Jump to content
Dogomania
SirTrenton

Rana na uchu

Recommended Posts

Mój szczeniak niefortunnie rozciął sobie trochę ucho na dolnej czesci,tam gdzie ucho jest najgrubsze. Rana nie jest duża i nie wymaga szycia lecz sączy sie z niej ropa. Czy psikanie octeniseptem i Alu sprayem wystarczy? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Octanisept jak najbardziej ok :) warto tez zadbac o higienie uszu u psiaka - sprawdzac, czy nie mamy tam za duzo woskowiny i "syfu". Jesli bedzie sie tam cos zbieralo warto czyscic uszka, zeby do rany nie dostaly sie bakterie. Polecam artykul, w ktorym fajnie jest opisane, jak sie za to zabrac https://www.petstation.pl/zwierzakowe_porady/dowiedz-sie-jak-poprawnie-wyczyscic-psu-uszy/ . Powodzenia i duzo zdrowka dla psiaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam 10-miesięcznego psiaka pinczera niemieckiego. Borykamy się pękaniem końcówek ucha od trzepania głową. Uszka są zdrowe i czyste, Santos po prostu często trzepie głową jako upust emocji po spotkaniu z psami, po spacerze, gdy coś mu się nie spodoba itp. Czy są jakieś sposoby, maści coś co szybko łatwo goi ranki? Poprzednio 4 miesiące leczyliśmy ucho, mimo kołnierza, opatrunków rana otwierała się ponownie. Teraz zaczyna się w drugim uchu i chcielibyśmy uniknąć tego problemu. 

Pozdrawiam gorąco wszystkich psiarzy i liczę na pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Współczuję. Adoptowałam piczera niemieckiego, 5-letniego i też miał pękające końcówki uszu. Jak mi się otrzepał w mieszkaniu to miałam rzeźnię, we dwie myłyśmy wszystko 3 godziny. Niestety w poprzednim miejscu był  źle a raczej wcale nie leczony i leczenie nie dawało efektów, skończyło się przycięciem końcówek uszu i usunięciem przegniłej tkanki. Na szczęście uszy nadal mają przwidłowy kształt, jak ktoś nie wie to nawet się nie domyśla, że uszy są nieco skrócone.

Ale jak twój psiak jest młody i pekanie dopiero się zaczyna to można to wyleczyć dobrymi maściami.

Zapytaj weta jeżeli masz jakiegoś dobrego a jak nie to ja zapytam swojego, powinien coś doradzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×