Jump to content
Dogomania
SirTrenton

Rana na uchu

Recommended Posts

Mój szczeniak niefortunnie rozciął sobie trochę ucho na dolnej czesci,tam gdzie ucho jest najgrubsze. Rana nie jest duża i nie wymaga szycia lecz sączy sie z niej ropa. Czy psikanie octeniseptem i Alu sprayem wystarczy? 

Octanisept jak najbardziej ok :) warto tez zadbac o higienie uszu u psiaka - sprawdzac, czy nie mamy tam za duzo woskowiny i "syfu". Jesli bedzie sie tam cos zbieralo warto czyscic uszka, zeby do rany nie dostaly sie bakterie. Polecam artykul, w ktorym fajnie jest opisane, jak sie za to zabrac https://www.petstation.pl/zwierzakowe_porady/dowiedz-sie-jak-poprawnie-wyczyscic-psu-uszy/ . Powodzenia i duzo zdrowka dla psiaka!

Mam 10-miesięcznego psiaka pinczera niemieckiego. Borykamy się pękaniem końcówek ucha od trzepania głową. Uszka są zdrowe i czyste, Santos po prostu często trzepie głową jako upust emocji po spotkaniu z psami, po spacerze, gdy coś mu się nie spodoba itp. Czy są jakieś sposoby, maści coś co szybko łatwo goi ranki? Poprzednio 4 miesiące leczyliśmy ucho, mimo kołnierza, opatrunków rana otwierała się ponownie. Teraz zaczyna się w drugim uchu i chcielibyśmy uniknąć tego problemu. 

Pozdrawiam gorąco wszystkich psiarzy i liczę na pomoc!

Współczuję. Adoptowałam piczera niemieckiego, 5-letniego i też miał pękające końcówki uszu. Jak mi się otrzepał w mieszkaniu to miałam rzeźnię, we dwie myłyśmy wszystko 3 godziny. Niestety w poprzednim miejscu był  źle a raczej wcale nie leczony i leczenie nie dawało efektów, skończyło się przycięciem końcówek uszu i usunięciem przegniłej tkanki. Na szczęście uszy nadal mają przwidłowy kształt, jak ktoś nie wie to nawet się nie domyśla, że uszy są nieco skrócone.

Ale jak twój psiak jest młody i pekanie dopiero się zaczyna to można to wyleczyć dobrymi maściami.

Zapytaj weta jeżeli masz jakiegoś dobrego a jak nie to ja zapytam swojego, powinien coś doradzić.