Jump to content
Dogomania

Amstaff a wyjazd do Niemiec


Recommended Posts

Witajcie :) 
Tematów na ten temat jest już mnóstwo na różnych forach, ale przeważnie są bardzo stare, dlatego potrzebuję aktualnych informacji :)
Dodam, że szukam również sama, na niemieckich stronach www, ale ze względu na znikomą znajomość języka niemieckiego, nigdy nie wiem czy do końca dobrze rozumiem :) 

Otóż, jestem szczęśliwą posiadaczką 10 - letniej suczki amstaffki, bez rodowodu. Życia sobie bez niej nie wyobrażamy, ale pojawił się zdeczka problem. Pojawiło się bowiem również dziecko, a nasza sytuacja finansowa poszła dużo w dół. I gdzieś tam pojawiła się szansa wyjazdu za granicę, dokładnie do Niemiec. Niestety jak się okazuje, jest mega problem z zabraniem tam naszej suczki. I teraz jestem w kropce, bo ja nie wyobrażam sobie jej nie zabrać i zostawić np. u mamy, a z drugiej strony nasza sytuacja finansowa jest kiepska, mamy dziecko i taka tworzy się dziwna sytuacja. Stąd moje pytania, może ktoś miał taki dylemat i jakoś udało się to pogodzić.

1. Czy naprawdę nie ma żadnej możliwości, żeby tego amstaffa przewieźć, skoro nie ma już granic i pies nie ma rodowodu?
2. Chcę płacić podatki za psa w Niemczech, nie chcę się ukrywać, więc jak to z tą rejestracją, skoro import zakazany?
3. Czy ktoś się orientuje, które landy są pod tym względem najsurowsze a które najbardziej łagodne?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i z góry dziękuję. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...