na inną. Dla mnie RC to najgorsza karma i nie dziwię się, że pies nie chce jeść. Wieprzowina nie jest wskazana dla psów, wołowina tak ale sama może mu się już znudziła. Dlaczego nie trawi dodatków, nawet ryżu i warzyw? To są skutki karnienia psów przez pokolenia od urodzenia do śmierci suchymi karmami typu Royal. Probuj go jednak przyzwyczajac do dodatkow i może od czasu do czasu mięso mu ugotuj. Moje psy od blisko 50 lat jedzą surowe i gotowane mięso z dodatkami i nie wiem co to biegunki, alergie ale suchą karmę dostają od czasu do czasu raczej jako przekąskę i jak chcą. Bo nie wszystkie chcą nawet najlepszej.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, dwbem napisał:

Odstaw RC i zmień na inną. Dla mnie RC to najgorsza karma i nie dziwię się, że pies nie chce jeść. Wieprzowina nie jest wskazana dla psów, wołowina tak ale sama może mu się już znudziła. Dlaczego nie trawi dodatków, nawet ryżu i warzyw? To są skutki karnienia psów przez pokolenia od urodzenia do śmierci suchymi karmami typu Royal. Probuj go jednak przyzwyczajac do dodatkow i może od czasu do czasu mięso mu ugotuj. Moje psy od blisko 50 lat jedzą surowe i gotowane mięso z dodatkami i nie wiem co to biegunki, alergie ale suchą karmę dostają od czasu do czasu raczej jako przekąskę i jak chcą. Bo nie wszystkie chcą nawet najlepszej.

On zawsze był na mięsie ale od jakiegoś czasu jak zdiagnozowano Sibo Wet kazał dawac RC i na początku (przez 2 miesiące) bardzo chętnie go jadł,wiem ze to niezbyt dobra karma ale mu pomogła pies przytył już 3kg. 

Pies miał robione badania kału i wyszło ze nie trawi skrobi. 

Wiec ryże,makarony,kasze odpadaja. Próbowałam mu dać do mięsa,dałam tylko odrobine (1 łyżkę ) i pies dostał biegunki (po ryżu,makaronie jak i kaszy). Wiec nie mogę mu tego dawac,zle reaguje. Próbowałam tez rożne karmy bezbożowe ale one zawierają ziemniaki i pies tez odrazu dostał biegunki i wymioty.

Link to comment
Share on other sites

O rany, biedny pies. To może poszukaj innej karmy weterynaryjnej bez dodatków tylko nie mam pojęcia czy takie wogóle są. Bo na samym mięsie wprawdzie będzie żyl tylko, żeby je jadł.

Ja mialam sukę, ktora przez całe życie jadła wyłącznie surowe wołowe mięso, nic innego nie wzięła do pyska, nawet gotowanego i żyła najdłużej z moich psów. Dopiero ta ostatnia, która jeszcze żyje przegoniła tamtą o 2 m-ce.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, dwbem napisał:

O rany, biedny pies. To może poszukaj innej karmy weterynaryjnej bez dodatków tylko nie mam pojęcia czy takie wogóle są. Bo na samym mięsie wprawdzie będzie żyl tylko, żeby je jadł.

Ja mialam sukę, ktora przez całe życie jadła wyłącznie surowe wołowe mięso, nic innego nie wzięła do pyska, nawet gotowanego i żyła najdłużej z moich psów. Dopiero ta ostatnia, która jeszcze żyje przegoniła tamtą o 2 m-ce.

Dostawał tez mięso wołowo drobiowe surowe mielone,bardzo chętnie to jadł. Ale od kilku dni nie chce jeść nic. Wydaje mi sie ze byc może mu sie to wszystko znudziło. Za to ta wieprzowinke je chętnie,wiem ze nie jest wskazana dla psów ale co mam zrobić jeżeli on chce teraz jeść tylko to? Zamówiłam zwacze suszone mielone (kiedyś kupiłam mu suszone w całości i bardzo chętnie jadł) dodam mu to do mięsa i karmy i może wtedy zechce znów jeść,probowakam dodać do karmy olej z łososia ale nie chce tez jeść,Olej z ręki złize chętnie ale w karmie już nie chce. Sama nie wiem co robić,nie chce zeby znów wychudł....

Kupilam puszkę animondy wolowina+indyk. Czytałam skład i tam jest tylko mięso i podroby. Wydaje mi sie ok. Czy to dobra karma? Sptobuje mu dać,może zechce i ewentualnie wymieszam mu ja z karma albo mięsem...

koncza mi sie już pomysły.

dzus idę do weta. Ma dać metronidazol. Może to cos w końcu pomoże ...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...