Jump to content
Dogomania

Ufna Amelka z Radys - weekend majowy już w ds.


Onaa

Recommended Posts

Czy można coś więcej napisać ?

Oto Amelka:

opis z fb "AMELKA - mała i wystraszona, do tego stopnia, ze trudno było ją postawić porządnie na czterech nogach. Podniesiona za przednie łapki, zawisła bezradnie jak jakaś ściereczka. Nie, to nie to, że jest dzika. Jest skrzywdzona i samotna. Młoda suczka z dużym bagażem doświadczeń. W marcu obchodzi smutną rocznicę pobytu w schronisku. Zastanawiamy się, patrząc na nią, czy dużo miała dobrych dni w życiu, i - czy w ogóle. A przecież będzie kochaną przylepą, lubującą się w pieszczotach i wylegującą się na kanapach - bo one wszystkie takie są w końcu. Tylko trzeba dać jej tę możliwość, bo złe w życiu już przeżyła.
Amelka ma ok. 2-3 lat. W schronisku przebywa od marca 2016r.
KOJEC: VII - 37
NR: 7798"

:(

17098365_643826019137950_408569104643709

16996136_643826082471277_637933299288052

17103433_643826379137914_637272747039943

25.03.2017r. To było małe szaleństwo, w czwartek decyzja że damy radę, żeby zabierać na  już! a dzisiaj sunia już w drodze se schronu.

26.03.2017r. sunia przyjechała do pdt w Krakowie.

Deklaracje miesięczne:

Janka@ 0heart.gif10zł

dorota10heart.gif10zł

agat210heart.gif20zł

helli0heart.gif150zł

konfirm310heart.gif20zł

Iwona KW0heart.gif30zł

Mattilu0heart.gif30zł

kiyoshi0heart.gif10zł

p. Grażyna z fb0heart.gif30zł

p. Elżbieta z fb 0heart.gif10zł

Razem 320zł

Potrzebna wsparcie:

- na transport -ok. 250 - 300zł,

- na pdt (300zł/mc)

- na weta, szczepienia

Kto pomoże Amelce?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie.

Wpłaty:

150zł (III) - helli 0heart.gif

200zł (na transport) - helli 0heart.gif

50zł - memory i Wiktor 0heart.gif

10zł (III) - kiyoshi 0heart.gif

20zł (III) - konfirm310heart.gif

90zł (IV,V,VI) - teresaa118 0heart.gif

30zł - MikAga0heart.gif

30zł (III) - Iwona KW0heart.gif

20zł (III,IV) - dorota10heart.gif

200zł - Mazowszanka130heart.gif z bazarku

20zł (III,IV) - Janka@0heart.gif

30zł (IV,V,VI) - pani Elżbieta 0heart.gif

20zł (IV) - agat210heart.gif

30zł (IV) - p.Grażyna K.0heart.gif

61,46zł (III,IV) - Mattilu0heart.gif

20zł (IV) - konfirm310heart.gif

120zł - Onaa z bazarku0heart.gif

10zł - p. Magdalena 0heart.gif

30zł (IV) - Iwona KW 0heart.gif

150zł (IV) - helli0heart.gif

10zł (IV) - kiyoshi0heart.gif

30zł(V) - p.Grażyna K.0heart.gif - darczyńca przekazał na Tobiego z Radys :)

20zł(V) - konfifm31 0heart.gif- darczyńca przekazał na Dwupak tj Alfika i Kajtka-Bruna :)

Razem:1351,46zł minus 50zł (przekazane na Tobiego i na Dwupak) = 1301,46zł

Wydatki:

180zł - transport Patrycja (Radysy-Katowice)

52zł - transport (Kraków - Katowice)

13zł - obróżka

22zł - krople na insekty

45zł - dt (27 -31.03.2017)

17zł - szelki

70zł - szczepienie p/w wściekliźnie, czipowanie

270zł - dt (kwiecień 2017)

Razem: 669zł

Stan konta na 13.05.2017r. 632,46zł

Bardzo dziękujemy :).

Link to comment
Share on other sites

No właśnie tak mi jej żal bo taki wystraszony mały psiak w schronie ma cięŻko, a i adopcja ze schroniska to dla takiego buraska to nie wiadomo jaki los. A przecież nie wygląd jest najważniejszy, taki niby zwykły bury psiak potrafi bardzo kochać. Tylko niewiele chce mu dać szansę, że nie zasługuje..:(

A Amelka na przekór wszystkiemu, i losowi złemu zasługuje na kochający dom, koniec złego w jej życiu, może razem się nam uda że już nigdy więcej nie będzie musiała tak bardzo się bać

Byłoby miejsce w pdt u pani Ewy w Krakowie, koszt to ok 300zł. Amelka wydaje się mała ale może  ważyć z 10kg

A może ktoś ma jakiś inny pomysł?

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Onaa napisał:

No właśnie tak mi jej żal bo taki wystraszony mały psiak w schronie ma cięŻko, a i adopcja ze schroniska to dla takiego buraska to nie wiadomo jaki los. A przecież nie wygląd jest najważniejszy, taki niby zwykły bury psiak potrafi bardzo kochać. Tylko niewiele chce mu dać szansę, że nie zasługuje..:(

A Amelka na przekór wszystkiemu, i losowi złemu zasługuje na kochający dom, koniec złego w jej życiu, może razem się nam uda że już nigdy więcej nie będzie musiała tak bardzo się bać

Byłoby miejsce w pdt u pani Ewy w Krakowie, koszt to ok 300zł. Amelka wydaje się mała ale może  ważyć z 10kg

A może ktoś ma jakiś inny pomysł?

dobry pomysł:) też uważam że Amelka będzie ważyć tak 9-11 kg...

deklaracji chyba nie dam rady, ale postaram sie coś wrzucić tylko zobacze za tydzień jaka wypłata bedzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do psiaka ale pomóc niestety nie jestem w stanie.... mam 8 starych koni na własnym utrzymaniu i 6 dużych psów-większość nie wyadoptowana dawno przeszła na moje pełne utrzymanie, tylko jeden zbiera z bazarków na samo jedzenie...

Najlepiej było by wyszukać kogoś kto mógłby wziąć suczkę na DT za sam koszt jedzenia i weterynarza...płatny hotel to spore ryzyko rosnących długów...zwł że 300zł to sporo za tak małego psiaka. BDT na czystym mięsie takim dla ludzi wykarmił by ją za 1/3 tego a na tańszym za mniej :) Spora oszczędność na zarobku hotelu zwł. jak trzeba zbierać miesiąc w miesiąc na utrzymanie i to pewnie długo bo sunia z nie za dużymi szansami na szybka adopcję...  Wiem kosztowo bo mam 1 podobnej wielkości sunie zjada max 10kg czystego mięsa miesięcznie....

Tylko nie wiem czy na dogo zostali jeszcze jacyś psi pasjonaci którzy maja nie zapchane miejsce w domu i możliwość wzięcia psa nie dla zarobku.... :(

Link to comment
Share on other sites

I ja zaglądam i strasznie mi smutno, że nie mogę zabrać jej do siebie :(. Jedynie co, to przenieść z malagossowej Dianki/Rajki połowę mojej stałej miesięcznej, bo drugą połowę, chciałbym wpłacać na Kornika, który też nie ma kasy. Co o tym myślisz, Malagosku? 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Norel napisał:

 

Najlepiej było by wyszukać kogoś kto mógłby wziąć suczkę na DT za sam koszt jedzenia i weterynarza...płatny hotel to spore ryzyko rosnących długów...zwł że 300zł to sporo za tak małego psiaka. BDT na czystym mięsie takim dla ludzi wykarmił by ją za 1/3 tego a na tańszym za mniej :) Spora oszczędność na zarobku hotelu zwł. jak trzeba zbierać miesiąc w miesiąc na utrzymanie i to pewnie długo bo sunia z nie za dużymi szansami na szybka adopcję...  Wiem kosztowo bo mam 1 podobnej wielkości sunie zjada max 10kg czystego mięsa miesięcznie....

Tylko nie wiem czy na dogo zostali jeszcze jacyś psi pasjonaci którzy maja nie zapchane miejsce w domu i możliwość wzięcia psa nie dla zarobku.... :(

HAlo, halo....ktoś tu musi maleństwo obronić.

Ona jest baaardzo adopcyjna! małe sunie są teraz na topie i telefony będą dzwonić:) Małenstwo trzeba tylko wykąpać i troszkę wyprowadzić z lęków...ale max 2 miesiące i będzie na swoim:) :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

HAlo, halo....ktoś tu musi maleństwo obronić.

Ona jest baaardzo adopcyjna! małe sunie są teraz na topie i telefony będą dzwonić:) Małenstwo trzeba tylko wykąpać i troszkę wyprowadzić z lęków...ale max 2 miesiące i będzie na swoim:) :)

 

Ja też uważam, że Amelka ma duże szanse na adopcję.

Trzeba tylko ją umieścić gdzieś, gdzie z brzydkiego kaczątka przemieni się w cudną sunieczkę i intensywnie ogłaszać.

Może Kasia Przystał miała by miejsce.? Koszt to chyba 300/ miesiąc.

Małe i mlode sunie są najczęściej poszukiwane.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2017 o 21:32, dorota1 napisał:

Ja też mogę dać 10 zł stałej deklaracji,  oby tylko było ją gdzie umieścić 

Bardzo dziękujemy :) heart_2.gif

 

Dnia 17.03.2017 o 22:26, konfirm31 napisał:

I ja zaglądam i strasznie mi smutno, że nie mogę zabrać jej do siebie :(. Jedynie co, to przenieść z malagossowej Dianki/Rajki połowę mojej stałej miesięcznej, bo drugą połowę, chciałbym wpłacać na Kornika, który też nie ma kasy. Co o tym myślisz, Malagosku? 

Amelka ślicznie dziękuje heart_2.gif

Dnia 17.03.2017 o 22:48, agat21 napisał:

Deklarację z Dianki - Rayki, która zostaje u Malagos mogłabym przenieść na Amelcię

Dziękuję Ci heart_2.gifw imieniu Amelci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...