Jump to content
Dogomania

MA DOM Bambo po amputacji już wydobrzał, przytył, tryska zdrowiem,


AgaG

Recommended Posts

3 godziny temu, ewkar napisał:

Dzisiaj na pewno nie, ale jutro postaram się zrobić zdjęcia i przesłać opisy paru fantów.Biedna psina.Myślę, że jego oprawca powinien stanąć przed sądem.Tak dla przykładu i ponieść koszty leczenia.Wiem, teraz nie to jest najważniejsze, ale buntuję się zawsze przeciwko bezkarności takich zwyrodnialców.Nerwa mnie tłucze.

Zobaczymy,co się uda wywalczyć w warunkach polskich, gdzie jak wiadomo na wokandę trafia tylko kilkanaście procent z wszystkich zgłoszonych spraw dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Na pewno ewkar dla niektórych prawdziwą dotkliwością byłoby gdyby dostali za znęcanie duże kary finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Niedługo zbieram się i jedziemy po Bamboszka :) tak go nazywam w myślach, bo milusi bardzo z niego piesek. Trzymajcie kciuki, by szybko się aklimatyzował. :) Posłanko już czeka na malucha. :)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, AgaG napisał:

Zobaczymy,co się uda wywalczyć w warunkach polskich, gdzie jak wiadomo na wokandę trafia tylko kilkanaście procent z wszystkich zgłoszonych spraw dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Na pewno ewkar dla niektórych prawdziwą dotkliwością byłoby gdyby dostali za znęcanie duże kary finansowe.

Mam swoje zdanie na temat polskiego sądownictwa, ale są wyjątki, o czym donoszą media.Nieważne, czy zostanie ukarany, ale na pewno musiałby stawić się w sądzie, jakieś śledztwo byłoby, wstyd przed sąsiadami, czyli swego rodzaju uciążliwość.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, AgaG napisał:

Niedługo zbieram się i jedziemy po Bamboszka :) tak go nazywam w myślach, bo milusi bardzo z niego piesek. Trzymajcie kciuki, by szybko się aklimatyzował. :) Posłanko już czeka na malucha. :)

Pogłaskaj go ode mnie, proszę.Bardzo mocno trzymam za niego kciuki.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Usiata napisał:

Zacytuję, żeby nie umknęło i chętnie wyjaśnię z VIVA Podgrupą "Psom na pomoc", na ile rzetelnie przekazała treść mojego zapytania :)

 

Dodam od siebie, że w moim zapytaniu do VIVY o udzielaniu konta innej osobie prawnej (w tym przypadku Krakowskiemu Stowarzyszeniu Obrony Zwierząt) nie widzę niczego nadzwyczajnego, zwłaszcza że przewodnicząca tego Stowarzyszenia publicznie na forum deklaruje, że nie zamierza zakładać konta Stowarzyszeniu, gdyż musiałaby opłacać księgową. Z tego co wiem, VIVA także opłaca usługi księgowe i moje pytanie, które dziś prześlę do VIVY będzie dotyczyło właśnie tej kwestii opłaty..

 

Zawsze, zanim dokonam jakiejkolwiek darowizny finansowej na rzecz bezdomnych zwierząt lub chorych osób najpierw badam wiarygodność organizacji / osoby, którą chcę wesprzeć finansowo. Jeśli to kogoś dziwi, to jego sprawa, ale ja staram się być ostrożna, natomiast w kwestii przestrzegania prawa jestem zwyczajnie pryncypialna.

 

Miłego dnia :) 

 

Ze tak zapytam

czym się rozni Stowarzyszenie do Fundacji(międzynarodowej zresztą)

Przepraszam-musiałam,bo mnie tez/juz poniosło:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Aldrumka napisał:

Pewnie zgodzisz się na wykorzystanie też Twoich fantów, które były na moim bazarku. Może w aparacie można ustawić mniejszy "rozmiar" zdjęć będzie mniej kłopotu i z przesyłaniem i z wstawianiem na dogo

Jolantino proponuję, żebyś wzięła zdjęcia fantów od 49 (kolczyki) do 54 (Tolkien) z tego bazaru

 

 

4 godziny temu, pitusia napisał:

Oczywiście, że sie zgodzę. Będę pamiętać o zmniejszeniu rozdzielczości.

Dziękuję i już zabieram :)

Tylko Tolkien jest 56 - zabrać do Tolkiena włącznie?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, jolantina napisał:

 

Dziękuję i już zabieram :)

Tylko Tolkien jest 56 - zabrać do Tolkiena włącznie?

Od 49 do 56. Trzy pary kolczyków i pięć książek.

Właśnie robię zdjęcia jeszcze kilu rzeczy, niedługo wyślę. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ula Feta szkoda czasu i uwagi na hejterkę. :)

A ze spraw istotnych. Bamboszek już u nas. Bardzo się stresowałam, jaki będzie do psów i moje psy do niego, ale jest super. Zero warknięcia choćby. Bamboszek to Aniołek- przytulak. Już pięknie zjadł, choć rzeczywiście metodą na .... "hipopotama", plując, wypluwając, paprząc :)   (fachowe określenie to jest "jedzenie na hipopotama", a nie na wieloryba :) jak zapamiętałam. Łazi za mną po domu i cały czas merda. Martwiłam się, czy on może chodzić po schodach i czy trzeba będzie go nosić, ale doktor mówi, że wręcz odwrotnie, on potrzebuje ruchu, a ten brak części łapy przeszkadza mu mniej, niż mogłoby się wydawać. Mamy rożne zalecenia co do opatrunków, leków. maluch dostał też leki na odrobaczenie dziś. jest ogromnie chudziutki. Pytałam, czym karmić. Doktor mówi, że może jeść gastro intestinal RC, którymi karmię te moje psy, które uznają suche jedzenie :). Własnie to mu dałam i posmakowało :). 

Moja córcia dała mu na imię Puszek :) uległam tak jak w przypadku imienia Wiktorka :) Może będzie nosił w imiona Bamboszek Puszek :)

Dostałam fakturę na mniejsza kwotę niż się spodziewaliśmy. :) 1534 operacja plus szpital. hurra. Tym bardziej, że jak wiem od Psom na pomoc wpłat yna Bambiego pokryją wysokość tej faktury. Wszystkim darczyńcom dziękuję. Wieczorem wstawię filmiki i fakturę na stronę stowarzyszenia. bo biorę się za obiad itd. jak się to mówi życie rodzinne czeka i dopomina się swoich praw. :)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, AgaG napisał:

Jutro się dowiem, co jadł w szpitalu i co mu nie szkodziło. Więc jeszcze nie wiem. Tak będzie u mnie na bdt, ale jakby się znalazł inny bdt w Krakowie to chetnie bym go tam umiesciła. Ale na razie nie ma ofert :(

I myslę, że może być ciężko z bdt. Doktor dziś przekazał, że Bambi ma też zmiany neurologiczne: zeza rozbieznego i jedzenie "na wieloryba". Mówi, że trzeba go obserwować i w razie czego rozwazyć tomograf głowy :(

AgaG zadecydowałam,że przekażę kwotę 282,62zł na karmę dla Bambo i inne wydatki związane z opieką nad Bambo.Ta kwota pozostała po Bąbelku,który już nie wymaga finansowania.

Bardzo proszę potwierdź przekazanie kwoty jak tylko dojdzie na tym wątku.

http://www.dogomania.com/forum/topic/335055-sos-dla-brutalnie-okaleczonej-i-porzuconej-psinki/?page=28#comment-17038118

Podaj mi swoje konto do przelewu na pw.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, kolejna kobietka napisał:

Patrząc na Usiata widać, że to osoba bardzo zakompleksiona, a to co wyprawia i wypisuje jedynie utwierdza w tym przekonaniu. Żal. 

Hmmm, wiesz, niektórzy sa tak pewni siebie, ze nawet prawomocnych wyroków sądu nie uznają:)

7 godzin temu, mar.gajko napisał:

Dajemy spokój z tym obrzydlistwem. "Psy szczekają, a karawana idzie dalej". Niech szczeka.

 

blokowanie bazarku.JPG

psom na pomoc-udziel.konta.JPG

posądzenie na co idą pieniądze.JPG

Edited by ludwa
tekst
Link to comment
Share on other sites

Cierpiący pies - Puszek,

dająca mu z ogromnym wysiłkiem i poświęceniem opiekę i BDT- AgaG,

rzesza cioteczek chcących Puszkowi pomóc...

i tylko dwie zakompleksione hejterki z których jednej już prawie nikt nie traktuje poważnie...

a mimo to

jak widzę tu  nicki   "Usiata"  i   "ludwa"   to mam ochotę na krwisty befsztyk.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Topi napisał:

Cierpiący pies - Puszek,

dająca mu z ogromnym wysiłkiem i poświęceniem opiekę i BDT- AgaG,

rzesza cioteczek chcących Puszkowi pomóc...

i tylko dwie zakompleksione hejterki z których jednej już prawie nikt nie traktuje poważnie...

a mimo to

jak widzę tu  nicki   "Usiata"  i   "ludwa"   to mam ochotę na krwisty befsztyk.

 

bezpłatne bdtAgaG.JPG

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

AgaG zadecydowałam,że przekażę kwotę 282,62zł na karmę dla Bambo i inne wydatki związane z opieką nad Bambo.Ta kwota pozostała po Bąbelku,który już nie wymaga finansowania.

Bardzo proszę potwierdź przekazanie kwoty jak tylko dojdzie na tym wątku.

http://www.dogomania.com/forum/topic/335055-sos-dla-brutalnie-okaleczonej-i-porzuconej-psinki/?page=28#comment-17038118

Podaj mi swoje konto do przelewu na pw.

Dzięki Anulo. Może najlepiej byłoby mu od razu karmę zamówić? Pomyślę jeszcze jaką. dziewczyny mi doradzają bezzbożową. Ja specjalnie nie mam doświadczenia w stosowaniu tych karm. Dziś poczytam i zdecyduję, czy tę bezbożówkę czy tę gastro intestinal. o którą zagadnęłam doktora. Na pewno chciałabym,by cos smakowitego miał po tych latach niedojadania  i jakiegoś koszmaru żywieniowego. dzieki wielkie. jak coś znajdę w podobnej cenie, to może od razu tę karmę zamówimy.

Ważne jest, by miała miała granulki. Bo on rzeczywiście je w bardzo niepokojacy sposób, dławiąc się i plując, częściowo zwracajac it.d. Duże kulki to by nawet niebezpieczne mogły być.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, zachary napisał:

AgaG, jestem spokojna,że Bambo-Puszek w troskliwych rękach i super, że on taki łagodny. Jak on musiał cierpieć samotny, na łańcuchu....a potem tak okropnie poraniony...

No trzeba się zatroszczyć, by nabrał sił i większej sprawności. Jeszcze długa droga przed Bambim-Puszkiem nim poczuje się w pełni dobrze. Zdecydowalismy, że jednak nim nie zostaną wyciągnięte szwy, będziemy go wnosić i znosić ze schodów, bo widać, że go bolą te zrastające się dopiero od niedawna miejsca. To wszystko jest bardzo świeże. Wycierpiał się strasznie :( Oby udało się po rekonwalescencji znaleźć mu cudowny dom, podobny do tego, który znalazł Ergo czy Sum. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ago myślę, że nie ma co kombinować z karmą na początku, przynajmniej. Gastro RC będzie dobre. Potem jak wyrówna się żołądek i kupsko, można jakieś eksperymenty robić.

Jak wiesz Nestor ma syndrom głodowy, żeby tak się nie krztusił jak łyka, bo też po głodzeniu w hotelu, je szybko, łyka, nie gryzie, część porcji chrupek rozmaczam i przed jedzeniem dosypuję resztę i mieszam (taka pasta się robi z chrupkami) i on to wolniej je - musi bardziej wylizać, niż od razu połknąć.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zapytam z ciekawości,czy Bambuś ma problemy żołądkowo-jelitowe?

Bo jeśli nie,to moim zdaniem lepsza by była inna karma np.bezzbożowa.

W karmie gastro intensinal RC na pierwszym miejscu jest ryż,suszone białko

drobiowe,kukurydza,drożdże i inne nieciekawe składniki.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, mar.gajko napisał:

Ago myślę, że nie ma co kombinować z karmą na początku, przynajmniej. Gastro RC będzie dobre. Potem jak wyrówna się żołądek i kupsko, można jakieś eksperymenty robić.

Jak wiesz Nestor ma syndrom głodowy, żeby tak się nie krztusił jak łyka, bo też po głodzeniu w hotelu, je szybko, łyka, nie gryzie, część porcji chrupek rozmaczam i przed jedzeniem dosypuję resztę i mieszam (taka pasta się robi z chrupkami) i on to wolniej je - musi bardziej wylizać, niż od razu połknąć.

zupełnie jak mój nie głodzony szczeniak, choć u nas nazywa się to inaczej niż syndromem głodowym.

Spróbuj krwiste befsztyki, najlepiej drobno posiekane. Naturalne, to i zdrowsze:) i bez konserwantów

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, mar.gajko napisał:

Ago myślę, że nie ma co kombinować z karmą na początku, przynajmniej. Gastro RC będzie dobre. Potem jak wyrówna się żołądek i kupsko, można jakieś eksperymenty robić.

Jak wiesz Nestor ma syndrom głodowy, żeby tak się nie krztusił jak łyka, bo też po głodzeniu w hotelu, je szybko, łyka, nie gryzie, część porcji chrupek rozmaczam i przed jedzeniem dosypuję resztę i mieszam (taka pasta się robi z chrupkami) i on to wolniej je - musi bardziej wylizać, niż od razu połknąć.

No więc Bambi też ten syndrom ma. Na dodatek to "jedzenie na hipopotama", dlatego też pytałam doktora o karmę, którą polecał Nestorowi. Ja akurat mam dobre doświadczenia z tą karmą czyli RC gastro.  przede wszystkim pod tym względem, że moje psy w  większości chcą to jeść, a innych karm nie, biegunki zostają zahamowane itd.

Przypomniałam sobie dziś czytajac o tych bezzbożowych i ogladajac je w necie, że na wakacjach kupowałam te karmę psom (purizon zwłaszcza), i moje psy nie chciały jej jeść.

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, AgaG napisał:

No więc Bambi też ten syndrom ma. Na dodatek to "jedzenie na hipopotama", dlatego też pytałam doktora o karmę, którą polecał Nestorowi. Ja akurat mam dobre doświadczenia z tą karmą czyli RC gastro.  przede wszystkim pod tym względem, że moje psy w  większości chcą to jeść, a innych karm nie, biegunki zostają zahamowane itd.

Przypomniałam sobie dziś czytajac o tych bezzbożowych i ogladajac je w necie, że na wakacjach kupowałam te karmę psom (purizon zwłaszcza), i moje psy nie chciały jej jeść.

 

 

Zawsze potem można zmienić. Moja mama daje bezzbożową, ale jej sunia młoda, zdrowa, i od początku na takiej.

Mój Nestor, po tym kurorcie, to nawet nie wszystkie przysmaczki i gryzaki może jeść, bo ma wolniejszą kupę. Już mam opanowane co mu mogę dawać i jest OK. A nagrody muszą być, za czyszczenie uszu, jak wychodzę to też gryzaczek, I teraz już kupuję jednego gatunku, żeby nie miał sraczki.

Link to comment
Share on other sites

Moje pytanie brzmi, czy pies musi jeść suchą karmę? Chyba najlepsze byłoby mięso i karmy zawierające jak najwięcej mięsa.RC na pewno tego nie ma, a Bambi jest  z pewnością niedożywiony.

W RC gastro intestinal jest głównie ryż .

http://zooart.com.pl/product-pol-1735-ROYAL-CANIN-Gastro-Intestinal-GI25-14kg-PIES.html

A tu bezzbożówki

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, ewkar napisał:

Moje pytanie brzmi, czy pies musi jeść suchą karmę? Chyba najlepsze byłoby mięso i karmy zawierające jak najwięcej mięsa.RC na pewno tego nie ma, a Bambi jest  z pewnością niedożywiony.

W RC gastro intestinal jest głównie ryż .

http://zooart.com.pl/product-pol-1735-ROYAL-CANIN-Gastro-Intestinal-GI25-14kg-PIES.html

A tu bezzbożówki

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma

 

 

ewkar, na razie Bambi kiepsko chodzi po mieszkaniu, po dworze jest lepiej. Biegunki to by była katastrofa teraz. Natomiast oczywiście chcę mu gotować mięska i inne pyszności. Myślałm o indyku, bo jest najzdrowszy, Na pewno go odzywię. Natomiast ważne jest by teraz nie dostał biegunek, tym bardziej, że jest jeszcze taki niewygojony. Nie martw się zadbam o niego.:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bambi to nie jest pierwszy chory i wyniszczony pies , którego AgaG ma pod opieką :-))))

Zostawmy Jej decyzję w sprawie karmienia psiaka

i nie róbmy tu "doktoratów" na ten temat przynajmniej dopóki nie ujawni się u Bambiego jakaś nietolerancja na karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...