Jump to content
Dogomania

Mati chory dziadeczek ze schronu


ewu

Recommended Posts

Elficzkowa,pięknooki-jak ładnie go nazwałaś zwalczył już odkleszczową anaplazmozę.

Tydzień wcześniej miał robiony test i wyszło,że nadal jest chory.

Zapytałam wetki czy ten test jest na pewno miarodajny,bo Mati zażywa silne antybiotyki

już ponad 2 miesiące,stracił całkowicie apetyt(w ulotce napisano,że utrata apetytu).

Doszło do tego,że jak usłyszał słowo leki,to chował się w najdziwniejsze miejsca i udawał,że

śpi,zaciskając mocno oczy.

No i na drugi dzień wetka zadzwoniła do mnie mówiąc,że postudiowała trochę temat tej choroby

i okazuje się,że jest jeszcze inny test,który pokazuje czy jest w organiźmie obecna bakteria,wcześniejszy

wykonywany dwukrotnie pokazywał,że są przeciwciała,a one są obecne do ośmiu miesięcy po wyzdrowieniu

czyli po pozbycie się bakterii anaplazmozy.

Najlepsza lecznica w mieście,no cóż nie jest to choroba powszechnie występująca,ale być może Mati

niepotrzebnie brał antybiotyki o półtora miesiąca za długo,nie chcę myśleć,że mógł je zażywać jeszcze przez 

kilka miesięcy,a ja z bólem serca wciskałabym mu je do gardła.

Radość była ogromna,jak się okazała po kolejnym już innym teście,że Matiś nie ma bakterii anaplazmozy.

Ale,żeby nie było tak pięknie to dostał biegunki z krwią i się leczymy.Wetka twierdzi,że prawdopodobnie

popękały mu naczynia.Już nie wiem,czy mogę ufać i wierzyć,dostał zastrzyki i leki do domu rozkurczowe

i przeciwbólowe,zapytałam co z biegunką,jak ją zatrzymać,to powiedziała żyby podawać mu ludzki węgiel,

sama nie miała zamiaru niczego zaproponować.

Nie ma niestety u nas dobrych wetów,przekonałam się o tym niejednokrotnie,gdy moje zwierzęta chorowały

poważnie.Byłam prawie u wszystkich,chcąc je ratować,w końcu jeździłam z Jeleniej Góry do Wrocławia.

 

Link to comment
Share on other sites

Biedactwo :( Jak nie urok, to ... 

Dobrze, że zmobilizowałaś wetkę żeby się douczyła. To straszna, ale wygląda na to, że niektórzy weterynarze kończą edukację wraz ze zdobyciem tytułu :( A zwierzaki cierpią :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mati w czwartek miał usuwane ząbki pod narkozą,11 sztuk.

No i przy okazji powtórzenie profilu tarczycowego,bo przytył 3 kg i badania 

na wątrobę ALT,bo wynik nie byl w normie.

Zabieg na ząbki zniósł dzielnie,tylko wymiotował w samochodzie po narkozie,ale

on zawsze zwraca,jak jedzie autem.Euthyroxu na tarczycę,pomimo wzrostu wagi

nie trzeba na razie zwiększać,bo wyniki prawidłowe.ALT już zbliża się do normy.

Humorek i apetyt chłopakowi dopisują,także jest dobrze .Tylko ma jakieś skłonności

do luźnego stolca,może dlatego że nie je na razie karmy,tylko gotowane,podaję

mu węgiel ludzki,jak zaleciła wetka.

Zmartwiła mnie natomiast narośl kostna,duża którą Matiś ma na kręgosłupie,wetka 

powiedziała,że pewnie dlatego czasem głośno piszczy(miał podczas narkozy na ząbki

zrobione prześwietlenie).Wetka twierdzi,że to cud,że on chodzi,bo wszystkie psy którym 

robiła rtg i miały taką narośl były sparaliżowane.Jeszcze na dokładkę mały ma śrut w żebrach.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, azalia napisał:

. . .

 

Zmartwiła mnie natomiast narośl kostna,duża którą Matiś ma na kręgosłupie,wetka 

powiedziała,że pewnie dlatego czasem głośno piszczy(miał podczas narkozy na ząbki

zrobione prześwietlenie).Wetka twierdzi,że to cud,że on chodzi,bo wszystkie psy którym 

robiła rtg i miały taką narośl były sparaliżowane.Jeszcze na dokładkę mały ma śrut w żebrach.

Biedaczysko   :(  Jakby wszystkiego  było mało, to jeszcze ta narośl :(

A może przez pewien czas podawaj mu suchą karmę i zobaczysz jak to wpłynie na unormowanie stolca.

Link to comment
Share on other sites

Elu,dziękuję serdecznie za wstawienie zdjęć Matisia.

Matiś nie znosi wręcz fotografowania,dlatego takie marne efekty sesji zdjęciowej.

Nie mogę na razie podawać mu suchej karmy,bo stracił 5 dni temu 11 ząbków,

dziąsełka niewygojone jeszcze są.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, azalia napisał:

Elu,dziękuję serdecznie za wstawienie zdjęć Matisia.

Matiś nie znosi wręcz fotografowania,dlatego takie marne efekty sesji zdjęciowej.

Nie mogę na razie podawać mu suchej karmy,bo stracił 5 dni temu 11 ząbków,

dziąsełka niewygojone jeszcze są.

Oślica ze mnie.  Przecież wiem, że miał usunięte ząbki i suchą karmę proponuję  :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Matiś zapewne poczuł ulgę,choć nie zauważyłam żeby ząbki go bolały.

Ale po co mu w pycholku popsute zęby i bakterie,które rozprzestrzeniają się

po całym organiźmie.Niestety walczymy z biegunką no i wymiotami(nieczęstymi).

Trudno ustalić przyczynę,wszystko jada świeże gotowane,czasem trochę suchej 

orijen pochrupie(jest krucha),niczego na ogrodzie nie znajdzie szkodliwego,na spacerach

pilnuję i niczego nie zjada,nie ma zresztą takich zapędów.

Zastanawiam się,czy przyczyną może być ludzki olekardin(omega 3,6,9),którego to 2 kapsułki

dziennie zażywa na poprawę stanu sierści,która wychodziła garściami.Ten medykament jest 

w formie oleju zamkniętego w kapsułkach,sama już nie wiem.Jak ma biegunkę,to nie wiedzieć 

dlaczego robi te kupale w domu,nawet na moich oczach.

Link to comment
Share on other sites

Na tak małego pieska 2 kapsułki Olekardinu to sporo.

Jak ma biegunkę , to robi w Twojej obecności , bo nie może wytrzymać parcia. My też jak mamy biegunkę , to gonimy do ubikacji w te pędy.

A co mu gotujesz?

Link to comment
Share on other sites

Tak Poker, węgiel Matiemu podawałam,ale nie pomógł.Może za mała dawka,4 tabletki dziennie.

Teraz wet zalecił smectę i nospę,zobaczymy czy pomoże.Na drób raczej nie powinien być uczulony,bo

jada go od 12 marca i biegunek nie było wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...