Jump to content
Dogomania

Moczenie suchej karmy - potrzebna porada...


artkaw

Recommended Posts

Cześć. Postanowiłem napisać, ponieważ nie daje mi ten temat spokoju.

Wziąłem niedawno psa ze schroniska. Zaczęliśmy od suchej karmy. Niestety, później mój psiak drapał się po pysku.
U weterynarza okazało się, że ma wadę zgryzu i podczas gryzienia najeżdża sobie zębami na dziąsła, stąd to drapanie.
Wet mówi - spróbować moczyć. Spróbowaliśmy i właściwie wszystko było dobrze poza... kupą, była rzadka.

Moje pytanie brzmi. Jak myślicie, czy rzadka kupka była spowodowana zamoczoną, suchą karmą czy po prostu stresem spowodowanym zmianą miejsca zamieszkania?
Ktoś przerabiał temat moczenia psu suchej karmy?

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ja moczyłam karmę swojemu psiakowi wywarem ze stópek wieprzowych – zakładam, że moczysz wodą (?) Problem zniknął jak przeszłam na barf ale to nie jest dla każdego. Jeżeli pies jest ze schroniska, to może mieć giardię albo inne paskudztwo – czy miał badany kał? Może po prost nie toleruje tej karmy i potrzebuje specalną, weterynaryną karmę?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, póki co moczę wodą. Wczoraj dostał zamoczoną i jego załatwianie się przypominało bardziej sikanie.
Zakładam, że może to być spowodowane stresem tak samo jak na początku, ponieważ wczoraj w górach nam uciekł, ludzie go znaleźli, wzięli do siebie. Znalazł się szybciutko ale jednak.
Miał badany kał i nic złego w nim nie było.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to albo zakażenie bakteryne (od czegoś co zadł na spacerze albo nawet od karmy, która nie zawsze jest nalepszej jakości) albo stres. Mój kiedyś dostał takie rozwolnienie po zjedzeniu gołębia. Niezależnie od przyczyny takie rozwolnienie może być niebezpieczne dla psa – prowadzi do odwodnienia i osłabienia organizmu. Powinien on dostać zastrzyk przeciw rozwolnieniu i mieć stały dostęp do wody.

Warto też nie stawiać psu zbyt wiele wymagań na początek i dać mu się spokonie oswoić z nowym miejscem.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, jest ze mną już trzy miesiące. Poobserwuję co będzie dalej.

Po Animondzie miał normalne kupy, może to być też kwestia przyzwyczajenia do karmy z tego co czytałem.
W każdym razie wychodzi na to, że samo rozmoczenie suchej karmy nie powinno objawiać się taką rzadką kupą, biegunką tego nie nazwę, ponieważ nie załatwia się częściej niż zwykle...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...