Jump to content
Dogomania

Ufna Amelka z Radys - weekend majowy już w ds.


Onaa

Recommended Posts

A teraz zdjęcia i  wieści z domku Amelci :)

Pani pisze, że Amelka  to cudowny piesek, że  oswoiła się z domem i podwórkiem, że gdy są na zewnątrz to sunia jest cały czas przy nich, że bardzo ładnie reaguje na wołanie, przybiega nawet z najdalszej części ogrodu. Toaletę zorganizowała sobie w dalszej części ogrodu i sama tam biegnie po wyjściu z domu. Noc przesypia spokojnie w koszyczku w sypialni, a w dzień gdy Państwo są w domu to czas spędza na kanapie lub fotelu.

Tylko nadal niechętnie podchodzi do samochodu i źle reaguje na podniesione głosy i inne hałasy. Może ktoś ją wyrzucił z samochodu ??

Państwo podziękowali także za możliwość adopcji Amelki :)

.bd27f553b3362173gen.jpg

2a2dc5d0553a45f1gen.jpg

1b3b5545850f7d4agen.jpg

47977649f29ae162gen.jpg

4b31009441c995c0.jpg

Małe kochane Śłoneczko :).

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2017 o 12:05, Onaa napisał:

 

Jeśli chodzi o finanse suni to chciałam poczekać jeszcze tydzień ale wydaje się że domek jest pewny na 100%, więc pozostaje podział pieniążków które zostały na koncie Amelki , jeśli macie jakieś swoje propozycje to proszę piszcie, jeśli ktoś wpłacił pieniążki na przyszłe miesiące dla suni , a jej już nie są potrzebne i chciałby je przeznaczyć na innego pieska to też proszę piszcie tutaj na wątku, i są jeszcze osoby spoza dogo, które wpłacają na Amelkę, nie znam ich i nie wiem czy wiedzą że sunia już w ds i jak je powiadomić.

Przyznam że chciałam wyciągnąć kolejną bidę z Radys ale trzy tygodnie temu w pilnej potrzebie znalazły się dwa pieski - dwupak po śmierci pana, ze schroniska w woj. śląskim, jeden przerażony wbity w podłogę boksu, drugi broniący go, istniało ryzyko że na boksach ogólnych nie poradzą sobie, groziło im po prostu zagryzienie :( - dawno nie miałam tymczasów, i nigdy dwóch naraz ale sami rozumiecie...

 

i przyjechały do mnie na dt.

Niestety okazało się że pieski miały może i pana i dom, ale są zaniedbane, zwłaszcza kudłaty Alfik, a najgorsze że po ogólnej wizycie u weta i podstawowych badaniach okazało się że Alfik ma objawy neurologiczne, wymaga zdiagnozowania i na dodatek jest dwa razy starszy niż mówiło schronisko :(, a Kajtek-Bruno  dużo siusia i dużo pije i musi mieć zbadane nerki i korę nadnerczy -  w kierunku choroby Cushinga :(. Jestem załamana stanem zdrowia psiaków. 

Nie wiem co będzie. Koszty na pieski są coraz większe, nie wiem co będzie dalej. Ja mogę im dać tymczasową opiekę ale bez pieniędzy niestety nie dam rady im pomóc. One teraz są bezpieczne, zadowolone. Nie wiedzą że martwię się o ich przyszłość..

Dlatego też nie dam rady pomóc innej biedzie z Radys na miejsce Amelki :(.

I dlatego ze swojej strony chciałam prosić o przeznaczenie pieniążków na koncie Amelki na te dwie bidy, który są u mnie i częściowo na Tobisia z Radys, którego mam pod opieką a który jest w pdt i brakuje mu deklaracji.

Bardzo proszę piszcie tutaj na wątku Wasze zdanie.

Ponieważ Amelka ma dom :) i zostały po niej pieniążki 632,46zł to proponuję podzielić tę kwotę po połowie (316,23zł) na Dwupak (Alfa i Kajtka-Bruna) i Tobisia z Radys, ponieważ Do tej chwili nie ma na wątku innych Waszych propozycji. Ale poczekam jeszcze do niedzieli włącznie do wieczora i jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko temu to w ten sposób pieniążki po Amelce pomogą tym psiaczkom:).

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ nikt nie zgłosił zastrzeżeń :) ani innych propozycji , w takim razie pieniążki po Amelce zostają podzielone na Tobisia z Radys i Dwupak czyli Bruna-Kajtka i Alfika. Bardzo dziękujemy :).

I jeszcze kilka słów o Amelci 0heart.gif- pani napisała do mnie, że sunia jest cudowna :D, że jest już całkiem śmiała , że zostaje grzecznie w domku sama, że była z wizytą towarzyską u rodziny Państwa gdzie była bardzo grzeczna aczkolwiek z dystansem do obcych, że śmiga po ogródku gdzie bardzo dobrze się czuje :D, i jeszcze Państwo podziękowali że mogli ją adoptować :D.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Może ktoś jeszcze pamięta Amelkę z Radys :),

14bf9d3d98bb12f5gen.jpg

Pani Amelki tak napisała do pani Ewy o Amelce:

Miałam kilka psów ale nigdy takiego jak Amela. Jest fantastyczna, wierna, mądra, posłuszna, przytulaśna jak mówią moje dzieci. Cały czas szuka naszego towarzystwa, szczególnie mojego, jak mnie nie ma to może ostatecznie być mąż. Rozumiemy się z dziewczynką bez słów. Śpi z nami w sypialni na swoim posłaniu, ewentualnie na fotelu w salonie, ale tam ma na oku schody więc nikt jej nie ucieknie. "

i jeszcze :D:

"Nadal kradnie buty, rękawiczki, skarpetki i wynosi na podwórko, u nas jest dużo miejsca więc szukanie jest trudne."

"Nadal ma jakieś swoje fobie np. nie chce jeść z miski w naszym towarzystwie, boi się gwałtownych ruchów i podniesionych głosów. Bardzo mało szczeka, radość też okazuje w milczeniu."

I na koniec Pani podziękowała za Amelkę :).

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...