Jump to content
Dogomania

Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?


Recommended Posts

Dnia 30.07.2017 o 14:26, Tyś(ka) napisał:

Hihi, i ja zazwyczaj ubieram się made in dogomania :D
Z kosmetykami mam tak samo jak malagos - rzadko kupuję, bo większość jest testowanych na zwierzętach:(

 

 

Dnia 30.07.2017 o 14:34, agat21 napisał:

Tysiaczku, to ja napisałam o kosmetykach, ale pewnie malagos jako super kobieta też jest przeciw okrucieństwu wobec zwierząt :)

W UE całkowity zakaz testowania na zwierzętach obowiązuje od 11 marca 2013 r.ale dotyczy jedynie nowych produktów i ich składników. więc  

pewnie z półek europejskich drogerii nie zniknęły wszystkie testowane na zwierzętach kosmetyki .  Zgodnie z  Dyrektywą 2003/15/WE testowanie na zwierzętach produktów kosmetycznych jest w UE zakazane , na unijny rynek nie dopuszcza się również produktów kosmetycznych zawierających składniki, które były testowane na zwierzętach , jednak niektóre firmy które wypuszczają na rynki UE nietestowane kosmetyki  już na rynki np Chińskie takie testy przeprowadzają  i dlatego  mam zapisaną listę z takimi firmami i sobie sprawdzam co można zakupić , żeby nieświadomie nie przyczyniać się  do cierpienia milosc-ruchomy-obrazek-0284

 
bunny.jpg

 

 

inaczej niestety sprawa wygląda z lekami  

oby ludziska przejrzały na oczy i zbojkotowały takie firmy 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2017 o 21:16, dorcia2 napisał:

 

W UE całkowity zakaz testowania na zwierzętach obowiązuje od 11 marca 2013 r.ale dotyczy jedynie nowych produktów i ich składników. więc  

pewnie z półek europejskich drogerii nie zniknęły wszystkie testowane na zwierzętach kosmetyki .  Zgodnie z  Dyrektywą 2003/15/WE testowanie na zwierzętach produktów kosmetycznych jest w UE zakazane , na unijny rynek nie dopuszcza się również produktów kosmetycznych zawierających składniki, które były testowane na zwierzętach , jednak niektóre firmy które wypuszczają na rynki UE nietestowane kosmetyki  już na rynki np Chińskie takie testy przeprowadzają  i dlatego  mam zapisaną listę z takimi firmami i sobie sprawdzam co można zakupić , żeby nieświadomie nie przyczyniać się  do cierpienia milosc-ruchomy-obrazek-0284

 
bunny.jpg

 

 

inaczej niestety sprawa wygląda z lekami  

oby ludziska przejrzały na oczy i zbojkotowały takie firmy 

Ja tak samo Dorciu. Kilka firm, które wydawały się być sztandarowymi firmami cruelty-free, postanowiło po latach dobrej reputacji zarobić jeszcze więcej kasy i zacząć sprzedawać w Chinach (Yves Rocher, Oriflame, Avon) i tym samym straciły wiele klientek (oczywiście i mnie). Nienawidzę pazerności i dwulicowości. 

A coś wiadomo w sprawie psiaczków? Wyjechał pierwszy ze schronu?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

Ja tak samo Dorciu. Kilka firm, które wydawały się być sztandarowymi firmami cruelty-free, postanowiło po latach dobrej reputacji zarobić jeszcze więcej kasy i zacząć sprzedawać w Chinach (Yves Rocher, Oriflame, Avon) i tym samym straciły wiele klientek (oczywiście i mnie). Nienawidzę pazerności i dwulicowości. 

A coś wiadomo w sprawie psiaczków? Wyjechał pierwszy ze schronu?

Dziś tak krótko bo niedawno dopiero wróciłam z Tychów. Ze schroniska zabrałam tego 17-to letniego Fuksa i Farta, któy dotąd miał na imię Gizmo :-). Co prawda myślałam o adopcji 16-to letniego kocurka, takiego biało-czarnego ale okazało się, że jakiś dobry człowiek tego staruszka już adoptował. Tak więc wzięłam kolejnego najbardziej potrzebującego pomocy. I tylko imię mi coś do niego nie pasowało i stwierdziłam, że skoro zabrałam Fuksa to Farta mogę też i tym sposobem Gizmo to teraz Fart.

 Gizmo

Numer ewidencyjny: 2076

Płeć: Samiec

Wiek: 12 lat 9 miesięcy

Data przyjęcia do Schroniska: 2016-09-15

Sterylizacja/kastracja: tak

 

Opis:

Gizmo jest statecznym kocurem, który z pewnością nie wprowadzi do nowego domu zamieszania. Wprost przeciwnie, swoim spokojnym usposobieniem umili atmosferę. Przebywanie w towarzystwie tego niesamowitego zwierzaka pozwoli sie każdemu wyciszyć.

Zachęcamy do adopcji!

 

 

0deba5de83bd3409b5f583d3719e562b_medium.JPG

a1ec78c00099546b5b0e71f5e3c82a4a.JPG

Jutro, a właściwie już dziś postaram się napisać coś więcej o tym małym szalonym psiaku, który jest przesympatyczny i pozytywnie nastawiony do życia :-). Fotek mam mało z zabrania bo niestety padły baterie ale postaram się coś dorobić na miejscu  :-). 

Link to comment
Share on other sites

Alfo

ignorujesz moje pw

 moje zaproszenie na kramik

 dla Was przeciez

 ignorujesz moja prosbe o wpisanie na kramik

 kilku zdan na temat tego biedaczka

num konta tez nie otrzymalam

moze zbyt szybko wyruszylam z bazareczkiem

ale tam gdzie wolaja pomocy tam dobrze jest uslyszec to wolanie

 

wobec tego prosba

o odpowiedz -

czy kontynuowac kramik

 czy tez nie

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Nadziejka napisał:

Alfo

ignorujesz moje pw

 moje zaproszenie na kramik

 dla Was przeciez

 ignorujesz moja prosbe o wpisanie na kramik

 kilku zdan na temat tego biedaczka

num konta tez nie otrzymalam

moze zbyt szybko wyruszylam z bazareczkiem

ale tam gdzie wolaja pomocy tam dobrze jest uslyszec to wolanie

 

wobec tego prosba

o odpowiedz -

czy kontynuowac kramik

 czy tez nie

Nadziejko kochana absolutnie nie ignoruję niczego z Tobą związanego. Absolutnie!!!! Po prostu w Tychach na nic nie było czasu a później do Szczecina przyjechała z nami dobra dusza tyskich psiaków grazyna9915  wraz ze swoją 4 psiaków, chciałam jej pokazać jak najwięcej szczecińskich atrakcji i doba zrobiła się absolutnie za krótka. Teraz niestety Grażynka już pojechała do siebie i staram się nadrabiać wszystkie zaległości . Jednak wszystkiego od razu się nie da :-(. Ja nawet, wstyd się przyznać, swój bazarek zaniedbałam, który wczoraj się kończył... bo coś mi się ubzdurało, że jeszcze nie koniec...

Lecę na bazareczek i bardzo, bardzo Ci za niego dziękuję! Fuksik też 

  Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2017 o 19:40, Gabi79 napisał:

Wspaniale, że chociaż jeden psak ma szansę na odmianę losu.

Mnie najbardziej zauroczył Zezik i Kubuś

mnie tez

Dnia 28.07.2017 o 19:17, AlfaLS napisał:

Wiem, że nie powinnam ale nie potrafię inaczej...

Błagam o deklaracje choćby najmniejsze dla Fuksa. 

On ma ponad 17 lat, na stronie schroniska napisali, że 17,5. Ile on pociągnie w schronisku? Jest mały, krótkowłosy, jak mu tam będzie zimą? 

Szukam dla niego DT bo o ile postaram się jakoś uzbierać bazarkami na jednego tyszaka to drugiego już naprawdę nie uciągnę. Każda złotówka na wagę złota. Tak jak i info gdzie moglibyśmy małego zabrać.

Zobaczcie i powiedzcie sami, moglibyście przejść obojętnie obok tego psiaka? Jego wizytówka na stronie schroniska:

SZCZEGÓŁY ADOPCJI

ffa95843ab5272474d6ba2362de8263f_medium.JPG
f1d48c81b71da794eb8635dfa41d76f3_medium.JPG
1 / 4
 
Imię: Fuks

Numer ewidencyjny: 6240

Płeć: Samiec

Wiek: 17 lat 6 miesięcy

Data przyjęcia do Schroniska: 2017-01-12

Sterylizacja/kastracja: nie

 

Opis:

Jeden z najstarszych piesków w naszym Schronisku. Niewielki i jeszcze nader energiczny, jak na swój wiek. 
Ma już swoje przypadłości zdrowotne, których niestety nie da się wyleczyć...
Wiemy, że cudem byłaby jego adopcja, ale nadal w ten cud wierzymy... Może ktoś z Państwa sprawi, że się on wydarzy...

 

 

 

 

78a4b10a927c9364f2ff7723ad538c82.JPG

576c519d9084117c2b4cef079175ee16.JPG

 

f1d48c81b71da794eb8635dfa41d76f3.JPG

ale slodziak 

Dnia 29.07.2017 o 11:02, milagros19853201 napisał:

zapusze sobie wateczek

a mialo byc apisze a nie zapusze :-P

Dnia 30.07.2017 o 13:32, malagos napisał:

Ja tez tak mam - ubrania, buty, wisoirki "made in dogo" :)

Zawsze obiecuję sobie, że kolejny tymczas to będzie jakiś staruszek, jak nasz cudowna Dianka :) Dlatego muszę znaleźć dobry (bardzo dobry!!) dom dla Majeczki, choć jest psiątkiem, o jakim marzyłam od dziecka :(

witm w klubie z  odzieza,dodatkami "made in dogomania" :-)gorzej z butami bo niestety co sie spodoba z a male ale yu mnie to samo 

Dnia 30.07.2017 o 14:26, Tyś(ka) napisał:

Hihi, i ja zazwyczaj ubieram się made in dogomania :D
Z kosmetykami mam tak samo jak malagos - rzadko kupuję, bo większość jest testowanych na zwierzętach:(

 

no to widze kolejna cioteczka z "mam to samo" ,czyli moj styl made in dogomania 

Link to comment
Share on other sites

Wielka ulga

 ogromna ulga

 ze wlasnie tego biedunia

ciesze sie ciesze

 i ze Alfo

 nie zrezygnowalas z kramiku

 boc od moje kolezanki kotunkowej

 beda tez cegielki

 dla Fuksika

Znalezione obrazy dla zapytania gify serca rozowe

 sciskam trzymam za wszystko

pisz jak najczesciej

Fuksiu

 jak ja calem serdcem kibicuje

 najmocniej opiesiu kokany

 Alfo slij mi prosze num konta

 Dziekuje

 Dziekuje za Fuksika

 juz zmienilam tytul bazarku

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ciesze raduje

 pozdrawiam ogromnie

lapenki

 i kotunkowo

Cegielki zycia beda szly ku Tobie Ciociu Alfo

 

 Ciocia koja 20 zl

Nadziejkowie 10 zl

Kolezanka Nadziejkow 10 zl

 milagros19853201 jeszcze nie wiem jaka cegielenka

 

Podobny obraz
w tytule przelewow bedzie
 ,,Cegielka dla Fuksika z baz Nadziejki od ...,,,
pooozdrawiam i chlodziku
zycze wszystkim
lapenkom
Link to comment
Share on other sites

 

 Pozdrawiam lapenki

 pozdrawiam

 chlodziku wszystkim zycze

 moze juz jutro odetchniemy i zyc niormlnie bedziemy

Alfo u Was chodzik?

Cegielki zycia

 z bazareczku

Ciocia jolantina 10 zl

Olena84 10 zl

Ciocia koja 20 zl

Nadziejkowie 10 zl

Kolezanka Nadziejkow 10 zl

 milagros19853201 jeszcze nie wiem jaka cegielenka

 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak już wcześniej napisałam ze schroniska zabrałam Fuksa. Z kilku powodów. Bo naprawdę wiekowy jednak ma te 17,5 roku. Bo choruje i zaledwie dwa tygodnie wcześniej był operowany. Bo na pyszczku dziwna kreska... Pracownicy schroniska przepuszczają, a i ja się do tego przychylam, że to od żyłki albo druta, którym psiak miał związywany pyszczek żeby nie szczekał... Masakra.

Fuks był trochę zdezorientowany e dniu zabrania. Najpierw go przeniesiono do innego kojca, później wykąpano a jeszcze później przyszły takie dwie i zabrały maleńkiego psiaka. W samochodzie popiskiwał ale jak wszedł do domu grazyny9915 to chyba mu się wydawało że trafił do psiego raju. On starszy psiak, niekastrowany a tu nagle wokół niego pięć suczek. Co prawda wszystkie wysterylizowane ale co suczki to suczki 02icon_mryellow.gif. Od razu wpadł mu w oko moja Tinka i chciał ją gwałcić ale Tinka kilka razy szczeknęła i chłopak sobie darował amory. Ale dalej ona była w centrum uwagi 02icon_mryellow.gif.

W nocy grzecznie się położył przy łóżku a jak trzeba było wstawać to się okazało że jednak śpi na łóżku 04icon_rotfl.gif.

Teraz kilka fotek

Wypisali jakieś papiery, przypięli do smyczy....

DSCN2406.JPG

Jestem przed schroniskiem, oglądam to miejsce uważnie... i jakoś tak niepewnie...

DSCN2407.JPG

DSCN2409.JPG

Grazyna9915 wzięła mnie nawet na rączki :-). Chyba czuje, że mam stresa...

DSCN2411.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cudny cudny przecudny

 i Wy

 przecudne istoty Alfo

 bardzo bardzo Wam

 dziekuje Podobny obraz

 sercem sciskam

 za wyratowanie maluczkiego

 Fuksiateczka dziadziunia

 matko jedyno

 ta zylka ... az serce krwawi ...

 az nie mozna myslec nawet

 ale juz cudy poczynilysci

 stokrosci wielkie

 stokrosci

 serca radujace

 Dzikeuje

 Dzikuje

 dla Fuksiateczka dostalalam pieniazeczka

 i odrazu dzis poslalam

to nie z bazareczku

 jeno jednorazowa od Nadziejkowego

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...